Cennik paneli fotowoltaicznych 2019 i ich montażu - ile kosztują ogniwa fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne są skutecznym sposobem na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na zewnętrzne dostawy energii elektrycznej. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne są coraz chętniej montowane zarówno w nowych, jak i starszych budynkach mieszkalnych. Poniżej przybliżymy podstawowe rodzaje, a także określimy orientacyjne koszty paneli fotowoltaicznych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych dostawców paneli fotowoltaicznych, wypełnij ten formularz. Na jego podstawie otrzymasz oferty od sprawdzonych firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybierasz najlepszego dostawcę!

Aktualny cennik paneli fotowoltaicznych i ich montażu

Dostępne w sprzedaży panele fotowoltaiczne

Fotoogniwa monokrystaliczne

Jak sama nazwa wskazuje, monokrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z monokrystalicznego kryształu krzemu. Tego rodzaju baterie słoneczne posiadają charakterystyczne, czarne zabarwienie.

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne wyróżniają się również wysoką skutecznością działania. Ich sprawność wynosi od 16 do 19 %, co jest bardzo dobrym wynikiem. Monokrystaliczny krzem okazuje się na tyle wydajny, że instalacje fotowoltaiczne mogą posiadać mniejszą powierzchnię. Dla przykładu, pojedynczy panel monokrystaliczny o powierzchni 1,0 m x 1,7 m będzie w stanie wyprodukować ok. 280 W.

Wysoka skuteczność przekłada się na wyższe koszty paneli fotowoltaicznych. Ostateczny cennik zakupu tych OZE będzie oczywiście uzależniony od modelu, producenta oraz parametrów technicznych urządzenia.

Polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne

Polikrystaliczne kolektory wyróżniają się zadowalającą skutecznością. Ich dużym atutem są także atrakcyjne ceny zakupu. Polikrystaliczne instalacje fotowoltaiczne nie są tak sprawne jak ich monokrystaliczne odpowiedniki. Jednak ich wydajność utrzymuje się na poziomie 14 do 16 %, co dla wielu inwestorów jest satysfakcjonującym wynikiem. Produkcja energii elektrycznej z tak wydajnymi ogniwami nie powinna stwarzać problemów użytkowych.

Atrakcyjne koszty ogniw fotowoltaicznych będą szczególnie atrakcyjne dla inwestorów, którzy dysponują większą powierzchnią montażową. Przestronny dach pozwala na montaż większej ilości paneli, dzięki czemu polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne mogą wyprodukować większą ilość energii elektrycznej.

Warto także dodać, iż wybór polikrystalicznych paneli słonecznych z montażem cieszy się obecnie dużą popularnością.

Amorficzne panele fotowoltaiczne

Tanie sposoby na OZE

Rynek odnawialnych źródeł energii jest bardzo zróżnicowany. Ceny podobnych urządzeń i ich instalacji różnią się nawet o kilkadziesiąt procent.

Dlatego przed wyborem warto porównać oferty z co najmniej kilku źródeł. Możesz je szybko zebrać korzystając z usługi Szukaj Wykonawcy. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, a oferty same do Ciebie spłyną.

Amorficzne ogniwa słoneczne nie cieszą się w Polsce zbyt dużym uznaniem. Co prawda koszty ogniw fotowoltaicznych z montażem są dość atrakcyjne. Jednak niska cena zakupu wiąże się z najniższą wydajnością.

Średnią wydajność ogniw amorficznych szacuje się na 6 do 10 %. Oznacza to, że produkcja energii elektrycznej mogłaby się wiązać z koniecznością poświęcenia dużej powierzchni na fotoogniwa.

Cennik paneli fotowoltaicznych 2019 i ich montażu - ile kosztują ogniwa fotowoltaiczne? 2

Znani producenci paneli fotowoltaicznych

W ofertach sprzedaży znajdziemy panele fotowoltaiczne kilku czołowych producentów. Na szczególną uwagę zasługują ogniwa fotoelektryczne firmy Xdisc, Yingli Solar, Trina Solar, Solar-Energy, Prosument, a także SELFA GE.

Wybraliśmy najlepsze promocje w marketach budowlanych

Koszty paneli fotowoltaicznych 2018

Cennik za monokrystaliczne panele fotowoltaiczne

Analizując ceny paneli słonecznych warto zwrócić uwagę na wydajność oraz dokładne parametry techniczne instalacji. Okazuje się, że cena zakupu może być dość zróżnicowana. Poniżej zaprezentujemy cennik zakupu kilku wybranych modeli.

Niska cena

Cena pośrednia

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne Solar-Enargy 290/60M

700,00 zł/szt.

850,00 zł/szt.

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne Solar-Energy 320/72M

530,00 zł/szt.

600,00 zł/szt.

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne LG 300N1K-G4

900,00 zł/szt.

1 200,00 zł/szt.

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Selfa SV60P.4 - 250Wp

700,00 zł/szt.

850,00 zł/szt.

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne Panasonic VBHN325SJ47

1 500,00 zł/szt.

1 800,00 zł/szt.

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne Prosument Q-Cells o.Peak-G4.1 300W

850,00 zł/szt.

1 000,00 zł/szt.

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne Prosument 4SUN-PV-STDP-MONO-168W

720,00 zł/szt.

800,00 zł/szt.

Ceny polikrystalicznych ogniw słonecznych 2018

Koszty ogniw fotowoltaicznych będą ściśle uzależnione od mocy oraz producenta. Poniżej prezentujemy orientacyjne ceny zakupu kilku popularnych modeli.

Niskie ceny

Ceny pośrednie

Polikrystaliczne ogniwa słoneczne Panasonic VBHN325SJ47 33Wp

1 500,00 zł/szt.

1 700,00 zł/szt.

Polikrystaliczne panele fotogalwaniczne Selfa SV60P.4 - 260Wp

980,00 zł/szt.

1 100,00 zł/szt.

Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne Solar-Energy 250/60P

650,00 zł/szt.

700,00 zł/szt.

Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne Solar-Energy MaySun Solar, moc 250 W
Model MS250P60

530,00 zł/szt.

600,00 zł/szt.

Polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne Selfa SV60P.4 - 250Wp

760,00 zł/szt.

850,00 zł/szt.

Polikrystaliczne ogniwa fotoelektryczne My Sun Solar 250 W

530,00 zł/szt.

600,00 zł/szt.

Cennik paneli fotowoltaicznych 2018 i ich montażu - ile kosztują ogniwa fotowoltaiczne? 3

Cennik fotowoltaicznych ogniw amorficznych

Ogniwa amorficzne rzadko znajdują zastosowanie, jako źródło energii elektrycznej dla całego budynku. Znacznie częściej wspomagają jedynie wybrane urządzenia i elementy podłączane do instalacji elektrycznej. Dlatego w ofertach sprzedaży znajdziemy panele o ograniczonej mocy. Poniżej wskażemy cennik trzech wybranych modeli. Cena zakupu prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Jednak zwróćmy uwagę na moc, która okazuje się wielokrotnie niższa niż w kolektorach polikrystalicznych i monokrystalicznych.

Wybraliśmy najlepsze promocje w marketach budowlanych

Niska cena

Cena pośrednia

Amorficzne kolektory słoneczne Conrad 6 W

110,00 zł/szt.

130,00 zł/szt.

Amorficzne baterie słoneczne Conrad 4 W

100,00 zł/szt.

115,00 zł/szt.

Amorficzny panel słoneczny Kaneka 6 W

90,00 zł/szt.

100,00 zł/szt.

Montaż instalacji fotowoltaicznych

Idealna lokalizacja

Wydajna lokalizacja paneli fotowoltaicznych stanowi jeden z najważniejszych elementów ich wysokiej skuteczności. Dlatego przed montażem kolektorów słonecznych warto rozważyć najbardziej słoneczną lokalizację.

Tanie sposoby na OZE

Rynek odnawialnych źródeł energii jest bardzo zróżnicowany. Ceny podobnych urządzeń i ich instalacji różnią się nawet o kilkadziesiąt procent.

Dlatego przed wyborem warto porównać oferty z co najmniej kilku źródeł. Możesz je szybko zebrać korzystając z usługi Szukaj Wykonawcy. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, a oferty same do Ciebie spłyną.

Ogniwa fotowoltaiczne są z reguły montowane na dachach. Istnieje możliwość zamontowania ich na dachu spadzistym oraz płaskim. Problem pojawia się w przypadku, gdy pochyłość dachu nie jest zorientowana w kierunku południowym, bądź bezpośrednio przed budynkiem występują obiekty zacieniające. W takich wypadkach warto rozważyć inną, lepiej nasłonecznioną lokalizację.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się montaż kolektorów słonecznych na ziemi. Jest to wydajne rozwiązanie w przypadku wielkometrażowych, niezagospodarowanych obszarów. Kolektor zamontowany na ziemi może zostać ustawiony w idealnej pozycji względem kierunków świata. Wystarczy zadbać o to, by bezpośrednio przed urządzeniami nie znajdowały się wysokie drzewa ani budynki.

Koszty montażu instalacji fotowoltaicznych 2019

Niektóre panele fotowoltaiczne sprzedawane są wraz z bezpłatnym montażem. Jednak na ogół cena usługi zostaje już włączona w koszty wszystkich urządzeń. Mimo wszystko zakup paneli wraz z montażem okazuje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Dzięki temu zyskujemy pełną gwarancję i możliwość reklamacji w razie awarii.

Niektóre ogniwa fotowoltaiczne będą też dostępne bez montażu. W tym przypadku inwestor sam zobowiązuje się do znalezienia instalatora. Pamiętajmy jedynie, że proces montażu powinien być wykonywany jedynie przez certyfikowanych instalatorów. Samodzielny montaż może wiązać się z utratą gwarancji.

Ostateczny cennik montażu będzie uzależniony od charakterystyki instalacji. Duże znaczenie odgrywa również specyfika dachu (o ile panele będą montowane w tejże lokalizacji). Często fotowoltaika nadaje się również do montażu na balustradach, bądź bezpośrednio na ziemi. Dlatego cennik montażu jest zawsze ustalany indywidualnie z klientem.

Ocena: 4,4/5 (głosów 26)
, aktualizacja 27 kwietnia 2019
Komentarze (6)
 • 12 stycznia 2019 08:01 - ~Aneta napisał(a) ocena: 0 głosowało: 8

  Ten kto to pisał to nie posiada żadnej fachowej wiedzy na TEMAT PANELI

 • 27 stycznia 2019 05:01 - ~Czytelnik napisał(a) ocena: 2 głosowało: 6

  Witam jeśli chodzi o podany w tym artykule opis dotyczą paneli amorficznych człowiek posiada bardzo słabą wiedzę na ten temat , panele 6W montuje się w lampkach ogrodowych a panele służące do produkcji energii mają od 50- 120 W i cena takiego panela 110 W to około 130 zł są chyba nawet na allegro. pozdrawiam

 • 03 maja 2019 08:05 - ~YR1 napisał(a) ocena: -2 głosowało: 4

  Autor wie co to jest lusterko i pomadka. Ale niema zielonego pojęcia co to jest P i ile to nano

 • 23 czerwca 2019 12:06 - ~Wojciech Siedlanowski z Hymon napisał(a) ocena: -1 głosowało: 1

  Zapraszam po indywidualną wycenę paneli wraz z montażem.

 • 09 lipca 2019 10:07 - ~Tomasz napisał(a) ocena: -6 głosowało: 8

  Panele to najlepsza opcja ekonomiczna i ekologiczna. Też zainwestowałem w fotowoltaikę. Z montażem zdałem się na PV Projekt i jestem zadowolony z jakości i wykonania

 • 21 sierpnia 2019 11:08 - ~Kazek napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  To bardzo skutczny sposób na obniżenie rachunków. Polecam w szczególności Elektron Fotowoltaika, i kontakt telefoniczny, który pomożę nam zdecydować czy będzie się to nam opłacało. :)

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Rusza rządowy program „Mój Prąd”. Sprawdzamy wysokość oraz warunki dopłaty do paneli fotowoltaicznych
Rusza rządowy program „Mój Prąd”. Sprawdzamy wysokość oraz warunki dopłaty do paneli fotowoltaicznych
Panele solarne – opinie, ceny, opłacalność, inwestycji, polecane instalacje
Panele solarne – opinie, ceny, opłacalność, inwestycji, polecane instalacje
Baterie słoneczne – rodzaje, ceny, opinie, sprawność, polecani producenci
Baterie słoneczne – rodzaje, ceny, opinie, sprawność, polecani producenci
Baterie fotowoltaiczne – rodzaje, producenci, ceny, opinie, porady
Baterie fotowoltaiczne – rodzaje, producenci, ceny, opinie, porady
Ceny ogniw fotowoltaicznych a zwrot z inwestycji – sprawdzamy
Ceny ogniw fotowoltaicznych a zwrot z inwestycji – sprawdzamy
Panele słoneczne - rodzaje, ceny, opinie, potencjalne zyski i zwrot
Panele słoneczne - rodzaje, ceny, opinie, potencjalne zyski i zwrot
Ogniwa słoneczne - rodzaje, sprawność, ceny, opinie, porady
Ogniwa słoneczne - rodzaje, sprawność, ceny, opinie, porady
Moduły fotowoltaiczne - rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady zakupowe
Moduły fotowoltaiczne - rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady zakupowe
Gobloo - najtańsza oferta fotowoltaiki dla firm
Gobloo - najtańsza oferta fotowoltaiki dla firm
Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?
Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?
Dachówka fotowoltaiczna - opis, ceny, opinie, skuteczność instalacji
Dachówka fotowoltaiczna - opis, ceny, opinie, skuteczność instalacji
Zanieczyszczenie powietrza w Polsce, czyli skąd się bierze smog?
Zanieczyszczenie powietrza w Polsce, czyli skąd się bierze smog?
Instalacja solarna do ogrzewania wody - jak zastosować kolektory słoneczne
Instalacja solarna do ogrzewania wody - jak zastosować kolektory słoneczne
Kolektory słoneczne - potęga naturalnej energii
Kolektory słoneczne - potęga naturalnej energii
Energia słoneczna w Polsce - wady, zalety, koszty wykorzystania paneli fotowoltaicznych
Energia słoneczna w Polsce - wady, zalety, koszty wykorzystania paneli fotowoltaicznych
Cennik pomp ciepła - porównanie producentów i technologii
Cennik pomp ciepła - porównanie producentów i technologii
Cennik odnawialnych źródeł energii 2019 - panele i ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i inne odnawialne źródła energii
Cennik odnawialnych źródeł energii 2019 - panele i ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i inne odnawialne źródła energii
Chiny liderem inwestycji w odnawialne źródła energii na świecie
Chiny liderem inwestycji w odnawialne źródła energii na świecie
Panele fotowoltaiczne – cena, opłacalność, opinie, najlepsi producenci
Panele fotowoltaiczne – cena, opłacalność, opinie, najlepsi producenci
Zasil swoje gospodarstwo domowe darmową energią słoneczną! Fotowoltaika – energia ze słońca
Zasil swoje gospodarstwo domowe darmową energią słoneczną! Fotowoltaika – energia ze słońca
Tańszy prąd dla Twojego domu dzięki instalacji fotowoltaicznej
Tańszy prąd dla Twojego domu dzięki instalacji fotowoltaicznej
Columbus Energy – abonamenty na słońce - instalacje fotowoltaiczne
Columbus Energy – abonamenty na słońce - instalacje fotowoltaiczne
Fotowoltaika – inwestycja w przyszłość
Fotowoltaika – inwestycja w przyszłość
Ogniwa fotowoltaiczne - solary w domu jednorodzinnym
Ogniwa fotowoltaiczne - solary w domu jednorodzinnym

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij