Jak wybierać szczeniaki teriera i weryfikować ogłoszenia sprzedaży piesków?

Cena jack russell terriera jest uzależniona od pochodzenia młodego pupila. W naszym kraju największą renomą cieszą się hodowle zarejestrowane w Związku Kynologicznym w Polsce. Piesek z metryką wydaną przez ZKwP na ogół kosztuje więcej niż psy pochodzące z mniej znanych związków i stowarzyszeń. Kupno teriera z dobrym pochodzeniem gwarantuje czystość rasy.

Dobra hodowla może wystawiać ogłoszenia szczeniąt na sprzedaż. Aktualnie coraz więcej renomowanych hodowców prowadzi rezerwacje na pieski, które dopiero znajdują się w planach hodowlanych. Na szczenięta z wybitnych skojarzeń niekiedy czeka się kilka miesięcy. Taki pies z pewnością kosztuje więcej niż szczeniaczki, które oferuje początkująca hodowla bez większego doświadczenia i renomy.

Warto tutaj zauważyć, że nie wszystkie ogłoszenia sprzedaży psów rasy jack russell terrier będą warte naszego zaufania. Pies gładkowłosy lub szorstkowłosy powinien pochodzić od zgodnych ze wzorcem rasy, zadbanych i pozbawionych wad genetycznych rodziców. Jest to jedna z ważniejszych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę weryfikując ogłoszenia. Cena za szczeniaka ze sprawdzonego źródła może być wyższa, jednak zmniejsza ryzyko zakupu chorego pieska. Niektóre ogłoszenia pojawiają się cyklicznie, co może świadczyć o dużej liczbie piesków w hodowli. Najlepszym pomysłem na wybór godnego zaufania ogłoszenia jest zapoznanie się z opiniami na temat danej hodowli. Rasa psów krótkowłosych i szorstkowłosych z pewnością posiada własną grupę lub forum tematyczne. Jest to najlepsze miejsce na zapoznanie się z polecanymi hodowlami oraz miłośnikami rasy, którzy pomogą w wyborze najlepszego miejsca zakupu pieska.

Cena jack russell terriera. Ile kosztuje krótkowłosy szczeniak w hodowlach ZKwP?

Nasz gładkowłosy lub szorstkowłosy terier może być dostępny w różnych wariantach cenowych. Pies z przeznaczeniem wystawowym kosztuje więcej niż mały pupil sprzedawany w opcji pupila domowego. Cena jack russell terriera z przeznaczeniem wystawowym zależy od eksterieru pieska, osiągnięć jego rodziców, a czasem także od płci. Nasza miniaturka dorosłego psa zazwyczaj jest wyceniana w indywidualnym kontakcie z klientem.

Szczenięta terrierów gładkowłosych lub szorstkowłosych z przeznaczeniem jako pupil domowy będą tańsze w zakupie. Przeglądając aktualne ogłoszenia sprzedaży możemy stwierdzić, że średnia cena za pieski waha się w przedziale 5 500 – 6 500 zł. Krótkowłosy terier ze znanej linii hodowlanej i z renomowanej hodowli może okazać się droższy w zakupie. Podobnie może kształtować się cena labradoodle. Warto przy tym pamiętać, że labradoodle nie należy do rasy uznanej przez FCI. Zakup szczeniaka ras hybrydowych może być trudniejszy ze względu na niewielką liczbę hodowli. Co więcej, miniaturka dorosłego psa nie uzyska rodowodu ZKwP. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cenami zwierząt.

Rekomendowane karmy dla Twojego psa - sprawdź promocje!

Cena jack russell terriera w hodowlach ZKwP – aktualizacja cen 26-04-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Cena jack russell terriera z dobrej hodowli

4 500 zł

5500 zł

Cena za szczeniaka jack russell terriera z przeznaczeniem wystawowym

5 500 zł

9 000 zł

Zaprezentowane powyżej ceny krótkowłosych terierów stanowią wartości uśrednione. Miniaturka dorosłego JRT niekiedy kosztuje znacznie więcej. Z kolei hodowla, która rozpoczyna swoją karierę może sprzedawać pieski po nieco atrakcyjniejszych stawkach. Na ceny wpływa także pora roku oraz dostępność szczeniąt danej rasy.

Czy szczeniaczki JRT to rasa dla każdego? Sprawdzamy wymagania i charakter piesków

Każdy pies rasy jack russell terrier może być małym wulkanem energii. Szczególnie okazują to młode szczeniaczki, które wymagają częstych zabaw i urozmaiconej aktywności. Dorosłe psy JRT nadal wykazują dużą aktywność. Z pewnością nie będzie to pies, któremu wystarczy krótki spacer dookoła bloku i wieczory spędzone na kanapie. Nasza miniaturka może i wygląda niepozornie, jednak kryje w sobie wiele możliwości i wyjątkowych umiejętności.

Szczenię psa rasy Jack Russel Terrier, a także ile kosztuje pies tej rasy - cena Jack Russel Terriera z hodowli
Cena Jack Russel Terriera, czyli ile kosztuje Jack Russel Terrier - cena szczeniąt z zarejestrowanej hodowli

Przedstawiciele terierów słyną z pewnej upartości oraz niezależności. Dlatego jack russell terrier to nie pies dla każdego. Rasa jest polecana dla osób z przynajmniej podstawowym doświadczeniem szkoleniowym i dostateczną ilością wolnego czasu. Gładkowłosy pies może być łatwy w pielęgnacji, jednak wymaga odpowiedniego szkolenia i wczesnej socjalizacji. Szczeniaczki powinny być uczone zasad zachowania i kontaktu z innymi małymi zwierzakami. Im lepiej przeprowadzimy etap socjalizacji, tym bardziej stabilny będzie pies w wieku dorosłym. Psy JRT mogą być idealnymi kandydatami dla całej rodziny. Pieski będą chętne do aktywności na świeżym powietrzu, spacerów i urozmaiconych zabaw. Rasa dobrze sprawdza się w kontaktach ze starszymi dziećmi.

Mimo małych rozmiarów są to psy o zaskakującej sprawności i wytrzymałości. Szczeniaki jack russell terrier mogą być nieco szczekliwe, jednak przy odpowiednim szkoleniu nie będą sprawiać nadmiernych problemów. Zakup szczeniaka będzie dobrym pomysłem dla osób zaangażowanych i sprawnych fizycznie. Szczeniaki jack russell terrier w rękach osoby zapracowanej i stroniącej od aktywności mogą stać się niesforne i mocno problematyczne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny