Cennik Isover – aktualna cena wełny mineralnej, przegląd oferty sprzedaży

Wełna mineralna jest uniwersalnym materiałem izolacyjnym. Możemy zastosować ją na fasadach budynków, przy izolacji poddaszy czy stropów. W ofercie sprzedaży marki Isover odnajdziemy różne grupy produktów różniące się między sobą parametrami technicznymi. Na szczególną uwagę zasługuje stopień izolacyjności termicznej, wyrażany poprzez współczynnik lambda.

Wełna mineralna Isover wyróżnia się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła (od 0,030 do 0,039 W/mK). Im współczynnik jest niższy, tym skuteczniejsza izolacja termiczna.

Jako przykład może posłużyć wełna mineralna Isover Multimax 30. Jest to produkt występujący w rozmiarze 1200/600 mm i w kilku wariantach grubości (od 30 do 150 mm). Cena wełny mineralnej będzie uzależniona od wybranej grubości materiału. Im większa grubość, tym wyższa stawka w przeliczeniu na m2 produktu. Dla przykładu, cena wełny mineralnej Isover Multimax 30 o grubości 30 mm wynosi około 22 zł/m2. Z kolei cennik Isover dla tej samej wełny o grubości 150 mm wskazuje już na wartość 101 zł/m2.

W ofercie omawianego producenta odnajdziemy także inne modele wełny mineralnej o dobrych parametrach przewodzenia ciepła. Odpowiednim przykładem jest Profit-Mata, która uzyskuje lambda - 0,035 W/mK. Jest to bardzo dobry wynik izolacyjności termicznej, mogący zaspokoić potrzeby wielu inwestorów. Cena wełny mineralnej Isover Profit-Mata utrzymuje się w przedziale 9 – 43 zł/m2 (w zależności od grubości wybranego rozwiązania).

W grupie produktów o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła znajduje się też wełna z serii Super-Mata i Super-Mata Plus. Współczynnik lambda dla waty izolacyjnej Super Mata Plus wynosi jedynie 0,032 W/mK. Z kolei wełna z serii Super-Mata zapewnia izolacje na poziomie 0,033 W/mK. Są to bardzo dobre wyniki, które umożliwiają wykonanie izolacji termicznych o mniejszej grubości materiału. Co ciekawe, cena wełny mineralnej Isover Super-Mata i Isover Super-Mata Plus okazuje się bardzo atrakcyjna. Za płyty waty izolacyjnej o najmniejszej grubości zapłacimy 10 – 14 zł/m2 (wełna Super-Mata grubości 30 mm lub Super-Mata Plus grubości 50 mm). Cena wełny mineralnej Isover o większej grubości okazuje się odczuwalnie wyższa. Za płyty waty izolacyjnej Super-Mata Plus grubości 160 mm zapłacimy około 40 zł/m2. Z kolei cennik wełny Super-Mata grubości 230 mm może już wynosić około 51 zł/m2.

Nie każdy inwestor potrzebuje wełny mineralnej o wyjątkowo dobrych parametrach termoizolacyjnych. W ofercie marki Isover odnajdziemy także grupy produktów, w których współczynnik lambda utrzymuje się w przedziale 0,038– 0,039 W/mK. Mowa tu o produktach z serii Uni-Mata Plus oraz Uni-Mata. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyboru pomiędzy wieloma wariantami grubości maty izolacyjnej. Tego rodzaju wełna i wata szklana Isover wyróżniają też atrakcyjne ceny zakupu. Dla przykładu, średnia cena wełny mineralnej Uni-Mata o grubości 50 mm wynosi około 7 zł/m2. Tak atrakcyjny cennik wełny mineralnej Isover będzie dobrym rozwiązaniem dla szerokiej grupy inwestorów, którzy szukają sprawdzonego, a jednocześnie taniego materiału izolacyjnego.

Poniżej przybliżymy poglądowy cennik Isover w formie tabelarycznej. Zaprezentowana cena wełny mineralnej zostanie podzielona według modelu i parametrów izolacji termicznej. Ceny stanowią wartość uśrednioną brutto, zawierającą stawki dla produktów o różnej grubości.

Cena wełny mineralnej Isover

Współczynnik przewodzenia ciepła lambda

Uśredniona cena wełny mineralnej Isover

Wełna mineralna ISOVER Multimax 30

0,030 W/mK

22 – 101 zł/m2

Wełna mineralna Super-Mata Plus

0,032 W/mK

13 – 41 zł/m2

Wełna mineralna Super-Mata

0,033 W/mK

10 – 51 zł/m2

Wełna mineralna Profit-Mata

0,035 W/mK

9 – 43 zł/m2

Wata szklana Isover Uni-Mata Plus

0,038 W/mK

7 – 25 zł/m2

Wata szklana Isover Uni-Mata

0,039 W/mK

6,5 – 30 zł/m2

A może wełna skalna? Cennik Isover

Wełna i wata szklana Isover nie wyczerpują jeszcze pełni możliwości. W ofercie producenta znajduje się także dobrej jakości wełna skalna. Jest to grupa produktów wykonanych z bazaltu i surowców odpadowych. Jej parametry odporności przeciwogniowej są zbliżone do mineralnej waty izolacyjnej i są to wyroby zakwalifikowane do grupy niepalnych. Ważną różnicą jest natomiast większa gęstość produktów skalnych. To z kolei sprawia, że płyty wełny skalnej i szklanej waty izolacyjnej zyskują nieco odmienne możliwości zastosowania.

Analizując cennik Isover, odnajdziemy kilka popularnych serii wełny skalnej. Jest to wełna z serii Polterm Max Plus, Polterm Max, Ventiterm Plus oraz Ventiterm. Współczynnik przewodzenia ciepła utrzymuje się w przedziale 0,035 – 0,038 W/mK (czyli podobnie jak wata szklana Isover Uni-Mata). Produkty o mniejszej grubości można wykorzystać do izolacji obudowy kominków czy tworzenia dodatkowej izolacji akustycznej pomiędzy przegrodami wewnętrznymi. Grubsza wełna skalna (podobnie do szklanej waty izolacyjnej) może być z kolei stosowana do izolacji poddaszy, ścian zewnętrznych czy stropów. Możliwości zastosowania zostają uzależnione od parametrów technicznych konkretnych grup produktowych.

Poniżej prezentujemy poglądowy cennik Isover. W tabelarycznym zestawieniu znajdują się ceny w przeliczeniu na m2. Jak widzimy, różnice pomiędzy stawkami za płyty wełny skalnej o różnych wariantach grubości okazują się mocno zróżnicowane.

Wełna mineralna - sprawdź promocje

Cennik Isover – wełna skalna

Współczynnik przewodzenia ciepła lambda

Wełna skalna – uśredniony cennik Isover

Wełna skalna Polterm Max Plus

0,035 W/mK

15 – 57 zł/m2

Wełna skalna Polterm Max

0,038 W/mK

12 – 32 zł/m2

Wełna skalna Ventiterm Plus

0,036 W/mK

21 – 75 zł/m2

Wełna skalna Ventiterm

0,038 W/mK

20 – 53 zł/m2Paroizolacja – Cennik Isover 2021

W ofercie marki Isover znajdziemy różne rodzaje waty izolacyjnej i wełny. Ciekawą pozycją w cennikach okazują się też systemy paroizolacyjne o zmiennym oporze dyfuzyjnym. Tego typu produkty są uzupełnieniem przy budowie i ociepleniu różnego rodzaju poddaszy użytkowych.

W ofercie marki Isover znajdziemy kilka popularnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje folia paroizolacyjna z serii Vario Xtrasave, Xtrapatch, Xtratape, Stopair oraz Vario KM Duplex. Ceny folii będą uzależnione od wybranej serii oraz specyfikacji. Uśrednione ceny w przeliczeniu na m2 wynoszą około 9 – 14 zł. W jednej rolce znajduje się około 67 m2 paroizolacji.

Do stworzenia szczelnej bariery izolacyjnej konieczna jest także specjalna taśma klejąca. W ofercie Isover odnajdziemy kilka godnych uwagi produktów. Ceny zakupu jednej taśmy dedykowanej do montażu folii paroizolacyjnej nie powinny przekroczyć kwoty 100 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny