Rodzaje testów – jaki test na ciążę będzie najbardziej wiarygodny?

W aptece lub drogerii z pewnością odnajdziemy test płytkowy. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, łączące w sobie wygodę pomiaru, wiarygodność wyniku oraz atrakcyjną cenę. Płytkowy test na ciążę posiada formę prostokąta z dwoma niewielkimi okienkami. W jednym okienku umieszcza się próbkę moczu, w drugim pojawia się wynik. Szczegółowy czas pojawienia się wyniku w testach płytkowych zależy od konkretnego producenta. Dlatego przed użyciem warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania. W każdym teście pojawienie się dwóch czerwonych kresek oznacza wynik pozytywny. W przypadku jednej kreski mamy do czynienia z wynikiem negatywnym.

Drugim dostępnym w aptece i drogerii, popularnym rozwiązaniem jest paskowy test na ciążę. Test (podobnie jak płytkowy) mierzy zawartość hormonu hCG z moczu. W celu dokonania pomiaru należy zebrać mocz do pojemnika i zanurzyć w nim pasek. Jego zabarwienie będzie świadczyć o obecności lub braku hormonu hCG.

W sprzedaży znajdziemy także nieco mniej popularne, cyfrowe testy ciążowe lub testy strumieniowe. W pierwszej opcji kupujemy nieco bardziej zaawansowane urządzenie, które podaje nam wynik w wersji cyfrowej. Niektóre urządzenia mogą także wskazywać, na ile tygodni wstecz doszło do zapłodnienia. Ostatnie rozwiązanie, czyli test strumieniowy przypominają w swoim kształcie flamaster. Jak sama nazwa wskazuje, produkt umożliwia pomiar pod strumieniem moczu.

Dostępne w aptece lub w drogerii testy ciążowe posiadają wysoką czułość i skuteczność na poziomie do 99 procent. Czułość testu będzie uzależniona od producenta i jakości wybranego rozwiązania. Koszt testu ciążowego okazuje się bardzo zbliżona, co omówimy w dalszej części tekstu.

Cena testu ciążowego – ile zapłacimy za poszczególne rodzaje testów w aptece lub drogerii?

Najtańszy test ciążowy jednokrotnego użytku nie powinien być drogi w zakupie. W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi rozwiązań o wysokiej czułości oraz atrakcyjnej cenie. Jako przykład posłuży nam oferta drogerii Rosmann, która zawiera zarówno test płytkowy, jak i strumieniowy.

Cena testu ciążowego strumieniowego w Rossmanie rozpoczyna się już od 6,59 zł. Jest to najtańszy test paskowy marki FACELLE. Najtańszy, dostępny w Rossmanie test strumieniowy to wydatek rzędu 6,69 zł (jest to aktualna cena testu ciążowego CHECK&GO). Najtańszy test płytkowy z drogerii Rosmann kosztuje 7,49 zł. Jest to cena testu ciążowego FACELLE, który posiada wysoką czułość.

Zadbaj o czystość powietrza w swoim domu

Cena testu ciążowego w aptece lub w drogerii może być też nieco wyższa. W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje testów o większej czułości. Dla przykładu koszt testu ciążowego BOBO-TEST (popularny, płytkowy test na ciążę) wynosi 11,99 zł. Z kolei szybki, strumieniowy test na ciążę PINK Test Exspress kosztuje 12,79 zł. Koszt testu ciążowego w aptece lub w innych drogeriach na ogół okazuje się bardzo zbliżony. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Koszt testu ciążowego. Ile kosztują poszczególne rodzaje testów w drogerii? Aktualizacja cen 28-07-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Test paskowy

6,59

10,00

Test na ciążę strumieniowy

6,69

12,79

Test płytkowy

7,49

11,99

Źródło: https://www.rossmann.pl

A może elektroniczny test na ciążę? Koszt testu ciążowego z wyświetlaczem

W ofertach sprzedaży pojawiają się coraz to nowocześniejsze i bardziej czułe testy ciążowe. Standardowy test płytkowy może być uzupełniony o wyświetlacz elektroniczny. W tym przypadku nie dokonujemy odczytu z pasków, ale z wyświetlacza. Symbol + oznacza wynik pozytywny, z kolei symbol – wynik negatywny. Koszt testu ciążowego elektronicznego będzie uzależniony od stopnia zaawansowania urządzenia (test na ciążę z sygnalizatorem dźwiękowym będzie droższy w zakupie). Za najtańszy, elektroniczny test na ciążę zapłacimy 30 – 50 zł.

Kobieta trzymająca test ciążowy w dłoniach, a także cena testu ciążowego krok po kroku
Ile kosztuje test ciążowy, czyli cena testu ciążowego różnych rodzajów krok po kroku

Cena testu ciążowego może być niekiedy znacznie wyższa. W aptece lub w sklepach internetowych nabędziemy elektroniczne testy o najwyższej czułości, która pozwala na określenie tygodnia ciąży. Tego typu urządzenia wykrywa obecność hormonu ciążowego już od pierwszego dnia spodziewanej miesiączki. Dodatkowy wskaźnik poczęcia może określić tygodnie od jednego, dwóch do plus trzech tygodni. Dokładność takiego pomiaru zależy od producenta i na ogół mieści się w deklarowanym przedziale 93 – 95%.

Za elektroniczny, bardziej zaawansowany test ciążowy (na przykład Digital E.p.t) zapłacimy średnio 100 – 150 zł. Produkt powinien być dostępny do nabycia w aptece, w sklepach elektronicznych lub w niektórych drogeriach.

W aptekach znajdziemy także czułe testy ciążowe z krwi. Jest to mniej popularne rozwiązanie (w porównaniu z testami z moczu), jednak zapewnia dużą czułość. Test ciążowy z krwi wymaga nakłucia palca i umieszczenia próbki w płytce testowej. Produkty wykrywają hormon hCG i wykazują się skutecznością na poziomie 98 – 99%. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że test można wykonać o dowolnej porze dnia. Cena testu z krwi będzie uzależniona od producenta i przeważnie mieści się w kwocie 20 do 40 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny