Od czego zależy cena akordeonu?

Ceny akordeonu z pewnością będą uzależnione od jego stanu. Nowy akordeon okazuje się znacznie większym wydatkiem niż używane instrumenty klawiszowe. Akordeon używany również jest dostępny w szerokich przedziałach kosztowych. Ostateczna stawka zależy od jego stanu, marki, a także od specyfikacji technicznej.

Dobry sklep muzyczny zaproponuje nam instrumenty klawiszowe i guzikowe. Akordeon klawiszowy posiada klawisze po prawej stronie oraz guziki i dźwięki basowe po stronie lewej. To właśnie guziki ulokowane po lewej stronie odpowiadają za akordy.

Drugie rozwiązanie to nowy akordeon guzikowy. Tego typu instrumenty muzyczne są swego rodzaju harmoniami, które wytwarzają dźwięk poprzez stroiki przelotowe. Akordeon guzikowy posiada taką samą budowę jak akordeon klawiszowy. Jednak jak sama nazwa wskazuje, klawisze zostały zastąpione guzikami.

Zarówno instrumenty muzyczne guzikowe jak i klawiszowe posiadają swoich zwolenników. Wybór będzie uzależniony od naszych indywidualnych preferencji. Ceny akordeonów często okazują się dość porównywalne, dlatego warto odwiedzić sklep muzyczny i przetestować wybrane instrumenty klawiszowe oraz guzikowe. Przy okazji dopytamy, ile kosztuje akordeon konkretnej marki. Doświadczony sprzedawca w sklepie muzycznym omówi ceny akordeonów i będzie w stanie podpowiedzieć w zakresie doboru najlepszego instrumentu.

Nowy akordeon i sklep muzyczny czy akordeon używany w sklepie internetowym?

Jak już wiemy, ceny akordeonów z pewnością będą uzależnione od ich stanu. Nowy akordeon znanej marki to niejednokrotnie dość duży wydatek. Takie rozwiązanie to jednocześnie gwarancja oraz dłuższa żywotność instrumentu. Warto także podkreślić, że stacjonarny sklep muzyczny umożliwia porównanie instrumentów oraz dopasowanie akordeonu do indywidualnych preferencji osoby kupującej. Z pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie dla osób, które planują częste użytkowanie instrumentu, a wyższa cena akordeonu nie jest dla nich przeszkodą.

W niektórych sklepach internetowych oraz na aukcjach możemy też kupić używany akordeon klawiszowy lub guzikowy. Ceny instrumentów używanych okazują się miłym zaskoczeniem. Tego typu instrumenty klawiszowe powinny być dobrze zachowane. Warto zwrócić uwagę na ich stan oraz brzmienie.

Ile kosztuje akordeon używany? Wszystko zależy od jego specyfiki oraz stanu. Podejrzanie niska cena akordeonu powinna być sygnałem ostrzegawczym. Nie używany od lat, zniszczony akordeon może posiadać brzydkie brzmienie i prawdopodobnie szybko popsuje się podczas wznowienia użytkowania. Dlatego warto dopytać, kiedy ostatnio używane były dane instrumenty klawiszowe. Dobrze zachowany akordeon klawiszowy nie będzie dostępny w najniższych przedziałach cenowych. Jednak dobry stan techniczny i regularność użytkowania sprawiają, że jest to godne polecenia rozwiązanie. Używany akordeon klawiszowy lub guzikowy będzie idealną opcją dla osób, które planują okazjonalne, mało intensywne użytkowanie instrumentu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ile kosztuje akordeon?

W ofertach sprzedaży znajdziemy głównie akordeony włoskie oraz niemieckie, które różnią się od siebie inną rejestracją basów. Wybór zależy od naszych indywidualnych oczekiwań oraz muzyki, którą chcemy grać. Nie bez znaczenia będzie wybór konkretnego modelu oraz ilość chórów. Najtańsze przeważnie okazują się akordeonu dwuchórowe. Mimo atrakcyjnej ceny akordeonów dwuchórowych, największą popularnością cieszą się instrumenty klawiszowe czterochórowe. Najwyższe ceny akordeonów przeważnie dotyczą instrumentów pięciochórowych, jednak jest to rozwiązanie, które poleca się głównie do użytku profesjonalnego.

Mężczyzna grający na małym guzikowym akordeonie basowym, a także cena akordeonu i ile kosztują używane i nowe akordeony
Cena akordeonu, czyli ile kosztują nowe i używane akordeony, cennik akordeonu guzikowego i klawiszowego

Nie bez znaczenia będą także rozmiary basowe. Najmniejsze modele to 40 do 48 basów. Nieco większe instrumenty klawiszowe mają 60, 72 oraz 80 basów. To właśnie akordeony 80 basowe cieszą się największą popularnością. Są to instrumenty poręczne, a ceny akordeonów okazują się dość atrakcyjne. Wśród modeli nowych i używanych pewną popularnością cieszą się także akordeony 120 basowe. Są to nieco cięższe instrumenty, które zostały przeznaczone do użytku przez osoby dorosłe, posiadające minimum 160 cm wysokości.

Poniżej zaprezentujemy popularne ceny akordeonów nowych i używanych. Zaprezentowane stawki stanowią wartość poglądową. Ceny akordeonów w sklepach muzycznych oraz na aukcjach internetowych cechują się dużą różnorodnością. Ceny niektórych modeli mogą sięgać kwoty powyżej 150 000 zł.

Ile kosztuje akordeon? Sprawdzamy przybliżone ceny zakupu

Średnie ceny akordeonu od

Średnie ceny akordeonu do

Używany akordeon 40 basowy

800 zł

1 500 zł

Używany akordeon 60 basowy

1 500 zł

3 000 zł

Używany akordeon 80 basowy

400 zł

2 900 zł

Używany akordeon 96 basów

1 500 zł

7 500 zł

Używany akordeon 96 basów

1 000 zł

10000 zł

Nowy akordeon 80 basowy

4 000 zł

10 000 zł

Nowy akordeon 120 basowy

15 000 zł

150 000 zł

Źródło: allegro.pl, sklep muzyczny https://gama24.pl, aktualizacja cen 08-04-2021

Zaprezentowane powyżej ceny nowych i używanych akordeonów stanowią wartości poglądowe. Koszt zakupu używanego instrumentu, znajdującego się w gorszym stanie może okazać się bardziej atrakcyjny. Z kolei ceny za niektóre akordeony znanych marek mogą być odczuwalnie wyższe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny