Cennik Oknoplast – wymiary i cena 2021

W aktualnej ofercie sprzedaży firmy Oknoplast znajdziemy okna z serii Prismatic, Pixel, Prolux, Winergetic Premium, Winergetic Premium Passive, Winergetic Standard oraz Kocnept. Każde z powyższych rozwiązań posiada nieco odmienne właściwości i może spełnić oczekiwania większości inwestorów.

 • Okna Oknoplast Prismatic – to seria okien o nowoczesnym wyglądzie i bardzo dobrych parametrach technicznych. Produkty z PCV posiadają współczynnik przenikania ciepła lambda w zakresie 0,78 W/mK. Na uwagę zasługuje także dobra izolacja akustyczna, która według producenta wynosi około Rw – 38 dB. Tego rodzaju okna Oknoplast posiadają profil MD ze środkową uszczelką i głębokość zabudowy 78 mm (dla ramy) oraz 80 mm dla skrzydła. Cennik Oknoplast będzie uzależniony od wymiarów oraz wyboru konkretnej wersji kolorystycznej. Ceny okien rozpoczynają się już od kwoty 500 – 600 zł (niewielkie wymiary).
 • Okna Oknoplast Pixel – seria nowoczesnych produktów, skierowanych do grupy inwestorów, którym zależy na zapewnianiu optymalnego poziomu doświetlenia pomieszczeń. Smukłe, sześciokomorowe profile ramy zapewniają także atrakcyjny wygląd i bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Współczynnik lambada dla okien PCV z serii Pixel wynosi 0,83 W/mK. Na uwagę zasługuje także wskaźnik izolacyjności akustycznej, oszacowany na Rw – 37 dB. W opcji dodatkowej znajduje się wentylacja obwodowa, stopniowanie uchwytu Four Seansons oraz pięć pakietów sterowania Smart Oknoplast. Na ceny okien wpływają ich wymiary. Ceny Oknoplast Pixel mogą wahać się w przedziale 600 – 2 000 zł.
 • Okna Oknoplast Prolux – aby w pełni opisać cennik okien PCV Oknoplast, należy także omówić modele z serii Prolux. Są to modele ze smukłą ramą oraz możliwie dużą powierzchnią szyby. Zarówno okna jak i drzwi balkonowe posiadają tutaj pięciokomorową ramę, zapewniającą optymalny poziom izolacji termicznej. Współczynnik lambda dla tej grupy produktów wynosi 0,90 W/mK. Co więcej, okna z serii Prolux zapewniają izolację akustyczną w zakresie Rw – 37 dB. Cennik Oknoplast 2021 może wskazywać tu wartości w przedziale 600 – 1 500 zł. Niestandardowe wymiary okna mogą sprawić, że cennik okien PCV Oknoplast będzie się nieco różnił.
 • Okna Oknoplast Winergetic Premium – to rozwiązanie dla inwestorów, którzy oczekują nowoczesnego wyglądu okien oraz dobrych parametrów technicznych. Seria Winergetic Premium posiada smukłą ramę oraz aż siedmiokomorowy profil. Współczynnik lambda został oszacowany na 0,76 W/mK, a wskaźnik izolacyjności akustycznej na Rw – 37 dB. Cennik Oknoplast będzie tu uzależniony od indywidualnych parametrów. Dla przykładu, ceny okien (wymiary 1765 x  1715) to około 900 zł. Cennik Oknoplast za okna o standardowych rozmiarach może wahać się w przedziale 800 – 1 500 zł
 • Okna Oknoplast Winergetic Premium Passive – grupa produktowa przeznaczona do budownictwa pasywnego. Siedmiokomorowe okno to ciekawe rozwiązanie na 2021 rok. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, współczynnik przenikania ciepła lambda utrzymuje się na bardzo niskim poziomie 0,62 W/mK. Co więcej, okna z serii Winergetic Premium Passive zapewniają bardzo dobry poziom izolacji akustycznej, utrzymujący się Rw – 33 dB. Cennik okien PCV Oknoplast z serii Winergetic Premium Passive będzie nieco wyższy w porównaniu do produktach o gorszych parametrach technicznych. Ceny okien z serii Winergetic Premium Passive przeważnie rozpoczynają się od kwoty 1 000 zł.
 • Okna Oknoplast Winergetic Standard – siedmiokomorowe okna o głębokości zabudowy 82 mm. Posiadają klasyczny kształt profilu, wiele wersji kolorystycznych, a także standardowe wymiary. Okna z serii Winergetic Standard to atrakcyjna cena zakupu oraz dobre parametry techniczne. Współczynnik przenikania ciepła lambda utrzymuje się na poziomie 0,76 W/mK, z kolei wskaźnik izolacyjności akustycznej właściwej Rw – 36 dB. Ceny Oknoplast z Krakowa wskazują tu wartości w przedziale 700 – 1 500 zł za okna o standardowych wymiarach.
 • Okna Oknoplast Koncept – to ostatnia propozycja pochodzącej z Krakowa firmy. Okna z serii Koncept zapewniają klasyczny wygląd połączony z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Producent zapewnia tu różnorodne wymiary okien, a ceny Oknoplast okazują się dość atrakcyjne. Okna z serii Koncept posiadają współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,92 W/mK oraz wskaźnik izolacyjności akustycznej właściwej Rw – 34 dB. Cennik okien PCV Oknoplast może rozpoczynać się już od kwoty 600 zł. Ceny okien będą uzależnione od wybranego wymiaru oraz ewentualnych rozwiązań dodatkowych.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Oknoplast - zobacz cennik produktów znanego producenta
Oknoplast - zobacz cennik produktów znanego producenta

Uśrednione ceny Oknoplast 2021 – orientacyjna cena zakupu okien bez opcji dodatkowych

Szacunkowy cennik okien Oknoplast 2021

Współczynnik przenikania ciepła lambda

Wskaźnik izolacyjności akustycznej właściwej

Przybliżone ceny Oknoplast 2021

Oknoplast Prismatic

0,78 W/mK

Rw – 38 dB

500 – 1 700 zł.

Oknoplast Pixel

0,87 W/mK

Rw – 37 dB

600 – 1 500 zł.

Oknoplast Prolux

0,90 W/mK

Rw – 37 dB

600 – 1 500 zł.

Oknoplast Winergetic Premium

0,62 W/mK

Rw – 33 dB

800 – 1 500 zł.

Oknoplast Winergetic Premium Passive

0,62 W/mK

Rw – 33 dB

1 000 – 2 000 zł.

Oknoplast Winergetic Standard

0,76 W/mK

Rw – 36 dB

700 – 1 500 zł.

Onkoplast Koncept

0,92 W/mK

Rw – 34 dB

600 – 1 500 zł.

Powyższe ceny Oknoplast prezentują wartości orientacyjne. Cena okien na 2021 rok może się różnić i będzie uzależniona od wybranego modelu, wymiarów, wersji kolorystycznej, a także rozwiązań dodatkowych.

Drzwi balkonowe Oknoplast z Krakowa – cena 2021

Opisując cennik Oknoplast, nie sposób pominąć oferty drzwi balkonowych, które uzupełniają standardowe okna PCV. W ofercie producenta znajduje się pięć modnych wariantów, różniących się od siebie designem, a także parametrami technicznymi. W roku 2021 dostępne są drzwi balkonowe Oknoplast

 • HST Premium – to drzwi balkonowe stworzone z myślą o likwidacji barier architektonicznych. Umożliwiają wykonanie konstrukcji do 6,5 metra szerokości i aż 2,8 metra wysokości. Będzie to zatem rozwiązanie dla grupy inwestorów, którzy oczekują dużych, funkcjonalnych przeszkleń.
 • HST – kolejne drzwi balkonowe, które umożliwiają stworzenie dużych przeszkleń. Skrzydło może mieć do 3 metrów szerokości i do 2,9 metra wysokości.
 • Slide – grupa produktów z nowoczesnym mechanizmem obsługi. Drzwi balkonowe z wersji Slide wyróżniają się lekkością użytkowania, a także zwiększoną stabilnością. Dużym atutem mogą okazać się także atrakcyjne ceny Oknoplast z Krakowa.
 • PSK – drzwi balkonowe z systemem uchylno przesuwnym, wzbogacony o specjalne okucia, które umożliwiają uchylanie i przesuwanie skrzydła drzwiowego do szerokości 1,6 m. Zaawansowany system prowadzący zapewnia jednocześnie lekką i płynną obsługę.
 • PSK Atrium – kolejne drzwi balkonowe z Krakowa, które umożliwiają wykonanie szerokiego przejścia na taras czy wyjście do ogrodu. Seria PSK Atrium została wyposażona w system ustawno-przesuwny, zapewniający wykonanie skrzydła o szerokości do 1,6 m.

Cena zakupu drzwi balkonowych wynosi od około 900 do kilku tysięcy złotych. Cennik będzie uzależniony od wybranych wymiarów drzwi, ich modelu, a także zastosowanych rozwiązań dodatkowych. Stawka jest ustalana indywidualnie i oparta o wymagania konkretnego budynku.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 81,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny