Laminowanie rzęs – jak wygląda i jakie przynosi efekty

Laminacja rzęs jest alternatywą dla wykonywania trwałej. Jest od niej mniej inwazyjna, a jednocześnie pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów. Zabieg rozpoczyna się poprzez lifting rzęs, który pozwala na ich podniesienie i estetyczne wyeksponowanie. Lifting rzęs jest też często usługą wykonywaną oddzielnie i nie musi łączyć się z dodatkową laminacją. Podczas liftingu oczyszcza się rzęsy, zabezpiecza okolice oczu i zawija rzęsy na odpowiedniej wielkości wałeczku. W dalszym etapie lifting rzęs polega na nałożeniu preparatu, który utrwali efekt podniesienia. Po zakończeniu tego etapu można wykonać właściwe laminowanie rzęs.

Podczas laminowania na rzęsy nakłada się specjalne odżywki z keratyną. Jest to naturalna substancja o działaniu odżywiającym. W odżywce znajdują się proteiny i keratyny, które dobrze odżywiają włoski, odbudowują je i nadają efektowny, naturalny wygląd. Co ciekawe, keratyna jest tą samą substancją, którą nakłada się na włosy głowy w celu ich wygładzenia i odżywienia.

Po laminowaniu rzęsy są wyraźnie grubsze i ciemniejsze. Keratyna ułatwia także nakładanie maskary, która dzięki odpowiedniego nawilżeniu włosków, łatwiej się nakłada, a jednocześnie nie kruszy. Sam koszt laminacji zależy od stawki konkretnego gabinetu, a także od specyfiki usługi.

Warto także dodać, że laminowanie rzęs jest szczególnie polecane u osób, których rzęsy są cienkie, jasne i nadmiernie proste. Podczas laminowania stosuje się także specjalny preparat barwiący, który sprawia, że rzęsy są widocznie ciemniejsze i bardziej estetyczne. Laminowanie (podobnie jak botoks rzęs) pozwala też na uzyskanie efektu podniesienia oraz naturalnie wyglądającego podkręcenia. Efekt podkręcenia przypomina rzęsy po użyciu zalotki, co może skrócić codzienne wykonywanie perfekcyjnego makijażu.

Bardzo istotną zaletą liftingu wykonanego przy pomocy keratyny jest dodatkowe wzmocnienie włosków. Warstwa keratyny utrzymuje się na rzęsach przez około dwa miesiące, chroni je przed promieniami słonecznymi oraz przed negatywnym oddziaływaniem niektórych kosmetyków. Efekt odżywienia i zwiększenia objętości rzęs jest widoczny zaraz po zabiegu i można go swobodnie odnawiać co kilka miesięcy.

Lifting i laminacja mogą być wzbogacone o botoks rzęs. Takie połączenie pomaga w uzyskaniu najbardziej spektakularnych efektów. Botoks rzęs zapewnia najlepsze odżywienie i odbudowanie struktury włosków. Wykonuje się go pomiędzy liftingiem a laminowaniem. Obecnie lifting, botoks rzęs oraz laminowanie są trzema, najczęściej wykonywanymi etapami wzmocnienia i nadania idealnego wyglądu włosków.

Od czego zależy cena za laminowanie rzęs?

Koszt laminacji zależy w dużym stopniu od renomy oraz lokalizacji gabinetu kosmetycznego. Zabiegi nie są inwazyjne, a dodatkowo cechuje je łatwo dostępność. Cena pomiędzy poszczególnymi gabinetami znacząco się od siebie różnić. Największe różnice w kosztach zauważymy pomiędzy dużymi, a małymi miastami. Koszt laminacji w centrum dużego miasta może być nawet o kilkanaście procent wyższy w porównaniu z cenami mniejszych, ulokowanych na uboczu gabinetów kosmetycznych. Różnice w cenach można także zauważyć pomiędzy regionami naszego kraju.

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje laminacja rzęs, musimy jeszcze wyszczególnić możliwości przeprowadzenia zabiegu. Najniższa cena obejmuje samo laminowanie rzęs. Zabieg można także połączyć z liftingiem, który pozwala na uzyskanie efektu podniesienia i nadania idealnego kształtu włosków. Laminowanie często poprzedza także botoks rzęs, który mocno odżywia i odbudowuje włoski. Kompleksowy koszt laminacji połączonej z liftingiem oraz botoksem będzie najwyższy. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ile kosztuje laminacja rzęs? Uśredniony koszt laminacji w 2021 roku

Laminowanie rzęs można wykonać w większości gabinetów kosmetycznych. Średni koszt laminacji zamyka się w kwocie 90 – 130 zł. Zabieg jest często połączony z pełnym liftingiem oraz botoksem, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów.

Cena za laminowanie wraz z liftingiem oraz botoksem na ogół mieści się w przedziale 120 – 160 zł, jednak zdarzają się gabinety kosmetyczne, które wykonują usługę po nieco niższych lub delikatnie wyższych cenach. Niekiedy osobną usługą jest też sam botoks rzęs bez laminacji i liftingu. Zabieg botoksu kosztuje średnio 30 – 50 zł.

Oko kobiety z podkręconymi rzęsami, czy zaleca się laminowanie rzęs cienkich i słabych, lifting rzęs za pomocą keratyny
Wyeksponowanie rzęs za pomocą laminowania, jaka jest cena laminowania rzęs i jak przygotować rzęsy do laminowania

Laminowanie rzęs jest alternatywą dla wykonania trwałej, która jest bardziej inwazyjna. Trwała rzęs nadal jest wykonywana w wielu gabinetach kosmetycznych, a jej cena może okazać się niższa od kosztów liftingu. Średnia cena wykonania trwałej rzęs waha się między kwotami 80 – 100 zł. Poniżej prezentujemy zestawienie cen w formie tabelarycznej.

Ile kosztuje laminacja, lifting, botoks i trwała rzęs? Aktualizacja cen: wrzesień 2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Laminowanie rzęs

90 zł

130 zł

Laminowanie plus lifting i botoks rzęs

120 zł

160 zł

Botoks rzęs

30 zł

50 zł

Trwałą na rzęsy

80 zł

100 zł

Zaprezentowane powyżej ceny laminowania, liftingu, botoksu oraz trwałej rzęs mają charakter poglądowy. Ceny lokalnych gabinetów kosmetycznych mogą się nieznacznie różnić. Warto wybrać doświadczony gabinet, który wykona usługę na najwyższym poziomie. Podczas zabiegu dowiemy się też, jak dbać o rzęsy po laminacji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny