Hodowla owczarka australijskiego typ amerykański, na co zwracać uwagę?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje czarny, marmurkowy lub czekoladowy pies aussie, musimy ustalić kilka najważniejszych wytycznych zakupu. W ofertach sprzedaży znajdują się szczeniaki owczarka australijskiego w bardzo zróżnicowanych cenach. Jednym z głównych kryteriów podziału okazuje się udokumentowane pochodzenie.

Szczeniaki owczarka typ amerykański mogą pochodzić z hodowli, które należą do różnych związków i stowarzyszeń. Pies z metryką wydaną przez Związek Kynologiczny w Polsce na ogół będzie dostępny w wyższych cenach. Warto przy tym zauważyć, że to właśnie aussie czy owczarek australijski kelpie z metryką ZKwP będzie uznany przez międzynarodową federację FCI. Związek Kynologiczny w Polsce jest jedynym krajowym związkiem, który współpracuje z FCI.

Hodowla owczarka australijskiego zarejestrowana w innych związkach lub stowarzyszeniach może sprzedawać szczeniaki po niższych stawkach. Nasz aussie blue merle, czarny lub tricolor nie może brać udziału wystawach ZKwP. Co więcej, owczarek australijski kelpie czy szczeniaki owczarka australijskiego aussie mogą odbiegać wyglądem od wzorcem rasy. Dlatego zakup w niesprawdzonym miejscu zakupu wiąże się ze znacznie większym ryzykiem.

Zarejestrowana w ZKwP hodowla owczarka australijskiego musi dopuszczać do rozrodu jedynie zdrowe i zgodne ze wzorcem rasy osobniki. Cena shiba inu czy cena owczarka australijskiego o umaszczeniu blue merle lub czarnym tricolor będzie uzależniona od renomy danego miejsca. Im bardziej uznana hodowla, tym wyższa cena za szczeniaki owczarka australijskiego typ amerykański lub takich ras jak owczarek australijski kelpie.

Cena za pieski będzie także uwarunkowana możliwością brania udziału w wystawach. Hodowla owczarka australijskiego może sprzedawać pieski w opcji pupila domowego lub na wystawy. Czarny, tricolor i blue merle aussie z wybitnym eksterierem oraz możliwością brania udziału w wystawach z pewnością będzie największym wydatkiem. Pies z dobrym pochodzeniem i zadowalającymi rokowaniami wystawowymi kosztuje o kilka tysięcy więcej niż szczeniaki bez możliwości brania udziału w wystawach.

Cena owczarka australijskiego typ amerykański. Ile kosztuje aussie?

Jak już wiemy, hodowla owczarka australijskiego aussie czy takich ras jak owczarek australijski kelpie, może być zarejestrowana w różnych organizacjach kynologicznych. W naszym kraju największym uznaniem cieszy się Związek Kynologiczny w Polsce, dlatego poniżej zapoznamy się z cenami piesków o owym pochodzeniu.

Szczeniaki owczarka australijskiego aussie nie są najtańsze w zakupie. Ograniczona liczba szczeniąt na sprzedaż sprawia, że hodowla owczarka australijskiego może oczekiwać wysokiego wynagrodzenia. Cena owczarka australijskiego (typ amerykański) na ogół utrzymuje się w przedziale 4 500 – 7 000 zł. Jest to typowa stawka za szczeniaki owczarka australijskiego bez możliwości brania udziału w wystawach.

Szczeniak o umaszczeniu czarnym (np. czarny tricolor) lub blue merle może być nieco droższy w zakupie. Cena za szczeniaka owczarka australijskiego z możliwością brania udziału w wystawach niejednokrotnie może przekraczać kwotę 10 000 zł. Owczarek australijski kelpie może okazać się jeszcze droższy w zakupie. Cena za szczeniaki owczarka australijskiego kelpie bez możliwości brania udziału w wystawach na ogół rozpoczyna się od kwoty 5 000 zł. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cenami zwierząt.

Hodowla owczarka australijskiego aussie i kelpie może prowadzić rezerwacje na pieski, które dopiero znajdują się w planach hodowlanych. Rosnące zainteresowanie powyższymi rasami oraz ograniczona liczba hodowli sprawiają, że zakup pieska może być mocno utrudniony. Czas oczekiwania na szczeniaki owczarka australijskiego często przekracza kilka miesięcy. Dlatego warto poszukać sprawdzonej hodowli i dopytać o dostępność piesków na sprzedaż.

Cena owczarka australijskiego i cena shiba inu. Ile kosztuje typ amerykański aussie i owczarek australijski kelpie? Aktualizacja cen 25-05-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Szczeniaki owczarka australijskiego aussie

4 500 zł

7 000 zł

Owczarek australijski kelpie

5 000 zł

8 000 zł

Cena shiba inu

7 000 zł

12 000 zł

Zaprezentowana powyżej cena owczarka australijskiego dotyczy piesków bez możliwości brania udziału w wystawach. Pupil wystawowy często kosztuje o kilka tysięcy więcej, a górna granica cenowa jest trudna do ustalenia. Wyjątkowy pies z umaszczeniem czarnym tricolor, czekoladowym tricolor czy blue merle może kosztować kilkanaście tysięcy złotych.

Szczenię owczarka australijskiego o niebieskich oczach, a także cena szczeniaka owczarka australijskiego oraz koszt szczeniaków
Cena owczarka australijskiego, czyli szczenię rasy owczarek australijski z rodowodem z hodowli

Rekomendowane karmy dla Twojego psa - sprawdź promocje!

Dla porównania sprawdziliśmy, jaka jest cena shiba inu. Okazuje się, że jest to rasa, której zakup może wiązać się z jeszcze wyższymi wydatkami. Cena shiba inu w hodowlach ZKwP przeważnie rozpoczyna się od kwoty 7 000 zł. Cena shiba inu w znanych, renomowanych miejscach często dochodzi do kwoty 12 000 zł, a niekiedy nawet ją przekracza.

Czy szczeniaki owczarka australijskiego aussie to dobry wybór dla każdego?

Owczarek australijski typ amerykański urzeka swoją inteligencją oraz wyjątkowym wyglądem. Niestety nie jest to idealny kandydat na towarzysza dla każdej osoby. Z natury dociekliwy i żywiołowy uwielbia dużą dawkę ruchu. Aussie nie zadowoli się samodzielnym bieganiem po podwórku, wymaga nowych bodźców, zabaw i szkolenia, które spożytkuje jego energię.

Szczeniaki owczarka australijskiego muszą być odpowiednio socjalizowane z otoczeniem. Dzięki temu nie sprawiają problemów w relacjach z ludźmi i zwierzętami. Nasz towarzysz prawdopodobnie okaże się wyjątkowym miłośnikiem kąpieli w zbiornikach wodnych, a jego pielęgnacja może być czasochłonna.

Owczarki australijskie będą idealnymi towarzyszami dla osób, które posiadają dostatecznie dużo czasu i chęci do współpracy z pupilem. Z pewnością nie jest to idealny pies dla osób nadmiernie zapracowanych, chcących jedynie posiadać własnego stróża posesji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny