Niska siatka ogrodzeniowa – zastosowanie

Niska siatka ogrodzeniowa bardzo często wykorzystywana jest w celu wydzielenia obszaru na działce lub w ogrodzie, zabezpieczając tym sposobem uprawiane warzywa lub owoce przed zwierzętami. W większości przypadków niska siatka ogrodzeniowa służy do wyznaczenia terenu dla zwierząt domowych.

Wysoka siatka stalowa najlepiej sprawdzi się jako ogrodzenie placu budowy, sadu oraz terenu przemysłowego. Najczęściej jednak jest stosowana do odgrodzenia i zabezpieczenia posesji prywatnej lub działki uprawnej. Sprawdź także, jak wygląda samodzielny montaż siatki ogrodzeniowej.

Cena siatki ogrodzeniowej – od czego zależy?

Po dokonaniu wymiarów terenu przychodzi kolej na wybranie odpowiednich materiałów. Niezbędnym elementem jest oczywiście wysoka lub niska siatka ogrodzeniowa. Najlepiej, aby była powlekana tworzywem sztucznym lub pokryta warstwą cynku. Cena siatki ogrodzeniowej uzależniona jest od kilku czynników. Jednym z nich jest grubość drutu, z jakiego została wykonana siatka stalowa. Zaleca się wybrać materiał, którego minimalna szerokość wynosi 3 mm. Jeśli zdecydujemy się na siatkę ogrodową zgrzewaną, wtedy możemy spodziewać się drutu o większej grubości. Oznacza to, że cena siatki ogrodzeniowej będzie większa niż w przypadku zakupu siatki powstałej na bazie drutu o standardowej szerokości.

Napędy i siłowniki do bram - sprawdź promocje!

Istotne znaczenie ma też wielkość oczek. O ile niska siatka ogrodzeniowa, która posiada mniejsze oczka, jest sztywniejsza, o tyle jej waga jest zdecydowanie większa. Większy ciężar siatki ogrodzeniowej wpływa na proces jej montażu. Ponadto przekłada się na jej wytrzymałość. Najczęstszym wyborem są jednak oczka o wymiarach 50x50 mm i 60x60 mm.


Cena siatki ogrodzeniowe będzie niższa, jeśli wybierzemy siatkę bez powłoki ochronnej. Siatka druciana powlekana tworzywem sztucznym będzie droższa niż standardowa siatka, która nie posiada takiej warstwy. Warto mieć na uwadze, że im większa cena siatki ogrodzeniowej, tym większa trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Tania siatka ogrodzeniowa niekoniecznie dobrze spełni swoje zadanie.

Niezbędnymi materiałami do montażu siatki ogrodzeniowej są słupki początkowe, narożne i pośrednie. Ponadto potrzebne nam będą napinacze drutu, które powinny znaleźć się przy każdym słupku montażowym, drut naprężający i pręty napinające. Jeśli w planach mamy wykonanie podmurówki lub wbetonowanie słupków, wtedy musimy się zaopatrzyć też w beton.

Cena siatki ogrodzeniowej

Zakładając, że potrzebne nam będzie 60 metrów siatki ogrodzeniowej, będziemy musieli przygotować się na to, że sama stosunkowo tania siatka ogrodzeniowa wyniesie nas ok. 420-600 zł. Ponadto musimy zaopatrzyć się w 2 słupki początkowe, 4 słupki narożne oraz 24 słupki pośrednie, których łączny koszt możemy oszacować na ok. 850 zł. Jeśli podejmiemy się samodzielnego montażu, wtedy ogrodzenie z siatki będzie nas kosztowało ok. 1270-1450 zł. Jeśli uwzględnimy koszty robocizny, wtedy za wykonanie siatki ogrodzeniowej zapłacimy ok. 2470-2650 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 83,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny