Cele spawalnicze - co to jest?

Cele spawalnicze to zintegrowane stanowiska robocze, na których odbywa się zautomatyzowany proces spawania przy użyciu specjalnych robotów. Na rynku dostępne są cele spawalnicze mobilne oraz stacjonarne (obydwa rodzaje mogą mieć charakter otwarty lub zamknięty). Inwestycji można dokonać na kilka sposobów: najpopularniejszy jest zakup za gotówkę, zakup ratalny, leasing lub wypożyczenie maszyny.

Gdzie sprawdzą się cele spawalnicze?

Cele spawalnicze to dobre rozwiązanie zarówno dla małych, jak i większych zakładów przemysłowych. Umożliwiają one uzyskanie precyzyjnych rezultatów, dlatego świetnie sprawdzą się w takich branżach jak motoryzacja, przemysł maszynowy, produkcja urządzeń AGD czy elektronika.

Zalety i wady cel spawalniczych

Do bezsprzecznych zalet cel spawalniczych należy ich precyzja i jakość uzyskiwanych rezultatów, a także wysoka powtarzalność. Operator celi nie musi posiadać specjalnych uprawnień (wystarczy kurs z obsługi urządzenia) i nie jest narażony na tak szkodliwe warunki, jak spawacz. Automatyzacja pracy pozwala też znacznie zwiększyć wydajność stanowiska. Wadą może być koszt: profesjonalne cele spawalnicze są drogie, jednak na dłuższą metę ich cena jest niższa niż opłacanie wykwalifikowanego personelu. Dodatkowo, zazwyczaj możliwe jest kupienie maszyny na raty lub skorzystanie z kredytu inwestycyjnego. Niektóre firmy oferują także możliwość wypożyczenia cel spawalniczych lub wzięcia ich w leasing. Można również ubiegać się o unijną dotację lub skorzystać z modernizacyjnej ulgi podatkowej.

Gdzie znaleźć atrakcyjne oferty?

Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, warto jest zorientować się, które przedsiębiorstwa oferują najbardziej kompleksowe usługi. Ważne jest, by klient mógł liczyć nie tylko na otrzymanie wysokiej jakości produktu, ale również wsparcie techniczne podczas projektowania stanowiska, wdrażania poszczególnych rozwiązań czy integracji z pozostałymi systemami automatyki w zakładzie. Usługi na najwyższym poziomie możesz znaleźć pod adresem https://www.propoint.pl/spawanie-zrobotyzowane.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny