Australian labradoodle – hodowla w Polsce. Gdzie kupić mini szczeniaka?

Szczeniaki ras australian labradoodle nie znajdują się w hodowlach, które należą do Związku Kynologicznego w Polsce. Jest to związane z faktem, że międzynarodowa federacja kynologiczna FCI nie uznaje australian labradoodle za rasę. Mini pieski na sprzedaż znajdują się w hodowlach zarejestrowanych w innych związkach kynologicznych lub stowarzyszeniach.

Cena labradoodle jest w dużej mierze uwarunkowana dostępnością małych szczeniąt. Bez wątpienia są to pieski, które zwracają na siebie uwagę, wyróżniają się inteligencją, przyjaznym nastawieniem do człowieka oraz podatnością na szkolenie. Rosnąca popularność piesków tej rasy sprawia, że szczeniaki w renomowanych hodowlach są rezerwowane na długo przed zakupem. Standardem są rezerwacje przewidujące mioty na jeden, a nawet dwa lata do przodu. W związku z tym osoba kupująca szczeniaki, musi uzbroić się w cierpliwość i zaakceptować możliwość dłuższego czasu oczekiwania. Im bardziej znana hodowla, tym na ogół dłuższy termin oczekiwania na szczeniaki oraz wyższa cena labradoodle.

Wybierając mini pieski rasy australian labradoodle, warto dołożyć starań do wyboru sprawdzonej hodowli. Co prawda nie znajdziemy hodowli zarejestrowanych w ZKwP, jednak nie oznacza to, że warto wybierać miejsca o zaniżonych standardach. Przed zakupem pieska należy zobaczyć rodziców szczeniąt, zapoznać się z ich dokumentacją hodowlaną oraz aktualnymi badaniami. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie i zakupić zdrowego, odpowiednio socjalizowanego szczeniaka rasy hybrydowej.

Cena labradoodle w Polsce. Ile kosztuje pies w hodowlach?

Rasa hybrydowa australian labradoodle dopiero zyskuje popularność, a niewielka liczba hodowli może wiązać się z problemami w zakupie szczeniaka. Ceny w Polsce mogą okazać się dość zróżnicowane. Ponadto pieski tej rasy nie będą dostępne do zakupu natychmiastowego.

Średnia cena labradoodle w renomowanych hodowlach w Polsce może rozpoczynać się od kwoty około 6 000 zł. Jest to dość atrakcyjna cena labradoodle po rodowodowych, zgodnych ze wzorcami swoich ras rodzicach. Cena labradoodle w bardziej znanych krajowych hodowlach może być jeszcze wyższa. Stawka za mini pieski niejednokrotnie waha się w przedziale 8 000 – 11 000 zł. Górna granica cenowa jest trudna do ustalenia. Ze względu na niewielką ilość szczeniąt na sprzedaż, cena labradoodle na ogół jest ustalana w indywidualnym kontakcie z hodowlami. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cenami zwierząt.

Cena labradoodle w Polsce. Ile kosztują mini szczeniaki? Aktualizacja cen 27-04-2021

Średnia cena labradoodle od

Średnia cena labradoodle do

Mało znana hodowla australian labradoodle

6 000 zł

8 000 zł

Rozpoznawalna hodowla labradoodle w Polsce

8 000 zł

11 000 zł

Rekomendowane karmy dla Twojego psa - sprawdź promocje!

Zaprezentowane powyżej ceny mają charakter poglądowy. Koszt zakupu australian labradoodle może się nieznacznie różnić. Warto także pamiętać, że cena zakupu nie powinna być głównym wyznacznikiem wyboru szczeniaka. Wybierając rasy hybrydowe, warto dołożyć starań do sprawdzenia hodowli. Dobra hodowla psów będzie w stanie przedstawić dokumentację hodowlaną, pokazać suczkę hodowlaną oraz ojca szczeniąt. W przypadku psów reproduktorów z innej hodowli, istnieje możliwość obejrzenia psa na zdjęciach. Przyszły nabywca szczeniąt powinien też zapoznać się z warunkami hodowlanymi, prześledzić dokumentację szczeniąt oraz podpisać stosowną umowę kupna sprzedaży lub przekazania szczeniaka.

Co warto wiedzieć o australian labradoodle przed zakupem szczeniaka?

Pies labradoodle łączy w sobie nie tylko ciekawy wygląd, ale i wyjątkowy charakter. Rasa powstała na potrzeby wspierania osób niedowidzących, a zatem musiała posiadać łagodny, bardzo stonowany charakter. Zamysł stworzenia hybrydy okazał się dużym sukcesem, a australian labradoodle zdobywają coraz większe grono zwolenników.

Co ciekawe, rasa nie posiada podszerstka. Będzie to szczególnie istotne dla osób, które posiadają alergię na sierść. Australian labradoodle nie uczula tak jak psy z podszerstkiem. Trzeba przy tym pamiętać, że alergenem może być nie tylko sierść, ale i ślina zwierzaka. Dlatego pies pozbawiony podszerstka nigdy nie jest w pełni hipoalergiczny.

Opisując szczeniaki i dorosłe psy labradoodle, warto wspomnieć o ich relacjach z ludźmi. Są to psy, które silnie przywiązują się do wszystkich członków rodziny. Łagodny temperament labradora i duża inteligencja pudla czynią z labradoodle ciekawego kompana. Będzie to pies chętny do nauki, wspólnej aktywności fizycznej, a także od spędzania spokojnego popołudnia na kanapie. Młode szczeniaki powinny zostać objęte wczesną socjalizacją. Dzięki temu wyrosną na stabilne psychicznie, bardzo zrównoważone psy. Dobrze socjalizowany labradoodle nie prowokuje konfliktów na spacerze, nie przejawia cech agresywnych ani lękliwych. Pies tej rasy na ogół dobrze dogaduje się z innymi pupilami domowymi, nawet z kotami o ile zostanie do nich odpowiednio przyzwyczajony.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny