Jak nadać paczkę i na czym polega usługa kurierska?

Wiele osób zastanawia się, jak nadać paczkę w Ruchu. Okazuje się, że usługa jest bardzo prosta w obsłudze, a nadanie paczki ogranicza się do trzech prostych kroków. Pierwszy krok to wejście na stronę internetową orlenpaczka.pl i wypełnienie formularza nadania. W formularzu należy wybrać punkt nadania oraz punkt odbioru. Niezbędne jest także wprowadzenie danych odbiorcy i nadawcy.

Drugi krok nadania paczki to określenie parametrów paczki. Koszt nadania przesyłki będzie uzależniony od wybranego gabarytu. W przypadku dostarczenia przesyłki do punktu odbioru, mamy do wyboru dwie opcje:

  • Paczka Mini – czyli przesyłka ważąca do 5 kg. Wymiary paczki nie mogą przekraczać 20x30x50 cm.
  • Paczka Standard – to paczka o wadze od 5 do 20 kg, której wymiary nie przekraczają 20x30x50 cm.

Aby w pełni odpowiedzieć na pytanie, jak nadać paczkę, musimy także omówić ostatni, trzeci krok. Jest nim wybranie sposobu nadania. Usługa umożliwia nadanie przesyłki w paczkach ruchu. Dokładną listę punktów wraz z mapką uzyskamy podczas nadania przesyłki. Wystarczy wybrać najwygodniejszy sposób nadania, wydrukować list przewozowy i nakleić go na paczce. Paczka Orlen może także obejmować wygenerowanie kodu (opcja niewymagająca drukowania). Wygenerowany kod wystarczy podać w punkcie nadania bądź napisać go na paczce.

Paczka powinna być nadana we wskazanym w formularzu punkcie. Usługa jest skierowana zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Ciekawą opcją jest założenie własnego konta na oficjalnej stronie internetowej. Dzięki temu zyskujemy dostęp do dodatkowych funkcjonalności, a usługa kurierska staje się prostsza w obsłudze przy większej ilości przesyłek. Posiadacze konta mogą korzystać z książki adresowej odbiorców, mają dostęp do pełnej historii przesyłek i nie muszą za każdym razem uzupełniać swoich danych do wysyłki.

Czy istnieje możliwość wysyłki paczki za pobraniem i jaki jest koszt nadania?

Obecnie usługa Paczki Orlen nie umożliwia odbioru przesyłki za pobraniem. Usługa jest realizowana w kilku wariantach, a cena nadania obejmuje standardowe ubezpieczenie do kwoty 500 zł. Brak możliwości nadania przesyłki za pobraniem sprawia, że cennik Paczka w Ruchu okazuje się dość uproszczony.

Cena nadania dla klientów indywidualnych została podzielona na dwa warianty, obejmujące wielkość paczki. Cena nadania przesyłki w rozmiarze Mini wynosi 9,99 zł. Z kolei koszt nadania przesyłki w formacie Standard to 10,99 zł.

Ile kosztuje paczka w ruchu? Koszt nadania dla klientów indywidualnych. Aktualizacja cen: wrzesień 2021

Paczka Mini

Paczka Standard

Koszt nadania

9,99 zł

10,99 zł

Źródło: https://www.orlenpaczka.pl

Cennik Paczka w Ruchu obejmuje także usługę dla użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro. Ile kosztuje paczka w ruchu? Cena nadania będzie tu uzależniona od wybranej opcji i została skierowana dla klientów indywidualnych.

Usługa Orlen Paczka przy zamówieniach z Allegro kosztuje 6,70 zł. Co ważne, oferta dla klientów indywidualnych została wzbogacona o opcję Allegro Smart. Ile kosztuje Paczka w Ruchu z Allegro Smart? Usługa jest oferowana przez wybranych sprzedawców Allegro, a kupujący nie ponosi kosztów przesyłki. Opcja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników, którzy opłacili przesyłkę z góry. Nie istnieje możliwość odbioru za pobraniem i skorzystania z usługi Paczka w Ruchu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje paczka w ruchu dla klientów Allegro? Cennik dla klientów indywidualnych. Aktualizacja cen: wrzesień 2021 r.

Orlen Paczka

Allegro Orlen Paczka

Cennik Paczka w Ruchu

6,70

0,00

Źródło: https://www.orlenpaczka.pl

Paczki odebrane w Paczce w Ruchu, a także cennik Paczka w Ruchu, czyli ceny usług kurierskich
Ile kosztuje skorzystanie z usługi Paczka w Ruchu, czyli ceny usług kurierskich Paczki w Ruchu krok po kroku

Usługa jest realizowana w 1 do maksymalnie 2 dni roboczych. Do dyspozycji klienta pozostaje ponad 5 000 punktów odbioru. Co również istotne, usługa umożliwia odbiór w ciągu kolejnych trzech dni, a paczkę można śledzić i odbierać przy pomocy aplikacji mobilnej.

Automaty paczkowe Orlen Paczka

We wrześniu 2021 roku Orlen wprowadza nową funkcjonalność w postaci Automatów Paczkowych. Usługa jest bardzo zbliżona do oferty popularnych w ostatnich latach paczkomatów InPost. Według założeń, automaty paczkowe Orlen Paczka mają być dostępne przy stacjach paliw Orlen, ale i na osiedlach mieszkalnych, punktach handlowych i w większych punktach usługowych. Firma planuje uruchomić ponad 500 automatów do końca 2021 roku. W planach jest także uruchomienie 2 000 automatów paczkowych do końca 2022 roku. Usługi automatów paczkowych firmy Orlen obejmują przesyłki ze sklepów internetowych. Według założeń paczka ma być dostarczona następnego dnia po odbiorze przez kuriera. Dodatkową funkcjonalnością będzie możliwość pobrania mobilnej aplikacji, która umożliwi sprawny odbiór oraz pełną kontrolę nad statusem przesyłki.

Odbiór paczki będzie prosty i intuicyjny. Można go będzie przeprowadzić poprzez wprowadzenie kodu odbioru lub skorzystanie z funkcjonalności aplikacji na telefon. Wystarczy wybrać Orlen Paczka w opcjach dostawy sklepu, następnie wybrać punkt odbiorczy, a w kolejnym kroku śledzić status zamówienia. Dostarczenie paczki do wybranego automatu będzie potwierdzone mailem na wskazany w zamówieniu adres. Powiadomienie otrzymamy także na aplikację mobilną. W informacji znajdzie się kod odbioru, za pomocą którego można odebrać paczkę z automatu paczkowego Orlen.

Jak nadać przesyłkę i jaka jest cena nadania? Na ten moment (koniec września 2021) nadanie przesyłki przez automaty paczkowe jest możliwe wyłącznie dla sklepów internetowych. Cena nadania przesyłki nie została oficjalnie zaprezentowana. Możemy ją poznać poprzez złożenie zapytania ofertowego. Wiadomo natomiast, że automaty paczkowe będą obejmowały trzy warianty rozmiarowe przesyłek. Automaty paczkowe są dostępne na wybranych stacjach paczkowych, a maksymalna waga przesyłki wynosi 25 kilogramów. Istnieje możliwość nadania przesyłki o trzech różnych gabarytach:

  • Wymiar S – czyli paczka o rozmiarach do 8x38x60 cm.
  • Wymiar M – obejmuje paczki o wymiarach nieprzekraczających 19x38x60 cm
  • Wymiar L – największa przesyłka wśród możliwości nadawania do automatu paczkowego. Maksymalny wymiar paczki w standardzie L wynosi 41x38x60 cm. W każdym z powyższych przypadków waga przesyłki nie może przekraczać 25 kg.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny