Niestety, wiele osób nie decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania z obawy o wysokie koszty jakie się z tym wiążą. Czy słusznie? Oczywistym jest, że koszt implantów będzie wyższy niż np. mostka lub protezy. Wiąże się to ze złożonością zabiegu, wykorzystywanymi materiałami oraz konieczną diagnostyką. Czy jednak cena implantu zębowego rzeczywiście jest tak wysoka? Jak wygląda to w 2021 roku? Pora odpowiedzieć na te pytania.

Czym są implanty zębowe i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Implanty zębowe to jedno z nowocześniejszych i najbardziej trwałych rodzajów uzupełnienia braków w uzębieniu. Za ich pomocą możemy uzupełnić zarówno pojedynczy ubytek, jak i brak kilku zębów za pomocą mostka opierającego się o dwa implanty.
Rozwiązanie to ma wiele zalet. Wśród nich wymienić możemy nie tylko estetykę, ale również całkowite przywrócenie zdolności gryzienia i przeżuwania pokarmów. To jednak nie wszystko. Osoby, które posiadają implanty zębowe odzyskują komfort psychiczny - nie muszą bowiem obawiać się, że uzupełnienie wysunie się lub będzie wyglądać “sztucznie”. Nowoczesne implanty zębowe składają się z tytanowej śruby, na którą nakłada się ceramiczną koronę protetyczną. Dzięki temu oraz dobraniu odpowiedniej kolorystyki uzyskujemy ząb, który nie różni się niczym od naturalnych zębów pacjenta.
Warto również wspomnieć o tym, że implanty zębowe są metodą bezpieczną, która przyjmuje się w 98 procentach przypadków.

Cena implantu zębowego w 2021 roku

Warto wspomnieć o tym, że cena implantu zębowego jest kwestią indywidualną wynikającą z wielu czynników. Wśród nich wymienić możemy stan zdrowia pacjenta, konieczne badania diagnostyczne, rodzaj wybranych implantów oraz śrub zębowych. Ceny mogą różnić się również od tego, w jakim miejscu wykonujemy zabieg. Niemniej jednak w 2021 roku musimy liczyć się z kosztami ok 4 tysięcy złotych za ząb. Warto wspomnieć o tym, że cena ta obejmuje implant, łącznik, koronę oraz śrubę gojącą.

Więcej informacji na temat implantów zębowych, procesu ich zakładania oraz cen znajdziesz na stronie internetowej https://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/.

Podsumowując, koszt implantów może wydawać się wysoka. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to rozwiązanie, które daje nam nie tylko estetyczny wygląd, ale również w pełni sprawności. Chroni nas również przez problemami, jakie mogą pojawić się w przypadku braków w uzębieniu. Biorąc to pod uwagę jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły