Cement Ożarów - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne produkty

Cementownia Ożarów – kilka słów o producencie

Cementownia Ożarów istnieje już ponad 40 lat. Przez ten cały czas walczy o uznanie klientów i świetnie jej się to udaje – cement Ożarów ciągle funkcjonuje jako jeden z najlepszych. Obecnie cementownia jest częścią spółki CRH z siedzibą w Irlandii, ale nadal bazuje na polskich składnikach najlepszej jakości.

Cementownia Ożarów stawia na jakość, ale nie tylko. Zostały przeprowadzone w niej prace modernizacyjne, które mają na celu zmniejszenie emisji CO2 i innych szkodliwych substancji. Firma wybrała ścieżkę zrównoważonego rozwoju, dbając o to, by najnowsze technologie zmniejszały szkodliwy wpływ przemysłu na środowisko i kondycję naszej planety. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o cemencie.

Cement portlandzki w ofercie cementowni Ożarów

Ożarów oferuje przede wszystkim cement portlandzki, czyli najwyższą klasę cementu. Są to produkty oznaczone jako CEM I i CEM II, czyli najwyższej jakości. Cement portlandzki CEM I to najczystszy pod względem składu cement. CEM II jest już wieloskładnikowy, to znaczy mogą znaleźć się w nim dodatkowe składniki, takie jak żużel czy popiół. Ich dodatek ma na celu zmianę właściwości chemicznych i fizycznych, na przykład odporności na ściskanie i tym podobne.

Cement portlandzki oferowany przez Ożarów nadaje się do przygotowania zapraw tynkarskich i murarskich. Jest biały i czysty, dlatego świetnie sprawdza się w wielu zastosowaniach. Dodaje się go do najwyższej klasy betonu, ponieważ jest bardzo wytrzymały. Beton konstrukcyjny natomiast może wymagać zastosowania cementu CEM II, który jest wymieszany z popiołem lub żużlem. Tego rodzaju cement także znajduje się w ofercie marki Ożarów. Sprawdź także ten artykuł o przygotowaniu suchego betonu.

Najciekawsze promocje w internecie - sprawdź ceny!

Cement Ożarów – szeroka oferta

Ożarów proponuje cement paczkowany (w opakowania o objętości 25 kg) jak i sprzedawany luzem. Ten drugi oczywiście jest tańszy, jednak nie znajdziesz go w sklepach – jest dostępny jedynie w hurtowniach lub w cementowni na miejscu.

Cement Ożarów - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne produkty

Wszystkie cementy Ożarów są sprzedawane w obu formach. Są to dwa cementy portlandzkie CEM I 42,5 i 32,5, a także dwa rodzaje cementu CEM II z dodatkiem popiołów w różnej proporcji. Ożarów oferuje także cementy przeznaczone do przemysłu i budowy dróg. Bardzo duża część produkcji to tak zwany cement Mostowy, który jest wykorzystywany do tworzenia konstrukcji drogowych i wysokiej klasy betonu.

Ożarów oferuje także specjalne tworzywo REYMIX, które powstaje na bazie jego cementu. Jest to drogowe spoiwo hydrauliczne, które ma zwiększoną wodożądność i wykazuje bardzo duże właściwości na ściskanie, wytrzymałość tego tworzywa jest znacznie większa. Jest to mieszanina cementu portlandzkiego Ożarów z popiołami lotnymi i pyłami. A może zainteresuje cię także ten artykuł o prawidłowych proporcjach betonu?

Cena cementu Ożarów

Cena cementu nie jest szczególnie wysoka. Ożarów ma ceny porównywalne do innych tego rodzaju cementów. Najczęściej kosztuje on od 12 do 20 zł za 25-kilogramowy worek. Jest to zależne oczywiście od klasy cementu. Cena cementu w różnych miejscach nie różni się od siebie dużo. Kupując cement na własne potrzeby, na przykład na budowę, nie potrzebujesz go na tyle dużo, by odczuć ogromną różnicę w kosztach.

Chociaż Ożarów nie wstawia swoich produktów do marketów budowlanych, jest bardzo popularny. Oczywiście najbardziej powszechny jest cement w Castoramie, czyli produkty marki Górażdże, jednak Ożarów także świetnie sobie radzi. Worki z cementem można kupić w lokalnych składach budowlanych i małych sklepikach, a także na przykład przez internet. Cement w Castoramie może być bardziej kosztowny niż ten, który znajdziesz w lokalnych sklepach z materiałami budowlanymi. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat cementu Górażdże?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny