Koszatniczka domowa i jej tryb życia

Zanim wskażemy, jaka jest cena koszatniczki, musimy określić jej charakter i tryb życia. Małe koszatniczki są wyjątkowo aktywne i ciekawe świata. Będą chętnie chodziły po terrarium i wymagają urozmaiconych zajęć.

Koszatniczka pospolita biała lub brązowa jest stworzeniem bardzo towarzyskim. Jeśli odpowiednio zadbamy o jej kontakty z człowiekiem, stanie się przyjaznym, pozbawionym nadmiernego lęku gryzoniem. Trzeba jednocześnie pamiętać, że koszatniczki są dużymi łakomczuchami, a ich dieta musi jak najlepiej odwzorowywać naturalne żywienie. Dzięki temu koszatniczka domowa pospolita będzie w stanie przeżyć wiele lat w dobrym zdrowiu. W tym miejscu pojawia się pytanie, jak długo żyją koszatniczki? Dobrze odżywiona, zadbana koszatniczka pospolita (biała lub brązowa) może przeżyć 6 – 8 lat.

Wiele osób zastanawia się też, jaka jest cena koszatniczki. Jednak sam koszt zakupu nie powinien być najważniejszym parametrem wyboru pupila domowego. Koszatniczka pospolita to stworzenie bardzo aktywne zarówno za dnia, jak i nocą. Nie każdy radzi sobie z ich żywiołowym usposobieniem i aktywnym trybem życia. Warto także wiedzieć, że jest to gryzoń, który bardzo źle znosi samotność. Dlatego cena koszatniczki powinna być pomnożona przez dwa. W hodowli warto mieć przynajmniej dwa osobniki oraz dopasowane pod względem liczebności zwierzaków terrarium.

Ile kosztuje koszatniczka? – Jakie są ceny za małe koszatniczki do terrarium?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje koszatniczka, musimy ustalić wiek zwierzaka. Małe koszatniczki okazują się największym wydatkiem. Rozpoznamy je po wyjątkowo białym uzębieniu. Starsze koszatniczki posiadają żółtawo zielony nalot na zębach, który ciemnieje wraz z wiekiem zwierzaka.

Młode koszatniczki do terrarium to wydatek rzędu 100 – 200 zł. Niekiedy mała, biała koszatniczka domowa będzie dostępna w nieco wyższych kosztach, jednak wysokie ceny należą do rzadkości. Ile kosztuje koszatniczka pospolita w wieku dorosłym. Ceny dorosłych osobników (koszatniczka domowa biała lub kolorowa) przeważnie nie przekraczają kwoty 100 zł.

Niektóre osoby rezygnują z hodowli i sprzedają koszatniczki wraz z gotowym terrarium. Małe koszatniczki z wyposażonym terrarium mogą kosztować kilkaset złotych. Dokładne ceny będą uzależnione w dużej mierze od rodzaju klatki, jej stanu technicznego, jakości oraz specyfiki dodatkowego wyposażenia.

Biała koszatniczka jedząca ziarno, a także ile kosztuje młoda koszatniczka - cena koszatniczki w sklepie zoologicznym
Cena koszatniczki, czyli wiewiórki koszatniczki krok po kroku, koszt młodych koszatniczek, ile zapłacisz za koszatniczkę

Rekomendowane karmy dla Twojego psa - sprawdź promocje!

Wiemy już, ile kosztuje koszatniczka. Warto także pamiętać, iż są to gryzonie stadne, które źle znoszą samotność. Dlatego koszatniczka domowa powinna mieć towarzysza tego samego gatunku. Najlepszym pomysłem będzie zakup dwóch osobników. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Cena koszatniczki i dodatkowe wydatki

Cena koszatniczki to nie jedyny wydatek, który musimy ponieść podczas zakładania własnej hodowli gryzoni. Najważniejszym wyposażeniem naszej hodowli stanie się odpowiedniej wielkości terrarium. Za dobrej jakości, dużą klatkę w wyposażeniem przyjdzie nam zapłacić 200 – 600 zł. Niektóre lepsze modele mogą okazać się jeszcze droższe. Klatka dla zwierzaka jest jednorazowym wydatkiem, na którym nie warto oszczędzać. Jej rozmiar musi być dopasowany do ilości zwierząt. Koszatniczki to stworzenia aktywne, wymagające odpowiedniej dawki ruchu i dostatecznej przestrzeni. Zastosowanie zbyt małej, taniej klatki może nieść za sobą konsekwencje w postaci pogorszenia stanu zdrowia zwierzaka.

Cena koszatniczki – aktualizacja cen 30-03-2021 r.

Cena koszatniczki od

Cena koszatniczki do

Młoda koszatniczka domowa

100 zł

200 zł

Dorosła koszatniczka domowa

40 zł

100 zł

Terrarium dla koszatniczek

200 zł

600 zł

Zaprezentowana powyżej cena koszatniczki i cena klatki mają charakter poglądowy. Stawki w lokalnych sklepach zoologicznych mogą się nieznacznie różnić. Dodatkowym wydatkiem często okazuje się niestandardowe wyposażenia klatki oraz pokarm dla koszatniczek. Na szczęście ceny pokarmu okazują się bardzo przystępne. Za dobrej jakości karmę dla tych gryzoni zapłacimy około 20 – 30 zł. Oferta sprzedaży pokarmu dedykowanego specjalnie dla koszatniczek jest coraz bardziej zróżnicowana, dzięki czemu można dobrać produkt, który najlepiej spełnia oczekiwania konkretnego gryzonia.

Wybierając karmy dla koszatniczek, pamiętajmy o analizie ich składu. Koszatniczka domowa źle radzi sobie z nadmiarem węglowodanów pochodzących z cukru prostego. Dlatego jej dieta nie może bazować na słodkich owocach. Niewłaściwe jest także podawanie karm bogatych w nasiona oleiste. Tego typu żywienie może doprowadzić do pojawienia się groźnych chorób, w tym do cukrzycy. Dlatego najlepszym pomysłem będzie wybór lepszej jakości pokarmu, który w pełni zaspokoi potrzeby żywieniowe koszatniczek.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny