Papuga nimfa w domu – czy to dobry pomysł?

Hodowanie papugi w domu jest czynnością, do której warto się dobrze przygotować. Sama cena papugi nimfy to na ogół dopiero początek wydatków, które trzeba wziąć pod uwagę. Zwierzątko nie powinno żyć w zbyt ciasnej klatce, dlatego warto dobrać produkt dopasowany do potrzeb ptaków oraz ich liczebności. Ceny dostępnych na sprzedaż klatek dla papugi często okazują się odczuwalnym wydatkiem. Najlepiej sprawdzają się przestronne, dobrze wyposażone produkty. Papuga nimfa jest z natury bardzo ciekawska i chętnie eksploruje nowe tereny. Dlatego pusta, pozbawiona atrakcji klatka nie jest dla niej dobrym rozwiązaniem.

Warto także zauważyć, że papuga nimfa jest bardzo towarzyska. Najlepiej dogaduje się z przedstawicielem tego samego gatunku. Nie jest agresywna, a jedynie ciekawska i kontaktowa. Dlatego przeglądając dostępne na sprzedaż papużki, warto rozważyć zakup dwóch osobników. Jeśli nie mamy możliwości trzymania w domu dwóch papug, wówczas musimy zapewnić jednemu osobnikowi więcej swojego towarzystwa. Papuga nimfa szybko przywiązuje się do człowieka, lubi spędzać z nim czas i wymaga dużego zainteresowania oraz troski.

Posiadanie papugi nimfy wiąże się z kilkoma podstawowymi obowiązkami. Pierwsze to prawidłowe żywienie, drugie to utrzymanie czystości w klatce, a trzecie, zapewnienie pupilowi nowych atrakcji. Żyjąca w środowisku naturalnym papuga nimfa przemieszcza się w poszukiwaniu jedzenia. Mieszkające w domu papużki także powinny mieć dostęp do różnorodnych bodźców. Należy często wypuszczać je z klatki i umożliwiać eksploracje terenu. Przy okazji papuga nimfa będzie miała możliwość nawiązania kontaktu z domownikami. Większość nimf bardzo dobrze dogaduje się z człowiekiem, ale może być znacznie bardziej powściągliwa w kontaktach z innymi pupilami domowymi. Dlatego, jeśli posiadamy w domu psa lub kota, ich kontakt powinien być stale nadzorowany.

Cena papugi nimfy – od czego zależą ceny dostępnych na sprzedaż osobników?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje papuga nimfa, powinniśmy najpierw określić czynniki, które wpływają na ostateczne ceny zakupu. Jedną z nich z pewnością okazuje się źródło, z którego pochodzi młoda nimfa. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się zakup zwierzątka pochodzącego z dobrej hodowli. W tym przypadku mamy możliwość prześledzenia historii zwierzęcia, a sama papuga jest odpowiednio przygotowana do kontaktu z człowiekiem. W dobrej hodowli uzyskamy także szereg porad dotyczących socjalizacji, żywienia i opieki nad nowym pupilem domowym. Cena papugi nimfy z renomowanych hodowli na ogół jest największym wydatkiem.

Niższe ceny zakupu często obowiązują w sklepach zoologicznych, chociaż nie jest to regułą. Niestety atrakcyjna cena papugi nimfy na sprzedaż łączy się tutaj z brakiem możliwości prześledzenia jej historii. Zdarza się też, że zwierzak nie jest przyzwyczajony do kontaktu z człowiekiem, bywa lękliwy, a samce nieco agresywne. Dlatego warto wybrać godny zaufania sklep zoologiczny, który należycie troszczy się o dostępne na sprzedaż zwierzęta.

Niska cena papugi nimfy często dotyczy także ogłoszeń internetowych. Niektóre osoby rezygnują z posiadania takiego zwierzątka w domu ze względu na wymagania nimfy. Ile kosztuje papuga? Ceny zwierzaków na sprzedaż na ogół okazują się mocno zróżnicowane. Koszty będą tu uzależnione od wieku zwierzaka, a także od jego kolorystyki.

Cena papugi nimfy z hodowli lub sklepu zoologicznego z pewnością będzie także uzależniona od konkretnej mutacji. Papuga nimfa na sprzedaż przeważnie posiada mutację naturalną, co wiąże się z najatrakcyjniejszymi cenami zakupu. Niektóre osobniki mogą posiadać mutację perłową, co generuje nieco wyższe ceny. W ofertach zwierzaków na sprzedaż znajdziemy także nimfy z mutacją szek lub nimfy białogłowe. Takie dostępne na sprzedaż osobniki na ogół generują nieco większe wydatki. Najwyższa cena papugi nimfy dotyczy mutacji albinos oraz innych, rzadziej spotykanych wybarwień. Koszty zakupu nimfy albinos mogą być nawet dwukrotnie wyższe od ceny za papużkę o naturalnej mutacji. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o cenach zwierząt.

Ile kosztuje papuga nimfa na sprzedaż? Sprawdzamy uśrednione ceny 2021

Jak już wiemy, cena papugi nimfy zostaje uzależniona od kilku kluczowych czynników. Dlatego podpowiemy, ile kosztuje zwierzak z dobrego źródła. Uwzględnimy w nim średnie ceny zakupu młodej papużki, które dobrze odnajdzie się w naszym domu.

Jak już wspomnieliśmy, najniższe ceny papużek na sprzedaż na ogół dotyczą nimfy z naturalną mutacją. Średnia cena papugi nimfy kształtuje się w tym przypadku w przedziale 40 do 100 zł. Ile kosztuje nimfa z mutacją cynamonową lub szek? Średni koszt zakupu młodego zwierzaka kształtuje się w przedziale 70 – 120 zł, chociaż niektóre hodowle mogą oczekiwać nieco większej kwoty.

Jeszcze wyższa cena papugi nimfy dotyczy osobników z mutacją białogłową. Są to wyjątkowo elegancko wyglądające nimfy, które nie są tak często spotykane. Jeśli chcemy posiadać w domu papużkę białogłową, będziemy musieli zapłacić za nią około 70 do 150 zł. Jeszcze wyższe ceny dotyczą papużek o nietypowej mutacji (na przykład albinos). Średnie ceny papużek na sprzedaż wahają się tutaj pomiędzy 100 – 220 zł, chociaż zdarzają się także osobniki na sprzedaż, których koszt przekracza kwotę 300 zł.

Ile kosztuje papuga nimfa? Ceny 2021

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Papuga nimfa mutacja naturalna

40 zł

100 zł

Papuga nimfa mutacja cynamonowa lub szek

70 zł

120 zł

Papuga nimfa białogłowa

70 zł

150 zł

Papuga nimfa albinos

100

220 zł

Zaprezentowane powyżej ceny papużek mają charakter poglądowy. Koszt zakupu pupili w lokalnych sklepach zoologicznych lub u hodowców może się nieznacznie różnić. Co więcej, ceny starszych osobników na ogół okazują się bardziej atrakcyjne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny