Na czym polega zabieg kriolipolizy i jak zostaje wykonany?

Kriolipoliza lub innymi słowy zamrażanie tkanki tłuszczowej to zabieg, który wykorzystuje działanie niskiej temperatury. Poddane zabiegowi fragmenty tkanki zostają zassane i schłodzone do odpowiedniej temperatury. W efekcie dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego w komórkach tłuszczowych. Zamrażanie tkanki tłuszczowej ma pobudzić organizm do jej neutralizacji z organizmu. Wymrażanie powoduje, że poziom tkanki tłuszczowej powoli maleje, a co istotne, wymrożone komórki nie mogą się regenerować.

Zabieg kriolipolizy nie narusza powłok skórnych, dzięki czemu nie wymaga długiej, bolesnej rekonwalescencji. Do atutów tej metody należy także jej wysoka skuteczność. Zamrażanie tłuszczu na brzuchu lub udach pozwala na uzyskanie zadowalających, widocznych efektów. Zabieg można także połączyć z dodatkowymi masażami, co daje dodatkowe korzyści i maksymalizuje efekty.

Ceny zabiegów może być uzależniona od wybranej metody. Obecnie w klinikach medycyny estetycznej wykorzystuje się kilka popularnych metod. Wśród nich znajduje się kriolipoliza manualna, kriolipoliza z sondą oraz ze specjalnymi aplikatorami na wybrane fragmenty ciała.

Zabieg kriolipolizy – kto nie powinien korzystać z metody wymrażania?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej nie jest metodą inwazyjną, mimo tego istnieje kilka poważnych przeciwwskazań. Zabieg kriolipolizy nie powinien być wykonywany u osób cierpiących na cukrzycę oraz hemofilię. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także epilepsja, choroby nerek, wątroby oraz serca. Kriolipoliza nie powinna być również wykonywana u osób z chorobami nowotworowymi ani u osób z zaburzonym działaniem tarczycy. Poważnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest też zaburzenie krzepliwości krwi.

Zamrażanie tłuszczu na brzuchu lub na innych obszarach ciała można bez obaw wykonywać u osób, które nie posiadają żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Usługa powinna być poprzedzona konsultacją z doświadczonym lekarzem. Wymrażanie nie jest dla pacjenta bolesne, chociaż wywołuje uczucie chłodu. Metoda nadaje się dla osób, które poszukują mniej inwazyjnych dla liposukcji sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Wymrażanie można przeprowadzić na wybranych fragmentach ciała, co pozwala na uzyskanie idealnej figury. Najczęściej wykonuje się zamrażanie tłuszczu na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach.

Co ważne, wymrażanie tkanki tłuszczowej nie daje natychmiastowego efektu. Kriolipoliza ma na celu doprowadzenie do stopniowego usuwania tkanki tłuszczowej przez organizm. Cały proces może trwać około dwóch do czterech miesięcy. Wprowadzenie zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety może wpłynąć na trwałość efektu.

Ile kosztuje zabieg kriolipolizy?

Cena kriolipolizy jest uzależniona od wybranej metody, ale i od obszaru ciała, który chcemy poddać zabiegowi. Ceny zabiegów mogą różnić się także w zależności od renomy wybranej kliniki medycyny estetycznej. Każda z nich może ustalać nieco odmienny cennik wybranych usług.

Ważnym, wpływającym na ceny zabiegów czynnikiem jest także lokalizacja kliniki. Cennik za wymrażanie tkanki tłuszczowej w centrum Warszawy może być odczuwalnie wyższy w porównaniu do ceny zabiegów w mniejszej miejscowości. Ze względu na różnice w kosztach, poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik usług w tak zwanych widełkach cenowych. Podane kwoty mają charakter orientacyjny.

Ceny za zamrażanie tłuszczu na brzuchu lub na innych partiach ciała jest z reguły przeliczane na ilość przyłożeń głowicy. Im większy obszar ciała, który chcemy poddać zabiegowi, tym większa głowica i więcej przyłożeń. Cena jednego przyłożenia będzie także uzależniona od czasu przyłożenia. Dlatego cenniki usług w różnych klinikach okazują się mocno zróżnicowane. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Dla przykładu, cennik jednego przyłożenia głowicy kształtuje się w przedziale około 150 – 650 zł. Dwa przyłożenia to już wydatek rzędu 300 – 1 000 zł. Ile kosztuje zamrażanie tłuszczu na brzuchu i innych, większych obszarach ciała? Średni koszt trzech przyłożeń głowicy to około 400 – 1 200 zł. Z kolei za cztery przyłożenia zapłacimy średnio 500 – 1 300 zł. Niektóre kliniki mogą prezentować nieco niższy lub wyższy cennik usług.

Ile kosztuje zamrażanie tkanki tłuszczowej? Aktualizacja cen: 17-09-2021 r.

Uśredniony cennik od

Uśredniony cennik do

Cena kriolipolizy – jedno przyłożenie głowicy

150,00 zł

650,00 zł

Cena kriolipolizy – dwa przyłożenia głowicy

300,00 zł

1 000,00 zł

Cena kriolipolizy – trzy przyłożenia głowicy

400,00 zł

1 200,00 zł

Cena kriolipolizy – cztery przyłożenia głowicy

500,00 zł

1 300,00 zł

Zaprezentowana powyżej cena kriolipolizy ma charakter poglądowy. Cennik niektórych klinik może okazać się bardziej zróżnicowany. Za pomocą jednego zabiegu można usunąć od 25 do 45% tkanki tłuszczowej, która znajduje się na poddanym kriolipolizie obszarze ciała. Dodatkowym wydatkiem na ogół okazuje się konsultacja lekarska przed planowanym zabiegiem, za którą zapłacimy około 100 – 250 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny