Sznaucer miniaturowy – od czego zależą ceny za szczeniaki?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje piesek rasy sznaucer miniaturowy, musimy najpierw określić, co wpływa na ceny zakupu. Rasowy piesek może pochodzić z różnych stowarzyszeń lub związków kynologicznych. W naszym kraju największą renomą cieszy się Związek Kynologiczny w Polsce. Jest to jedyna krajowa organizacja, która współpracuje ze światową federacją FCI. Cena sznaucera miniaturki z pochodzeniem FCI z pewnością będzie wyższa od ceny, którą zapłacimy za szczeniaki z innych organizacji kynologicznych. Jednocześnie jest to rozwiązanie, które daje gwarancję pochodzenia oraz czystości rasy naszego pupila.

Ile kosztuje sznaucer miniaturowy w hodowlach ZKwP? Ceny za szczeniaki mogą być uzależnione od osiągnięć hodowli. Im bardziej renomowana hodowla, tym większe ceny za szczeniaki. Nasz biały lub czarny sznaucer miniaturowy może też posiadać uprawnienia do brania udziału w wystawach. Uprawnienia wystawowe otwierają drogę do wyrobienia uprawnień hodowlanych. Dlatego piesek wystawowy na ogół okazuje się znacznie droższy od piesków, które są przeznaczone na tak zwane kolanka. Szczeniaki w opcji na kolanka nie mogą brać udziału w wystawach, jednak ich wygląd może w pełni spełniać kryteria wzorca rasy.

Warto także zauważyć, że cena sznaucera miniaturki może być uzależniona od dostępności. W okresie wiosennym i wakacyjnym można zaobserwować zwiększone zainteresowanie zakupem szczeniąt. Taka sytuacja niejednokrotnie doprowadza do nieznacznego podwyższenia ceny zakupu. Stawki w hodowlach mogą także rosnąć w okresie przedświątecznym, co ponownie wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem oraz ograniczoną dostępnością szczeniąt.

Cena sznaucera miniaturki – ile kosztuje pies z pochodzeniem ZKwP?

Wyjaśniliśmy już, że cena sznaucera miniaturki zależy od pochodzenia szczeniaka. W ogłoszeniach sprzedam szczeniaki, warto zwracać uwagę na oferty sprawdzonych hodowców. Jeśli w ogłoszeniu typu „sprzedamy szczeniaki” natrafimy na podejrzanie niskie ceny, może to oznaczać ofertę pseudohodowli. Dlatego cena zakup pieska nigdy nie powinna grać pierwszoplanowej roli.

Ile kosztuje piesek z metryką ZKwP? Biały czy czarny piesek rasy sznaucer miniaturowy na ogół kosztuje od 4 500 zł w górę. Ceny za szczeniaki w hodowlach ZKwP często okazują się dość wyrównane. Cena sznaucera miniaturki w renomowanej hodowli może wynosić około 5 500 – 6 000 zł. Jest to typowa stawka za pieski z godnych zaufania, posiadających dobre opinie hodowli. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o cenach zwierząt.

Piesek z uprawnieniami do grania udziału w wystawach będzie nieco droższy. Nasz mały, biały lub czarny szczeniak musi rokować wystawowo, a jego cena będzie uzależniona od eksterieru. Im lepiej rokujące szczeniaki, tym wyższe ceny ich zakupu. Oferty typu sprzedam psa wystawowego należą do rzadkości. Większość renomowanych hodowców posiada rezerwacje na szczenięta, które dopiero pojawiły się na świecie lub znajdują się w planach hodowlanych. Dlatego jeśli chcemy wiedzieć, ile kosztuje sznaucer miniaturowy na wystawy, powinniśmy skontaktować się z renomowanymi hodowlami. Ceny są na ogół ustalane w sposób indywidualny.

Ile kosztuje sznaucer miniaturowy? Ceny w hodowlach ZKwP. Aktualizacja cen 15-04-2021

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Ceny za szczeniaki z hodowli ZKwP

4 500 zł

5 500 zł

Ceny za szczeniaki z bardziej renomowanych hodowli ZKwP

5 000 zł

6 000 zł

Rekomendowane karmy dla Twojego psa - sprawdź promocje!

W internecie znajdziemy także ogłoszenia typu „sprzedam szczeniaki” z innym pochodzeniem. Ceny za pieski z mniej znanych związków i stowarzyszeń okazują się nieco niższe. Biały czy czarny sznaucer miniaturowy może kosztować od 2 500 zł w górę. Warto przy tym zachować szczególną ostrożność. Niestety nie wszystkie hodowle dbają o dobro rasy, a oferowane na sprzedaż szczeniaki mogą żyć w niewłaściwych warunkach lub ich wygląd może znacząco odbiegać od wzorca rasy.

Sznaucer miniaturowy – co warto wiedzieć przed zakupem szczeniaka?

Sznaucerki miniaturowe są psami o wyjątkowej inteligencji i bystrości. Z pewnością będzie to dobry wybór dla osób, które lubią aktywność fizyczną. Ten niewielkich rozmiarów piesek okazuje się wytrwałym wędrowcem i chętnym do zabawy pupilem. Biały lub szary sznaucer będą dobrymi kandydatami do psich sportów posłuszeństwa. Co więcej, szczeniaki szybko przywiązują się do właścicieli, tworząc trwałe relacje. Lojalność oraz odwaga sznaucerków to jedne z dużych atutów tej rasy.

Szczenięta sznaucera miniaturowego siedzące na skale, a także cena sznaucera - ile kosztują szczeniaki sznaucera
Cena sznaucera miniaturowego, czyli ile kosztuje sznaucer oraz koszt szczeniąt sznaucera z hodowli

Wybierając szczeniaki rasy sznaucer miniaturowy, musimy wziąć pod uwagę pielęgnację pupila. Jest to rasa, wymagająca regularnych wizyt u groomera oraz pielęgnacji w domu. Pewnym utrudnieniem może być także fakt, że sznaucerki bywają uparte i mogą mieć problemy z nawiązywaniem relacji z psami tej samej płci.

Piesek rasy sznaucer miniaturowy jest też czujnym stróżem. Nie nadaje się do samotnego życia na posesji, jednak będzie czujnie bronił swojego domu lub mieszkania. Sznaucerki mogą być niekiedy nieco hałaśliwe, jednak właściwe szkolenie pozwala na wypracowanie odpowiednich zachowań.

Przed zakupem szczeniąt tej wyjątkowej rasy, warto poświęcić czas na wybór godnej zaufania hodowli. Dobry hodowca zapewni najwyższe standardy opieki i socjalizacji szczeniąt. Co więcej, sprawdzona hodowla dopuści do rozrodu jedynie w pełni zdrowe, przebadane osobniki. Szczeniak będzie mieszkał z nami przez kolejnych kilkanaście lat, dlatego warto dołożyć starań do zakupu zdrowego i dobrze zsocjalizowanego pupila.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny