Jakie wymagania posiadają małe patyczaki?

Hodowla w domu nie jest skomplikowana, jednak wymaga zastosowania kilku podstawowych zasad. Najważniejszą z nich jest zapewnienie odpowiedniego siedliska dla owadów. Małe patyczaki mogą zamieszkiwać domowe terrarium lub akwarium. Najważniejsze będzie wybranie odpowiednich rozmiarów. Terrarium w domu musi być przynajmniej 2,5 razy większe od długości owada.

Umieszczone w domu terrarium lub akwarium musi być też prawidłowo zabezpieczone. Małe owady mogą przejść przez siatki zabezpieczające, dlatego zaleca się wykonanie dodatkowej osłony z moskitiery. Takie działanie nie ograniczy wentylacji wnętrza terrarium i sprawi, że małe owady nie będą mogły wydostać się na zewnątrz.

Na dnie terrarium lub akwarium umieszczamy podłoże torfowe lub ligninę. Następnie umieszczamy gałązki drzew, które będą symulowały naturalne środowisko dla owadów. Hodowla musi także uwzględniać utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Do terrarium w domu możemy przygotować specjalną żarówkę grzewczą, pozwalającą utrzymać temperaturę w granicach 25 stopni. Będzie to idealne środowisko, które lubią małe patyczaki.

Niezbędnym warunkiem w hodowlach jest także prawidłowe żywienie owadów. Małe patyczaki lubią zjadać zielone części roślin, które powinny stanowić podstawę diety. W domu patyczaka możemy też pozostawiać świeże kawałki owoców lub ziół, które urozmaicą codzienną dietę.

Gdzie kupić małe patyczaki?

Pierwsza hodowla w domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji. Należy do nich nie tylko wybór terrarium, ale i odpowiedź na pytanie, gdzie kupić owady. Mamy tu do dyspozycji kilka popularnych rozwiązań.

Gdzie kupić patyczaka? Jednym z popularniejszych miejsc zakupu są dobrze wyposażone sklepy zoologiczne. Przy okazji możemy zakupić także dobrze wyposażone terrarium, a sama cena patyczaka nie będzie dla nas nadmiernym obciążeniem. W mniejszych sklepach trzeba zamawiać patyczaki i czekać kilka dni na ich odbiór, dlatego dużą popularnością cieszą się też zakupy owadów na aukcjach internetowych.

Domowa hodowla może sprzedawać małe patyczaki w bardzo atrakcyjnych przedziałach cenowych. Warto zapoznać się ze stanem i orientacyjnym wiekiem owadów. Niektóre małe patyczaki sprzedaje się także wraz z terrarium. Jest to najprostszy sposób na rozpoczęcie własnej hodowli w domu. Ceny używanego terrarium lub akwarium okazują się bardzo atrakcyjne. Za lokum dla owadów na ogół nie zapłacimy więcej niż 100 zł. Ciekawostką są także specjalne tuby do hodowli patyczaków. Takie rozwiązanie zapewnia wysokie walory dekoracji pomieszczeń, jednak może okazać się trudniejsze do utrzymania w czystości. Szklana tuba na patyczaki wymaga także umiejętnego doboru żarówek grzewczych, a jej wysoka budowa może w pewnym stopniu ograniczać prawidłową wentylację.

Zielony patyczak chodzący po mchu w akwarium, a także cena patyczaków i informacje, ile kosztuje patyczak krok po kroku
Cena patyczaków krok po kroku, czyli ile kosztuje mały patyczak w sklepie zoologicznym, a także koszt hodowli patyczaków

Najpopularniejsze karmy dla psów i kotów - sprawdź promocje!

W domowych hodowlach największą popularnością cieszy się patyczak rogaty. Jest to niewielkich rozmiarów, wytrzymały owad, który pochodzi z Wietnamu. Ze względu na swoją odporność i niewielkie wymagania jest szczególnie polecany dla początkujących hodowców. Co ciekawe, jeden patyczak wymaga przestrzeni o rozmiarach 20 x 20 x 25 cm, dzięki czemu możemy rozpocząć hodowlę w dużym słoiku lub bardzo małym terrarium. W niektórych hodowlach pojawia się także patyczak indyjski. Jest to mały owad, który dobrze znosi zmienne warunki temperaturowe oraz ograniczoną wilgotność. Podobnie jak patyczak rogaty nie jest trudny w hodowli, dzięki czemu może sprawdzić się jako pupil dla osób z niewielkim doświadczeniem. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Cena patyczaka. Ile kosztują popularne owady?

Wiemy już gdzie kupić małe owady. W następnej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, jaka jest cena patyczaka. Małe owady nie będą dużym wydatkiem, znacznie istotniejszym okazuje się zakup samego terrarium lub akwarium.

Cena patyczaka rozpoczyna się już od kilku złotych. Małe patyczaki rogate na ogół kosztują 2 do 6 zł. Owad w hodowlach domowych może niekiedy okazać się nieco droższy w zakupie. Mimo wszystko cena patyczaka rzadko przekracza kwotę 10 zł. Wyższe ceny na ogół dotyczą mniej popularnych odmian owadów.

Te niewielkich rozmiarów owady są niekiedy oddawane za darmo. Wystarczy przeanalizować aktualne oferty sprzedaży owadów z okolicy. Niestety patyczaki nie są najpopularniejszymi pupilami domowymi. W związku z tym niekiedy natrafiamy na trudności w odnalezieniu lokalnych ogłoszeń. Rozwiązaniem tego problemu będzie zamówienie patyczaków w sklepie zoologicznym.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny