Ładowarki teleskopowe

Wielu inwestorów prywatnych przy budowie domu jednorodzinnego decyduje się skorzystać z usług profesjonalistów – ekipy budowlanej. Wówczas nie muszą się o nic martwić, bo zarówno usługi wykwalifikowanych pracowników, jak i sprzęt dostarcza firma, z którą inwestor podpisał umowę. Być może jednak sam masz wykształcenie budowlane lub posiadasz wiedzę i znajomych, dzięki którym możesz samodzielnie postawić budynek. W takiej sytuacji jest ci potrzebny wyłącznie odpowiedni sprzęt. Ładowarki teleskopowe to zupełna podstawa z kilku powodów.

Jaki sprzęt jest niezbędny na budowie?

Na plac budowy może wjechać wiele maszyn, np. ładowarki, koparki czy koparko-ładowarki. Ładowarki teleskopowe (czytaj więcej) mogą bez problemu zastąpić każde z tych urządzeń. Rezultat? Możesz sporo oszczędzić na wynajmie.

Ładowarki teleskopowe są dostępne na rynku od ponad 40 lat. Poza firmami budowlanymi, chętnie korzystają z nich również rolnicy. Wszystko z uwagi na specyficzny wygląd i możliwości tych urządzeń. Z powodzeniem można uznać, że są to urządzenia wielofunkcyjne, bo pozwalają nie tylko na podnoszenie ładunku, lecz także jego przemieszczanie.

Jakie ładowarki teleskopowe znajdziesz na rynku?

Ładowarki teleskopowe są produkowane przez wiele firm, np. francuską Manitou. Na terenie Polski dystrybucją produktów tego producenta zajmuje się choćby Zeppelin Polska SA. Firma proponuje różne modele tych maszyn wyposażonych w specjalny wysięgnik teleskopowy. W zależności od modelu, ładowarki teleskopowe Manitou pozwalają podnieść od 1,5 do ponad 20 ton na wysokość od 2 do 30 metrów.

W ofercie firmy Manitou znajduje się największa ładowarka teleskopowa, jaka została dotychczas wyprodukowana i udostępniona klientom. Dzięki jednak zróżnicowanej i szerokiej ofercie, bez trudu znajdziesz taką maszynę, jakiej potrzebujesz, aby przygotować grunt pod budowę czy też wznieść budynek. Dodatkową zaletą jest to, że do ładowarki Manitou (czytaj więcej) możesz wypożyczyć również sprzęt wymienny, np. rotatory, świdry, widły czy kosze do podnoszenia ludzi.

Gdzie wypożyczyć ładowarkę teleskopową?

Skoro ładowarki teleskopowe świetnie sprawdzają się na placu budowy, to warto się nimi zainteresować. Ponieważ koszt nabycia takiej maszyny jest bardzo duży, najlepszym rozwiązaniem może być wypożyczenie jej na czas prowadzenia budowy.

Zastanawiasz się, gdzie możesz wynająć ładowarkę? Szeroki wybór takich maszyn znajdziesz w ofercie wspomnianej firmy Zeppelin Polska SA. Przystępne ceny, szeroki wybór osprzętu i możliwość skorzystania z pomocy doradców to główne powody, aby ładowarki teleskopowej szukać właśnie w tej firmie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny