Gdzie szukać aktualnych cen paliw? Sprawdzamy popularne strony online

Aktualne ceny paliw na różnych stacjach

Nie każdy z nas ma dostatecznie dużo czasu, by porównywać ceny jeżdżąc od punktu do punktu. Dlatego praktycznym pomysłem okazują się porównywarki online. Znajdziemy w nich aktualne ceny paliw w wybranych lokalizacjach, a także dowiemy się, jaka jest średnia cena paliwa na dziś. Strony są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu możemy poznać wybrane stawki detaliczne.

Dużą popularnością cieszy się strona https://cenapaliw.pl. Znajdziemy na niej zaawansowany cennik paliw w Polsce. Strona jest dobrze rozbudowana i posiada przyjazny panel użytkownika. Dzięki niej możemy znaleźć najtańsze paliwo BP, dowiedzieć się ile kosztuje diesel ON czy benzyna w danej lokalizacji.

Na wspomnianej powyżej stronie porównamy zarówno cennik paliw w Polsce, jak i aktualne ceny paliw w danej okolicy. Wyszukiwarka umożliwia nam wpisanie danego miasta oraz porównanie oferty na dziś. Dzięki temu poznamy aktualne ceny paliw na stacjach Lotos, Orlen, Shell czy wyszukamy najtańsze paliwo BP w danej okolicy.

Średnia cena detaliczna w województwach

Przeszukując aktualne ceny paliw, natrafimy także na strony online, które prezentują aktualne ceny paliw w poszczególnych województwach. Dane z owych stron są zazwyczaj najbardziej aktualne, a zaprezentowana, średnia cena na dziś okazuje się wysoce miarodajna.

Pełny cennik paliw w Polsce znajdziemy na stronie https://www.e-petrol.pl/notowania/rynek-krajowy/ceny-stacje-paliw. Jest to dość rozbudowana strona online, prezentująca aktualne ceny paliw typu diesel ON, gaz LPG czy benzyna PB 98 i benzyna PB 95. Znajdziemy tu średnie stawki na dziś z wyróżnieniem stawek w poszczególnych województwach. Ciekawostką są także aktualne ceny paliw w większych miastach naszego kraju.

Strona jest na bieżąco aktualizowana, a zatem cennik paliw w Polsce okazuje się miarodajny. Oprócz ogólnych stawek na dziś możemy też przeanalizować ogólne zmiany cen na stacjach Orlen, grupy Lotos, a także porównać zmiany cen paliw w europie. Ciekawostką jest także możliwość zapoznania się z prognozowanymi cenami paliw.

Średnia cena paliw – sprawdzamy możliwości aplikacji mobilnych

Ceny paliw w aplikacji Yanosik

Kierowcy chcą poznać detaliczne ceny na dziś, które umożliwią im poczynienie pewnych oszczędności. Dlatego zainteresowaniem niektórych użytkowników cieszą się strony online, ale i aplikacje na telefon. To tutaj wyszukamy ceny na stacjach Orlen, Lotos czy Shell, usytuowane w pobliżu naszej lokalizacji. Jedną z owych aplikacji mobilnych jest Yanosik, którą większość użytkowników kojarzy jedynie z nawigacją samochodową. Jednak okazuje się, że możemy na niej sprawdzić również stawki na stacjach Orlen, Lotos czy Shell.

Aplikacja Janosik pokaże, jaka jest cena paliw typu diesel ON, benzyna czy gaz LPG. Dzięki korzystaniu z tego typu aplikacji możemy wyszukać najtańsze paliwo BP w danej okolicy. Wystarczy zlokalizować swoje położenie na mapie i kliknąć w POI wybranej stacji. W wynikach pojawi się cena na dziś.

Każdy użytkownik aplikacji może też skorygować wyświetlane ceny detaliczne na stacji. Dzięki temu inni użytkownicy uzyskują informacje o bieżącej stawce i mogą w szybki sposób porównać oferty sprzedaży na kilku lokalnych stacjach benzynowych.

Najlepsze promocje na akcesoria samochodowe - sprawdź je!

Aktualne ceny paliw na Orlen Mobile

Niektóre duże firmy prezentują własne aplikacje z porównywarkami cen paliw. Dobrym przykładem okazuje się aplikacja na telefon Orlen Mobile. Sprawdzimy na nim średnie ceny za diesel ON, a także dowiemy się ile kosztuje benzyna i gaz LPG.

W aplikacji znajdziemy aktualne ceny detaliczne w wybranych punktach sprzedaży. Ciekawostką jest także opcja wyszukiwania zniżek i promocji na zakup paliwa. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mogą w prosty sposób wyszukać najtańsze paliwo BP i dotrzeć do stacji, która zapewnia najbardziej atrakcyjną cenę paliwa.

Aplikacje typu Orlen Mobile posiadają możliwości nawigacyjne. Mogą też wyznaczać trasę przejazdu w taki sposób, abyśmy przejeżdżali przez stację, która oferuje najatrakcyjniejsze ceny paliwa. Z pewnością jest to dość interesująca opcja, dająca użytkownikom możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Czy warto korzystać z porównywarek cen paliw?

Zdecydowanie tak. Strony online dają cenną dawkę wiedzy, która dotyczy nie tylko wahań cenowych, ale i prognoz na przyszłość. Za pośrednictwem branżowych stron WWW zapoznamy się z aktualnymi stawkami w wybranych miastach oraz województwach. Porównamy też ceny za różne rodzaje paliw.

Największą popularnością cieszą się serwisy, które wskazują ceny paliw na poszczególnych stacjach. Nic w tym dziwnego, bowiem takie działanie może wpłynąć na pewne oszczędności w naszym portfelu. Niestety nie wszystkie strony internetowe są na bieżąco aktualizowane. Dotyczy to także aplikacji mobilnych.

W ciągu ostatnich lat powstało wiele aplikacji mobilnych, które wskazują najniższe aktualne ceny paliw na stacjach Shell, Lotos czy Orlen. W teorii mają one umożliwić szybkie porównanie stawki za paliwo ON, benzynę czy gaz samochodowy. Jednak nie wszystkie z nich przyjęły się w realiach polskich kierowców. W praktyce często okazuje się, że wyświetlane w aplikacjach mobilnych ceny są przestarzałe i nie pokazują aktualnych stawek. Dlatego warto korzystać jedynie z większych, bardziej znanych aplikacji mobilnych. Mamy wtedy większą pewność, że ceny detaliczne będą aktualne.

Aplikacje mobilne na dobre przyjęły się w niektórych krajach europy zachodniej. Podróżując na terenie Niemiec możemy skorzystać z aplikacji o nazwie Clever. Jest to dość rozbudowane narzędzie mobilne, na którym porównujemy bieżące ceny detaliczne. Innym, godnym uwagi przykładem jest aplikacja Fuel Flash. Za jej pomocą sprawdzimy cennik paliw we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii, Austrii oraz we Francji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny