Cane corso italiano – do kogo pasuje ta rasa?

Przed zapoznaniem się z cenami zakupu szczeniąt, warto opisać prawdziwy charakter. Już przeglądając zdjęcia zauważymy, że są to pieski o nieco groźnym wyglądzie. Charakter cane corso italiano współgra z ich wyglądem. Szczeniaki wymagają prawidłowej socjalizacji i szkolenia, które wprowadza podstawowe zasady posłuszeństwa.

Charakter cane corso italiano bywa nieco niezależny. Mimo tego rasowe szczeniaki silnie przywiązują się do wszystkich członków rodziny i dobrze czują się w roli pupili domowych. Rasa będzie polecana dla osób aktywnych, posiadających przynajmniej podstawowe doświadczenie szkoleniowe.

Nasz kanekorso posiada nieco uparty charakter, a jego szkolenie musi być dobrze przemyślane. Taki opis sugeruje, że rasa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących miłośników kynologii. Pies będzie za to idealnym towarzyszem dla osoby bardziej doświadczonej, która posiada dostatecznie dużo czasu oraz chęć do szkolenia. Cane corso italiano blue czy szary najlepiej radzi sobie ze szkoleniem metodami pozytywnymi. Takie działanie wpływa na zwiększenie zaufania do właściciela.

Cena cane corso italiano – ile kosztują rasowe szczeniaki? Opis

Rasa piesków cane corso italiano nie należy do grona najbardziej popularnych. Opis jej charakteru często działa zniechęcająco dla osób, które poszukują pierwszego szczeniaka dla rodziny. Dzięki stosunkowo niewielkiej popularności, rasowe szczeniaki są dostępne w dość atrakcyjnych cenach.

Cane corso italiano blue lub szary znajduje się w ofertach sprzedaży wielu związków kynologicznych i stowarzyszeń. Najbezpieczniejszym zakupem będzie wybór hodowli należącej do ZKwP. Cena za rasowe szczeniaki z metryką ZKwP może być nieco wyższa, jednak w zamian uzyskujemy gwarancję prawdziwego pochodzenia. Już same zdjęcia szczeniaków z mało znanych stowarzyszeń świadczą o tym, że niektóre pieski mocno odbiegają wyglądem od wzorca rasy.

Rekomendowane karmy dla Twojego psa - sprawdź promocje!

Suka Cane Corso z młodymi, a także ile kosztuje rasowy szczeniak Cane Corso, czyli cena Cane Corso z hodowli
Cena psa rasy Cane Corso, czyli koszt rasowych szczeniaków i ile kosztuje Cane Corso z hodowli

Rasowe szczeniaki cane corso italiano powinny posiadać udokumentowane pochodzenie. Dobry hodowca zaprezentuje zdjęcia matki szczeniąt, zdjęcie psa reproduktora i opisze ich charakter. Co więcej, zakup będzie wiązał się z możliwością obejrzenia warunków w hodowli. Rasowe szczeniaki będą pochodziły jedynie od odpowiednio przebadanych rodziców, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wad genetycznych. Hodowca opisze także kwestie związane z prawidłową pielęgnacją i szkoleniem rasy, co stanowi cenne źródło informacji. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Cane corso – cena za rasowe szczeniaki

Pies cane corso italiano blue lub cane corso szary będzie dostępny w różnych przedziałach cenowych. Koszt zakupu rasowego szczeniaka zależy od renomy hodowli, predyspozycji konkretnego pupila, a często także od osiągnięć psa reproduktora i suki hodowlanej.

Cane corso italiano blue lub szary z pochodzeniem FCI będzie wydatkiem rzędu 3 000 zł lub więcej. Stawki za młode szczeniaki pochodzące z wybitnych skojarzeń często okazują się znacznie wyższe. Cane corso italiano blue czy cane corso w umaszczeniu szarym kosztują niekiedy około 4 000 – 8 000 zł.

Przeglądając zdjęcia i oferty ogłoszeń sprzedaży italiano blue natrafimy niekiedy na pieski w bardziej atrakcyjnych cenach. Są to szczenięta pochodzące z mniej znanych związków kynologicznych oraz stowarzyszeń.

Cena cane corso z pochodzeniem FCI – aktualizacja cen 29-03-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Cena cane corso mało znanych hodowli

3 000 zł

5 000 zł

Cena cane corso po znanych przodkach

4 000 zł

8 000 zł

Zaprezentowane powyżej ceny szczeniąt stanowią wartości poglądowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje szczeniak cane corso w Twojej okolicy, skontaktuj się bezpośrednio z hodowcami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny