Cement Ożarów - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne produkty

Cementownia Ożarów – kilka słów o producencie

Cementownia Ożarów istnieje już ponad 40 lat. Przez ten cały czas walczy o uznanie klientów i świetnie jej się to udaje – cement Ożarów ciągle funkcjonuje jako jeden z najlepszych. Obecnie cementownia jest częścią spółki CRH z siedzibą w Irlandii, ale nadal bazuje na polskich składnikach najlepszej jakości.

Cementownia Ożarów stawia na jakość, ale nie tylko. Zostały przeprowadzone w niej prace modernizacyjne, które mają na celu zmniejszenie emisji CO2 i innych szkodliwych substancji. Firma wybrała ścieżkę zrównoważonego rozwoju, dbając o to, by najnowsze technologie zmniejszały szkodliwy wpływ przemysłu na środowisko i kondycję naszej planety. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o cemencie.

Cement portlandzki w ofercie cementowni Ożarów

Ożarów oferuje przede wszystkim cement portlandzki, czyli najwyższą klasę cementu. Są to produkty oznaczone jako CEM I i CEM II, czyli najwyższej jakości. Cement portlandzki CEM I to najczystszy pod względem składu cement. CEM II jest już wieloskładnikowy, to znaczy mogą znaleźć się w nim dodatkowe składniki, takie jak żużel czy popiół. Ich dodatek ma na celu zmianę właściwości chemicznych i fizycznych, na przykład odporności na ściskanie i tym podobne.

Cement portlandzki oferowany przez Ożarów nadaje się do przygotowania zapraw tynkarskich i murarskich. Jest biały i czysty, dlatego świetnie sprawdza się w wielu zastosowaniach. Dodaje się go do najwyższej klasy betonu, ponieważ jest bardzo wytrzymały. Beton konstrukcyjny natomiast może wymagać zastosowania cementu CEM II, który jest wymieszany z popiołem lub żużlem. Tego rodzaju cement także znajduje się w ofercie marki Ożarów. Sprawdź także ten artykuł o przygotowaniu suchego betonu.

Najciekawsze promocje w internecie - sprawdź ceny!

Cement Ożarów – szeroka oferta

Ożarów proponuje cement paczkowany (w opakowania o objętości 25 kg) jak i sprzedawany luzem. Ten drugi oczywiście jest tańszy, jednak nie znajdziesz go w sklepach – jest dostępny jedynie w hurtowniach lub w cementowni na miejscu.

Cement Ożarów - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne produkty

Wszystkie cementy Ożarów są sprzedawane w obu formach. Są to dwa cementy portlandzkie CEM I 42,5 i 32,5, a także dwa rodzaje cementu CEM II z dodatkiem popiołów w różnej proporcji. Ożarów oferuje także cementy przeznaczone do przemysłu i budowy dróg. Bardzo duża część produkcji to tak zwany cement Mostowy, który jest wykorzystywany do tworzenia konstrukcji drogowych i wysokiej klasy betonu.

Ożarów oferuje także specjalne tworzywo REYMIX, które powstaje na bazie jego cementu. Jest to drogowe spoiwo hydrauliczne, które ma zwiększoną wodożądność i wykazuje bardzo duże właściwości na ściskanie, wytrzymałość tego tworzywa jest znacznie większa. Jest to mieszanina cementu portlandzkiego Ożarów z popiołami lotnymi i pyłami. A może zainteresuje cię także ten artykuł o prawidłowych proporcjach betonu?Cena cementu Ożarów

Cena cementu nie jest szczególnie wysoka. Ożarów ma ceny porównywalne do innych tego rodzaju cementów. Najczęściej kosztuje on od 12 do 20 zł za 25-kilogramowy worek. Jest to zależne oczywiście od klasy cementu. Cena cementu w różnych miejscach nie różni się od siebie dużo. Kupując cement na własne potrzeby, na przykład na budowę, nie potrzebujesz go na tyle dużo, by odczuć ogromną różnicę w kosztach.

Chociaż Ożarów nie wstawia swoich produktów do marketów budowlanych, jest bardzo popularny. Oczywiście najbardziej powszechny jest cement w Castoramie, czyli produkty marki Górażdże, jednak Ożarów także świetnie sobie radzi. Worki z cementem można kupić w lokalnych składach budowlanych i małych sklepikach, a także na przykład przez internet. Cement w Castoramie może być bardziej kosztowny niż ten, który znajdziesz w lokalnych sklepach z materiałami budowlanymi. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat cementu Górażdże?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny