Im lepiej zabezpieczysz swoją nieruchomość przed oddziaływaniem zewnętrznych warunków pogodowych, tym większy będzie komfort jej użytkowania. Nawet jeśli masz idealnie zaizolowane fundamenty oraz ocieplone ściany wraz z elewacją wykończeniową… wciąż musisz zadbać o dobre ocieplenie dachu od zewnątrz (sprawdź na: www.blachotrapez.eu). To podstawa, aby utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach na poddaszu, a dodatkowo poprawić wydajność cieplną całego budynku.

Ocieplenie dachu od zewnątrz – jak zrobić to dobrze i jakich materiałów użyć?

Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób powinno być wykonane ocieplenie dachu od zewnątrz? W tym przypadku konieczne jest zastosowanie profesjonalnych materiałów budowlanych, takich, jak: płyty styropianowe, polistyren XPS, a nawet płyty fenolowe lub rezolowe. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie metody nakrokwiowego ocieplenia dachu, które pozwoli na stosunkowo tanie i eleganckie ocieplenie pomieszczeń na poddaszu.

Co więcej, do takiej metody wykorzystuje się lekkie materiały termoizolacyjne, które ułatwiają stworzenie stabilnej i wytrzymałej konstrukcji. Wyżej wymienione materiały mniej obciążają strukturę dachu w porównaniu do wełny mineralnej. Zanim jednak przystąpisz do wykonania właściwej pracy związanej z ocieplenie dachu, pamiętaj o kilku ważnych krokach:


  1. Stwórz projekt konstrukcji dachu wraz z odpowiednim planem ocieplenia.
  2. Zamów niezbędne materiały budowlane i ociepleniowe. Wybieraj tylko termoizolacyjne surowce, które nie ulegają zniszczeniu na przestrzeni lat, a także mają doskonałe właściwości termiczne.
  3. Jeśli nie masz doświadczenia, nawiąż współpracę z profesjonalną ekipą budowlaną, która zajmie się ociepleniem dachu od zewnątrz.

Komfort życia na poddaszu – dlaczego ocieplenie dachu od zewnątrz jest tak ważne?

Wybór odpowiedniej metody ocieplenia dachu to podstawa, aby móc komfortowo mieszkać w pomieszczeniach przygotowanych na poddaszu. W przeciwnym razie w pokojach mogłaby panować zbyt niska temperatura lub nawet na ścianach pojawiłaby się wilgoć, która generuje ryzyko późniejszych problemów z pleśnią czy grzybem. To z kolei wiąże się z pewnym zagrożeniem dla zdrowia osób przebywających często w pomieszczeniach na poddaszu. Pamiętaj więc o tym, aby w trakcie budowy czy nawet wykończenia nieruchomości zadbać
o profesjonalne ocieplenie dachu od zewnątrz.

Ile kosztuje ocieplenie dachu i poddasza?

Koszt wykonania ocieplenia konstrukcji dachowej od zewnątrz lub od wewnątrz jest w dużej mierze uzależniony od powierzchni dachu. Przyjmuje się, że wykonanie ocieplenia dachu wraz z zakupem materiałów termoizolacyjnych to wydatek na poziomie od 150 do 300 złotych
za metr kwadratowy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny