Budowa hal stalowych – korzyści i możliwości wykorzystania

Dlaczego warto budować hale stalowe?

Hale przemysłowe stalowe posiadają wiele istotnych atutów. Jedną z nich z pewnością okaże się szybkość realizacji inwestycji. Producent hal będzie w stanie przygotować budynek przez okres jednego miesiąca. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na termin realizacji tradycyjnych budynków murowanych.

Warto także dodać, iż projekty hali magazynowej posiadają formę modułową. W praktyce oznacza to możliwość rozbudowywania obiektu i dalszego zwiększania jego powierzchni. Modułowa budowa hali magazynowej czy przemysłowej wpłynie też na możliwość późniejszej modernizacji przestrzeni. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o halach stalowych.

Kolejny atut to fakt, że konstrukcje stalowe hal przemysłowych nadają się do rozmontowania i przeniesienia w nowe miejsce. Podczas demontażu możemy odzyskać około 90 procent elementów. Dzięki temu budowa hal stalowych w nowym miejscu nie będzie już tak dużym obciążeniem finansowym.

Gdzie sprawdzi się budowa hal stalowych?

Budowa hali magazynowej czy przemysłowej posiada wiele możliwości zastosowania. Najbardziej oczywistym okazuje się wykorzystanie budynku jako magazyn lub powierzchnię produkcyjną. Jednak nie są to jedyne możliwości wykorzystania tego typu obiektów.

Hale przemysłowe stalowe mogą być też z powodzeniem wykorzystane na powierzchnię wielkoformatowych sklepów czy obiektów rekreacji. Nowoczesna hala stalowa w niczym nie przypomina już tradycyjnych budynków, które pokrywało się blachami falistymi. Niemal każdy producent hal dba obecnie o estetyczny wygląd i możliwie jak największą funkcjonalność obiektów.

Projekty hali magazynowej mogą być dowolnie modyfikowane i dopasowywane do potrzeb inwestora. Dzięki temu zastosowanie budynków stalowych jest niemal nieograniczone. Co prawda niektórzy inwestorzy nadal podchodzą do tego rozwiązania z pewną rezerwą. Jednak budynki stalowe stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych obiektów murowanych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o halach stalowych.

Budowa hali stalowych przemysłowych to dość duży koszt. Warto jednak zawierzyć specjalistom i zrobić przestronną, dobrze wyposażoną halę, która będzie odpowiadała na wszystkie potrzeby.
Budowa hal stalowych - porady, koszty, konstrukcje hal przemysłowych

Wybieramy hale przemysłowe stalowe

Uznani producenci

Budowa hali magazynowej czy przemysłowej powinna być odpowiednio zaplanowana. W pierwszym etapie dobieramy projekty hali magazynowej i dopasowujemy najlepsze rozwiązanie.

Ważnym kryterium wyboru będzie także zapoznanie się z ofertą rynkową. Sprawdzony producent hal zapewni najwyższą jakość wykonania, a także wysoki poziom bezpieczeństwa obiektu. Dlatego warto wybierać jedynie sprawdzone oferty rynkowe.

Sprawdzony producent hal to między innymi firma Bogra, Mix, Atlas Ward Polska, Montex, Solid, a także Commercecon. W naszym kraju działa także wiele innych sprawdzonych firm, które zajmują się produkcją dobrej jakości hal stalowych i hal magazynowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o posadzkach przemysłowych?

Konstrukcje stalowe hal przemysłowych - koszty inwestycyjne

Budowa hali magazynowej nie jest tanim przedsięwzięciem. Ceny inwestycji często okazują się dość zbliżone do kosztów, które trzeba zapłacić za tradycyjne obiekty murowane.

Konstrukcje stalowe hal przemysłowych mogą wygenerować zróżnicowaną skalę wydatków. Najtańsze okażą się budynki nieizolowane o mniejszej wysokości. Dla przykładu, dobrej jakości hala przemysłowa o wysokości 4,3 metra oraz rozmiarze 22 x 42 metrów może kosztować 150 – 250 tysięcy złotych. Większe hale produkcyjne o wysokości 4,8 metra i rozmiarze 25 x 60 metrów będą już wydatkiem powyżej 350 tysięcy złotych.Największe hale o wysokości powyżej 7,5 metra wygenerują najwyższe ceny inwestycji. Za obiekt o rozmiarze 35 x 60 metrów przyjdzie nam zapłacić około 600 – 700 tysięcy złotych.

Powyższe ceny stanowią wartości orientacyjne. Ostateczna cena będzie uzależniona od specyfiki projektowej, jakości zastosowanych materiałów oraz stawki producenta. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto sporządzić indywidualną wycenę inwestycji. Stalowe hale magazynowe i produkcyjne to alternatywa dla inwestorów warta rozważenia. A może zainteresuje cię także artykuł o stali zbrojeniowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny