Cennik domów szkieletowych, z bali i domów prefabrykowanych 2019

Wybór technologii budowlanej decyduje o ostatecznych kosztach inwestycji. W ostatnich latach wielu inwestorów interesuje się budową obiektów drewnianych. Jest to sposób na szybką realizację inwestycji. Jak zaprezentuje się cena popularnych rozwiązań w roku 2019? Poniżej przybliżymy orientacyjny cennik domów szkieletowych, podpowiemy ile kosztują domy z bali oraz elementów prefabrykowanych.

Szukasz sprawdzonych firm budowlanych wykonujących domy szkieletowe w dobrych cenach? Wypełnij ten formularz, a otrzymasz oferty od lokalnych wykonawców bez konieczności wykonywania dziesiątek połączeń telefonicznych.

Aktualny cennik domów szkieletowych

Od czego zależą ceny domów szkieletowych w 2019 roku?

Analizując ceny domów z bali czy keramzytu warto wziąć pod uwagę założenia projektowe. Przeglądając katalogi z łatwością zauważymy różnice cenowe pomiędzy budynkami o podobnej kubaturze.

Cena będzie uzależniona między innymi od stopnia skomplikowania bryły budynku. Najtańsze w realizacji będą gotowe domy z prostą bryłą i zwykłym, dwuspadowym dachem. Dodatkowe tarasy, balkony i spadki dachu zwiększają ostateczne koszty inwestycyjne. Dlatego inwestorzy szukający dodatkowych oszczędności wybierają proste projekty budowlane.

Cena inwestycji będzie też ściśle uzależniona od wybranej technologii budowlanej. Coraz większe grono inwestorów interesuje się alternatywnymi technologiami budowlanymi. Technologia szkieletowa z drewna, domy kanadyjskie czy prefabrykowane domy z keramzytobetonu cechują się atrakcyjną ceną oraz szybkością realizacji. Dlatego poniżej wskażemy poglądowy cennik popularnych rozwiązań.

W naszych wyliczeniach weźmiemy pod uwagę orientacyjne koszty budowy domów o prostej kubaturze i powierzchni 100 do 150 m2. Cena 1 m2 budynków o mniejszych powierzchniach użytkowych może okazać się nieco wyższa.

Technologia szkieletowa - wady, zalety, ceny

Drewniane domy szkieletowe - czy warto?

Dom wybudowany w konstrukcji szkieletowej wyróżnia się szybkością montażu. Gotowe domy jednorodzinne powstają przez okres trzech do czterech miesięcy. Jest to bardzo dobry wynik, który sprawia, że technologia cieszy się coraz większą popularnością. Dla porównania, budowa domu w technologii tradycyjnej pochłonęłaby około dwa lata. Wszystkie prace murarskie są także uzależnione od aktualnych warunków pogodowych. Budując dom w technologii szkieletowej nie mamy już takiego problemu. Podczas prac (wyłączając wykonanie płyty fundamentowej) nie występują roboty mokre, co oznacza, że konstrukcja nośna może powstawać nawet zimą.

Wybierając drewniane domy zyskujemy także większy komfort użytkowania pomieszczeń. Mowa tu o zdolności drewna do samoregulacji poziomu wilgotności. Na ścianach budynków drewnianych nie pojawiają się pleśnie ani grzyby. Wnętrza wyróżniają się przyjaznym dla zdrowia mikroklimatem, który docenia większość użytkowników tego typu obiektów.

Najlepsze promocje na materiały budowlane

Niestety domy drewniane nie są wolne od wad. Budynki wykonane w konstrukcji szkieletowej nie zawsze posiadają odpowiednie wygłuszenie akustyczne. Dźwięki dobiegające z górnej kondygnacji czy sąsiedniego pomieszczenia mogą okazać się dość uciążliwe. Dlatego warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Cennik domów szkieletowych, z bali i domów prefabrykowanych 2019 2

Cennik domów szkieletowych 2019

Ceny domów szkieletowych będą uzależnione od wielu indywidualnych czynników. Dlatego nie istnieje jeden uniwersalny wzór, który mógłby wskazać realną skalę wydatków.

Cennik domów szkieletowych można podzielić ze względu na specyfikę budynku. Obiekty budowlane o prostej konstrukcji z pewnością wygenerują niższe ceny niż budynki o bardziej skomplikowanych kształtach. Dlatego poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik domów szkieletowych 2019 z podziałem na budynki ekonomiczne i budynki pośrednie.

Ceny domów o bardzo skomplikowanych kształtach zależą wyłącznie od indywidualnych założeń projektowych. Zatem nie znalazły miejsca w naszej tabeli.

Cennik domów szkieletowych 2019
Pokaż miasta

jednostka
Koszt budowy

zł/m2
Cennik domów szkieletowych pod klucz 1 800,00 - 3 000,00
Koszt budowy domu do stanu surowego otwartego 700,00 - 900,00
Koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego 1 200,00 - 1 800,00
ostatnia aktualizacja: 2019-09-17

Drewniane domy z bali

Czym wyróżniają się domy z bali?

Budynki z bali są szczególną grupą domów szkieletowych. Często przypominają tradycyjne domy góralskie, co wiąże się z atrakcyjnym wyglądem oraz wysokim komfortem użytkowym.

Budownictwo wykorzystujące domy z bali cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Entuzjaści tego rozwiązania wskazują na szybki czas realizacji, atrakcyjny wygląd oraz ekologię. Sympatycy tego rozwiązania podkreślają także, iż domy z naturalnego drewna są najbardziej ekologiczne i zapewniają najzdrowszy mikroklimat w pomieszczeniach.

Jak wybrać firmę do budowy?

Firm oferujących różnego rodzaju domy drewniane, energooszczędne, modułowe czy pasywne jest coraz więcej. Różnią je zarówno cena, jak i jakość budowanych domów. Jak znaleźć tę odpowiednią? Zdecydowanie musisz zdobyć oferty przynajmniej z kilku źródeł, porównać je i dopiero potem podjąć decyzję.

A jak szybko i łatwo uzyskać wiele ofert? Wypełnij ten prosty formularz.. Na jego podstawie otrzymasz kilka ciekawych ofert od sprawdzonych firm.

Za tego typu rozwiązaniem przemawiają ceny, które okazują się niższe w porównaniu z budową domów tradycyjną technologią budowlaną. Nie ulega jednak wątpliwości, że cennik domów z bali będzie wyższy od stawki, którą trzeba zapłacić za proste domy szkieletowe. Wszystko za sprawą materiałów użytych do produkcji. Domy kanadyjskie z bali wymagają zastosowania wysoko gatunkowego, wysezonowanego drewna. Ceny najlepszych gatunkowo materiałów często okazują się dość wysokie.

Kolejną niedogodnością może być niewielka liczba wykonawców. Zarówno duże, jak i małe domy z bali powinny być realizowane przez doświadczoną ekipę, która zna tajniki owej technologii budowlanej. Niestety liczba specjalistów pracujących w naszym kraju jest jeszcze ograniczona. Bez wątpienia wpływa to na wyższy cennik domów z bali i może mieć wpływ na wydłużenie okresu oczekiwania na rozpoczęcie prac budowlanych.

Cennik domów szkieletowych, z bali i domów prefabrykowanych 2019 3

Cennik domów z bali 2019

Przeglądając katalogi z projektami i wstępnymi kosztorysami szybko zauważymy duże rozpiętości ceny. Koszt budowy domu z bali będzie uzależniony od wielu indywidualnych czynników, dlatego większość wykonawców podaje własne widełki cenowe.

Decydując się na domy góralskie o skomplikowanych kształtach musimy liczyć się z dość dużą skalą wydatków. Jednak w poniższej tabeli zaprezentujemy poglądowy cennik domów z bali w standardzie ekonomicznym oraz pośrednim.

Cennik domów z bali 2019 (tzw. domki góralskie)
Pokaż miasta

jednostka
Koszt budowy

zł/m2
Koszt budowy domów góralskich do stanu surowego otwartego 800,00 - 1 100,00
Cennik domów z bali do stanu surowego zamkniętego 1 400,00 - 2 500,00
Cena za gotowe domy z bali doprowadzone do stanu pod klucz 2 000,00 - 3 500,00
ostatnia aktualizacja: 2019-09-17

Domy z prefabrykatów keramzytowych

Nowy budynek w kilka tygodni

Projekty domów z prefabrykatów często zaskakują niecodzienną formą i estetyką budynku. Co ciekawe, cena tego rozwiązania okazuje się dość atrakcyjna w porównaniu do domów tworzonych w tradycyjnej technologii murowanej.

Omawiając domy z prefabrykatów warto zwrócić także uwagę na szybkość realizacji inwestycji. Gotowe domy powstają na placu budowy w zaledwie kilka do kilkunastu tygodni, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Budownictwo domów prefabrykowanych przewiduje kilka popularnych rozwiązań. Budynki mogą powstawać z drewna (jak wspomniane wcześniej domy szkieletowe) oraz prefabrykatów keramzytobetonowych. Ostateczny cennik domów prefabrykowanych będzie uzależniony od rodzaju zastosowanego rozwiązania.

Zarówno duże, jak i małe domy z keramzytu zazwyczaj powstają z elementów wielkowymiarowych. Keramzyt jest bardzo trwałym materiałem o zadowalających parametrach technicznych. Jego największym atutem okazuje się wysoki stopień termoizolacji. Dzięki temu budownictwo domów z prefabrykatów keramzytobetonowych zyskuje coraz szersze grono zwolenników.

Wybraliśmy najlepsze promocje w marketach budowlanych

Cennik budowy domów prefabrykowanych z keramzytu 2019

Ostateczny cennik budowy domów z keramzytu będzie ściśle uzależniony od założeń projektowych. Zaprezentowane poniżej ceny dotyczą budynku o prostej konstrukcji. Cennik domów prefabrykowanych z dodatkowymi tarasami czy wielospadowym dachem będzie nieco wyższy. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów w temacie kosztów budowy domu z keramzytu - zobacz tu.

Cennik domów prefabrykowanych z keramzytu 2019
Pokaż miasta

jednostka
Koszt budowy

zł/m2
Cennik domów prefabrykowanych w stanie pod klucz 1 800,00 - 2 800,00
Cennik domów prefabrykowanych w stanie surowym otwartym 800,00 - 950,00
Cennik domów prefabrykowanych w stanie surowym zamkniętym 1 200,00 - 1 500,00
ostatnia aktualizacja: 2019-09-17
Ocena: 4,7/5 (głosów 45)
, aktualizacja 28 kwietnia 2019
Komentarze (10)
 • 27 grudnia 2017 07:12 - SochaN napisał(a) ocena: 1 głosowało: 3

  Dom z bala to nie musi być ta nieszczęsna bacówka, o której każdy pisze. Dlaczego wszyscy muszą dom z bala kojarzyć jako domy góralskie? Przecież tradycja takich domów jest u nas duża i to nie tylko w górach. Na mazurach np. jest szlak domów drewnianych, gdzie można zobaczyć wiele takich konstrukcji. I to zupełnie inny styl niż dom góralskie. Oczywiście to moje zdanie, bo mieszkam w takim :) Nasz dom to typowa zabudowa mazurska. Taką chciałam. Szukałam i biura które mi to zaprojektuje i firmy która wybuduje. Nie było łatwo. Wszyscy właśnie góralskie chatki stawiali. Dopiero Wiejskie Klimaty i Natur Eko Dom dali radę stworzyć dom w klimacie.

 • 10 stycznia 2019 10:01 - ~0101 napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Witam, zastanawiamy się nad domem szkieletowym ze względu na koszta i czas realizacji. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w związku z budową takiego domu ? Czy cenowo jest rzeczywiście taniej niż technologią tradycyjną? Szukam również wykonawcy godnego polecenia.

 • 15 stycznia 2019 07:01 - ~Ala napisał(a) ocena: 3 głosowało: 3

  Nie jest taniej. Budowa bez kredytu, całkowicie za gotówkę, a więc nie były ponoszene dodatkowe koszty. Koszt porównywalny, ale dla mnie dom szkieletowy, całkowicie wykończony w drewnie to byl jedyny wybór ze względu na mikroklimat. Koszt podniosła fotowoltaika i odwiert głębinowy na 55 m. Ale za to przyłącze prądu było tanie, bo przez działkę biegł kabel. Można byo skorzystać z dofinansowania na piec i fotowoltaikę, ale przez 5 lat byłyby własnością gminy więc zrezygnowaliśmy. Około 30 000 tys. ekstra wydatek oi nasza fanaberia to akumulator to fotowoltaiki, więc o tę kwotę można obniżyć koszt.

 • 09 lutego 2019 07:02 - ~Jacek.G napisał(a) ocena: 8 głosowało: 10

  Witam, Wybudowałem dom szkieletowy, pow. Urzytkowa 77m2 za 190.000. Gotowy do mieszkania. Cały dom ogrzewam energią elektryczną,również C.w.u. na prąd.Ostatnie rachunki za grudzień i styczeń ( 330zl , 310zl) przy sredniej temp w domu 23st.

 • 14 lutego 2019 12:02 - ~Slawek oko napisał(a) ocena: 2 głosowało: 4

  Po głębokiej analizie opłacalności w różnicy budowy domu metodą ,, tradycyjną " a szkieletową doszedłem do wniosku ,że opłacalniej jest budować dom szkieletowy , co też uczyniłem . koszt budowy o wiele mniejszy nie wspomnę o czasie . W 2,5 miesiąca około 110 m2. fascynujące jest to ,że z chwilą zabicia ostatniego gwoździa dom jest wykończony .
  Warto dodać ,iż ów dom z racji doświadczenia praktycznego i dużej znajomości tematu robiłem SAM z pomocą trzech chłopaków na co dzień pracujących u mnie w tej branży :-) .
  ps. w dobrze zrobionym , z dobrego materiału tego typu domu nie widzę wad!!! pozdrawiam .

 • 01 kwietnia 2019 02:04 - ~Krzysztof napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Nie wiem skąd te cenniki, ale jak ktoś mi wybuduje dom szkieletowy pod klucz za 3tys za metr to chętnie, bardzo chętnie na to pójdę.
  Mi wykonawcy za dom o powierzchni 98 m2 do stanu DEWELOPERSKIEGO mówią około 360-380 tysięcy. Jak ktoś zna fachowców co zrobią solidnie i zgodnie ze sztuką, żeby mi potem nie zgnił za 3 tys za m2 to proszę namiary : k.w.rudnicki@gmail.com

 • 28 kwietnia 2019 11:04 - ~Michał napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Podłączam się pod pytanie Krzysztofa, jeśli ktoś z Państwa posiada namiary na rzetelnych wykonawców w rozsądnych cenach, a nie z kosmosu, proszę o informacje na email: lewy1024@gmail.com Planuję budowę domu szkieletowego (woj. mazowieckie) do 80 m2, parterowy z prostym dwuspadowym dachem i tarasem, bez poddasza - prościej się nie da... Bardzo proszę o informację jeśli mogą mi Państwo kogoś polecić.

 • 03 maja 2019 07:05 - ~Chocim napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Szukam osoby która przedstawi mi orientacyjny koszt wybudowania szkieleciaka, parterowy 85m2 pod klucz oraz podjęła by się jego budowy na Dolnym Śląsku w powiecie Jeleniogórskim. chocimski@gmail.com

 • 13 maja 2019 10:05 - ~Zbigniew napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Specjalizuję się w budowie drewnianych domów szkieletowych letniskowych i całorocznych.Posiadam długoletnie doświadczenie i stosuje sprawdzone technologie skandynawskie. Podzielę się swoim doświadczeniem,kontakt zibi6412@wp.pl

 • 26 maja 2019 08:05 - ~JACEK napisał(a) ocena: 0 głosowało: 4

  Firma J.G.BYGG.pl wykonuje domy drewniane szkieletowe , woj.malopolskie, cena za m2 stan "pod klucz" ok 3000.
  Więcej info e.mail. jacgon@interia.eu

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij