Od czego zależy cena chihuahua?

Psy ras miniaturowych cieszą się popularnością na całym świecie. Rasowy chihuahua nie jest tutaj wyjątkiem, a miniaturki stają się coraz bardziej poszukiwane. Rasowy chihuahua pojawia się w wielu krajowych hodowlach. Psy oferowane na sprzedaż są dostępne w dość szerokich przedziałach cenowych.

Cena chihuahua z pewnością zależy od pochodzenia szczeniąt. Szczeniak z rodowodem FCI kosztuje więcej niż pieski miniaturki z mało znanych związków i stowarzyszeń. Hodowla należąca do FCI będzie zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. W ofercie na sprzedaż znajdują się psy o udokumentowanym, uznanym na całym świecie pochodzeniu.

Chihuahua krótkowłosa lub długowłosa w renomowanych hodowlach z pewnością będzie kosztowała więcej, niż pieski z nowych miejsc hodowlanych. Im bardziej utytułowani rodzice szczeniaka, tym wyższa cena chihuahua na sprzedaż. Przed wyborem konkretnej hodowli warto obejrzeć zdjęcia psa reproduktora i zdjęcia suki hodowlanej. Młode pieski na sprzedaż prawdopodobnie powtórzą cechy wyglądu swoich rodziców.

Warto także zauważyć, ze cena chihuahua czy cena owczarka australijskiego będą także uzależnione od przeznaczenia szczeniaka. W ofercie hodowli znajdziemy pieski na sprzedaż z przeznaczeniem wystawowym, a także psy na tak zwane kolanka. Cena owczarka australijskiego i cena chihuahua bez uprawnień wystawowych okazuje się znacznie atrakcyjniejsza. Jest to dobry pomysł dla osób, które szukają rasowych piesków na sprzedaż i nie planują dla nich kariery wystawowej.

Chihuahua krótkowłosa i długowłosa – ile kosztuje szczeniak na sprzedaż?

Wiemy już, że cena za psy może być dość zróżnicowana. Chihuahua krótkowłosa lub długowłosa znajduje się w ofertach wielu miejsc hodowlanych. Cena chihuahua lub cena owczarka australijskiego z pochodzeniem FCI jest na ogół nieco wyższa, jednak w zamian otrzymujemy gwarancję pochodzenia pupila.

Szczeniak z dobrej hodowli na ogół kosztuje minimum 3 000 zł. Jest to standardowa cena miniaturki w hodowlach FCI. Niekiedy hodowla zarejestrowana w ZKwP sprzedaje szczeniaki po niższych stawkach, jednak jest to coraz rzadziej spotykane. Dodatkowo na pieski trzeba często czekać przez kilka miesięcy i rezerwować je jeszcze przed narodzinami.

Niekiedy koszt zakupu szczeniaka okazuje się wyższy. Cena chihuahua czy cena owczarka australijskiego niejednokrotnie przekraczają kwotę 6 000 zł. Jest to standardowy koszt zakupu psa z renomowanej hodowli. W owej kwocie na ogół nabędziemy szczeniaka z bardzo dobrym pochodzeniem i dobrym eksterierem, jednak bez uprawnień do brania udziału w wystawach. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Miniaturki na sprzedaż z uprawnieniami do brania udziału w wystawach na ogół będą wydatkiem rzędu 7 000 – 9 000 zł. Pies wystawowy z wybitnym pochodzeniem i świetnymi rokowaniami wystawowymi niekiedy kosztuje jeszcze więcej.

Cena chihuahua miniaturki FCI. Aktualizacja cen 31-03-2021

Cena chihuahua od

Cena chihuahua do

Chihuahua krótkowłosa lub długowłosa bez uprawnień wystawowych

3 000 zł

6 000 zł

Chihuahua krótkowłosa lub długowłosa z możliwością brania udziału wystawach

7 000 zł

9 000 zł

Zaprezentowane powyżej ceny piesków są wartościami orientacyjnymi. Cena szczeniaków w hodowlach może się nieznacznie różnić w zależności od jej lokalizacji.

Jak wybrać szczeniaka rasy chihuahua?

Cena owczarka australijskiego czy miniaturki chihuahua nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru hodowli i szczeniaka. Znacznie ważniejsze okazują się warunki w hodowli oraz wybór sprawdzonego miejsca zakupu.

W pierwszym etapie poszukiwań hodowla może wysłać zdjęcia psa reproduktora i zdjęcia suki hodowlanej. Warto poszukać opinii o danym hodowcy i prześledzić jego stronę internetową. Sprzedaż piesków dowolnej rasy powinna odbywać się z podpisaniem stosownej umowy. Jest to najważniejszy dokument, który zabezpiecza stronę kupującą i sprzedającą.

Szczeniak z dobrym pochodzeniem prawdopodobnie otrzyma też atrakcyjną wyprawkę. Hodowca będzie w stanie omówić wszystkie kwestie związane z wymaganiami rasy, pielęgnacją, żywieniem oraz szkoleniem chihuahua. Szczeniak opuszczający hodowle powinien posiadać stosowne szczepienia, książeczkę zdrowia i metrykę potwierdzającą pochodzenie. W przypadku psów sprzedawanych za granice wymagane jest także szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wyrobienie paszportu. Większość dobrych hodowli umożliwia sprzedaż szczeniąt wraz z kompletną dokumentacją. Wszystkie kwestie sprzedaży warto omówić w indywidualnym kontakcie z hodowlą.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny