Castorama - przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe

Castorama to bardzo popularna sieć marketów budowlanych. Pierwszy należący do niej sklep powstał w 1969 roku. Obecnie marka działa w wielu krajach Europy oraz Azji. Wielu klientów uważa, że opisywane markety należą do najlepiej wyposażonych na rynku. Pod tym względem ustępuje im Obi jak i Leroy Merlin. W związku z tym przejrzymy ofertę tej francuskiej sieci. Sprawdzimy również ceny najpopularniejszych materiałów.

Materiały budowlane

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie wiążące się z zakupem wielu materiałów budowlanych. Idealnym rozwiązaniem jest możliwość zakupu w jednym miejscu wszystkiego, co będzie potrzebne. Tu z pomocą przychodzi Castorama i jej dział o nazwie budownictwo. Sklepy budowlane należące do tej sieci są dobrze zaopatrzone. Znajdziemy w nich cegły różnego rodzaju, bloczki czy też pustaki. Do tego dochodzą zaprawy, silikony, piany i kleje. W interesującej nas kategorii odnajdziemy też pokrycia dachowe, izolacje i drewno budowlane. W skrócie, wszystkie materiały począwszy od wznoszenia budynku do pokrycia go dachem. Co ważne ceny są atrakcyjne. Dla przykładu solidne, pełne cegły klinkierowe kosztują niecałe 4 zł za sztukę.

Castorama podobnie jak Leroy Merlin i Obi Może pochwalić się ogromnym wyborem materiałów instalacyjnych. Nie chodzi tu tylko o instalacje wodne i kominkowe. W sklepie odnajdziemy osprzęt niezbędny przy montażu układu elektrycznego. Do dyspozycji mamy też akcesoria do centralnego ogrzewania wraz z piecami i kotłami. Ceny tych ostatnich można śmiało określić, jako atrakcyjne. Za kocioł gazowy dobrej jakości zapłacimy od 2000 do 4000 zł. W Castoramie dostaniemy też różnego rodzaju czujniki, sygnalizatory a nawet alarmy i monitoring.

Początek oferty już za nami, czas, więc na kolejne propozycje. Jeżeli interesuje nas wykończenie domu, Castorama może nam wiele zaoferować. Najlepszym przykładem będą farby zewnętrzne i wewnętrzne oraz narzędzia malarskie. W asortymencie znajdują się też płytki podłogowe, ścienne i elewacyjne. Castorama dysponuje też armaturą łazienkową, kabinami, wannami i innym wyposażeniem łazienek. Na dobre opinie klientów wpływa dostępność materiałów wykończeniowych z drewna i wiele innych akcesoriów. By wymienić wszystkie elementy oferty trzeba by napisać osobny artykuł o jednej tylko kategorii.

Elektronarzędzia i sprzęt ogrodowy

Sklepy budowlane należące do interesującej nas sieci mają w swojej ofercie szeroki wybór elektronarzędzi. Są to między innymi wiertarki, szlifierki, strugi, wyrzynarki itp. Do tego dochodzą klasyczne ręczne narzędzia. Wraz z nimi możemy nabyć akcesoria pomiarowe jak chociażby poziomice i lasery. Warto też dodać, że w nazwie opisywanego działu, oprócz słowa narzędzia znajduje się wyraz artykuły. Wymienimy tylko kilka przykładów cennych artykułów. Będą to okucia meblowe, akcesoria drzwiowe i wiele, wiele więcej.

Ważną częścią oferty Castoramy są sprzęty i materiały ogrodowe. Chodzi tu o narzędzia i elementy architektury, ale nie tylko. W sklepach znajdziemy nasiona i sadzonki roślin, sprzęt do nawadniania a nawet maszyny ogrodowe. Teraz nieco zmienimy otoczenie i powrócimy do wnętrza domu. Market, który opisujemy ma też w ofercie rzeczy do urządzania pomieszczeń. Takie jak lampy, wykładziny, dywany czy też sprzęt AGD do zabudowy. Ceny wszystkich tych rzeczy nie są zbyt wygórowane i idą w parze z dobrą jakością. Dlatego właśnie opinie klientów o Castoramie są bardzo pozytywne.