Na czym polega opalanie natryskowe i jak długo utrzymuje się na skórze?

Zabieg opalania natryskowego przebiega w bardzo prosty sposób i jest coraz chętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnego solarium. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że metoda nie wysusza skóry, nie przyspiesza procesu pojawiania się zmarszczek i jest w pełni bezpieczna.

Opalanie natryskowe wykonuje się w specjalnej kabinie. Kosmetyczna spryskuje ciało za pomocą dedykowanego urządzenia. Aplikacja substancji brązującej na skórę może trwać 10 – 15 minut w zależności od obszaru ciała poddanego zabiegowi. Cała procedura trwa około pół godziny, co uwzględnia przygotowanie oraz dokładne wysuszenie skóry po aplikacji preparatu. Koszt całej usługi zostaje uzależniony głównie od obszaru ciała, który chcemy opalić. Istnieje możliwość opalenia całego ciała, dolnych partii, górnych partii, samego dekoltu lub wyłącznie twarzy. Każdy gabinet kosmetyczny może przedstawiać nieco odmienny cennik usług. W przypadku opalania częściowego stosuje się specjalne ubrania, które zasłaniają wybrane fragmenty ciała przed aplikacją.

Co ważne, opalanie natryskowe pozwala na wybranie odcieni opalenizny. Stanowi to dodatkową przewagę nad opalaniem w solarium. Kosmetyczna dobiera kolor opalenizny do odcienia skóry. Możemy także wybrać nieco inny odcień, w którym czujemy sie najlepiej. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu i wysuszeniu skóry. Pełen kolor opalenizny pojawia się na kilka godzin po aplikacji preparatu. Przez pierwsze 12 godzin po zabiegu nie powinno się brać kąpieli ani stosować antyperspirantów. Ma to na celu pełne utrwalenie opalenizny.

Opalenizna uzyskana metodą Airbrush Tanning nie utrzymuje się tak długo, jak opalenizna z solarium. Ciemniejszy kolor skóry może utrzymywać się do dwóch tygodni. Najdłuższy efekt opalenizny uzyskamy, jeśli zrezygnujemy z peelingów ciała oraz długich kąpieli w basenie. Opalenizna może być też dodatkowo utrwalona poprzez stosowanie kosmetyków nawilżających.

Ile kosztuje opalanie natryskowe? Sprawdzamy koszty zabiegu

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje opalanie natryskowe, należy najpierw przeanalizować czynniki, które wpływają na koszt zabiegu. Tak zwane solarium natryskowe charakteryzuje się bardzo zróżnicowanymi cennikami usług. Ostateczny koszt wykonania opalania natryskowego będzie uzależniony od lokalizacji salonu kosmetycznego. Z reguły cennik salonów w centrach dużych miast okazuje się wyższy od kosztów, które oferują salony w mniejszych miejscowościach.

Cennik za wykonanie opalenizny natryskowej bez wątpienia będzie także uzależniony od renomy danego salonu. Renomowane salony na ogół używają najlepszej jakości preparatów brązujących, pozwalających na uzyskanie najtrwalszego, a jednocześnie najbardziej efektownego koloru skóry. Lepsze produkty bezpośrednio przekładają się na wyższy cennik usługi.

Duże znaczenie ma także obszar ciała, który chcemy poddać opalaniu natryskowemu. Najniższy cennik usług na ogół dotyczy wykonania opalenizny na twarzy i dekolcie lub wyłącznie na rękach. Cennik wielu gabinetów rozpoczyna się już od kwoty 40,00 zł. Koszt usługi w renomowanym gabinecie kosmetycznym na ogół nie przekracza kwoty 100,00 zł. Nieco więcej zapłacimy za opalanie natryskowe od pasa w górę lub od pasa w dół. Cennik przeważnie rozpoczyna się od kwoty 50,00 zł, a w niektórych miejscach lekko przekracza kwotę 100,00 zł.

Dużą popularnością cieszy się wykonanie opalenizny na całym ciele. Cennik wykonania pełnej opalenizny na ogół utrzymuje się w przedziale 80,00 do 180,00 zł, jednak koszt zabiegu w niektórych gabinetach może niekiedy przekraczać kwotę 200,00 zł. Poniżej prezentujemy poglądowy cennik opalania natryskowego w formie tabelarycznej.

Ile kosztuje opalanie natryskowe? Koszty w 2021 roku

Średnia cena od

Średnia cena do

Opalanie natryskowe twarzy i dekoltu

40,00 zł

100,00 zł

Opalanie natryskowe całego ciała

80,00 zł

180,00 zł

Opalanie natryskowe od pasa w górę lub od pasa w dół

50,00 zł

100,00 zł

Zaprezentowana powyżej cena ma charakter poglądowy. Cena oferowana przez niektóre, lokalne salony może się nieznacznie różnić. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z popularnymi cennikami.

Opalanie natryskowe nogi, a także ile kosztuje opalanie natryskowe, czyli aktualna cena opalania natryskowego
Aktualna cena opalania natryskowego, czyli informacje, ile kosztuje opalanie natryskowe i co warto o nim wiedzieć

Kto może korzystać z opalania natryskowego?

Metoda opalania Airbrush Tanning jest uważana za w pełni bezpieczną. Mogą wykonywać ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni w dowolnym wieku. Co istotne, metoda nadaje się także dla kobiet w ciąży, które nie powinny korzystać z tradycyjnego solarium.

Opalanie natryskowe będzie też dobrym rozwiązaniem dla osób, które dbają o odpowiednie nawilżenie i dobrą kondycję skóry. Uzyskanie efektownej karnacji poprzez opalanie natryskowe nie powoduje podrażnień, nie wysusza skóry i nie przyspiesza procesów starzenia. Metoda jest uważana za uniwersalną.

Nakładanie mgiełki brązującej może być dobrą alternatywą dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z typowych kabin w solarium. Rozwiązanie sprawdza się także u osób, które posiadają bardzo jasną karnację, a ich skóra źle reaguje na opalanie słoneczne. Opalanie natryskowe nie powoduje poparzeń, pozwala na błyskawiczne uzyskanie pożądanego koloru skóry i może być dobrym sposobem na poprawienie wyglądu przed imprezami okolicznościowymi.

Podobnie jak każda inna metoda, opalanie natryskowe ma także pewne przeciwwskazania. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby z silnymi alergiami skórnymi. Przeciwwskazaniem jest także łuszczyca, astma oraz nadmierna potliwość. Z metody opalania natryskowego nie powinny też korzystać osoby z poranioną skórą. Wszelkie skaleczenia i świeże rany na ciele stanowią przeciwwskazanie do wykonania opalania natryskowego. Metodę odradza się także w przypadku występowania na skórze trądziku oraz u kobiet w okresie menopauzy. W drugim przypadku chodzi o możliwość wystąpienia nadmiernej potliwości, która mogłaby doprowadzić do nierównomiernego rozprowadzenie się substancji brązującej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny