Spofity i Spotify Premium – od czego zależy cena korzystania z serwisu?

Pierwszym krokiem zmierzającym do słuchania muzyki w serwisie Spotify, jest założenie konta. Samo konto jest w pełni darmowe i daje dostęp do muzyki. Bezpłatna wersja posiada podstawowe ograniczenia. Do podstawowych minusów należy brak możliwości pobierania muzyki, a co za tym idzie, brak opcji odsłuchiwania online. Pewną niedogodnością może okazać się także słuchanie reklam pomiędzy utworami i odtwarzanie w trybie losowym.

Darmowe konto może być dobrym sposobem na wstępne przetestowanie funkcjonalności serwisu Spotify. Osoby chcące zwiększyć możliwości odsłuchiwania muzyki, mogą wykupić dodatkowo płatne pakiety. W ofercie serwisu znajdują się specjalne plany abonamentowe, które dają dostęp do bardzo przydatnych funkcjonalności.

Warto także zauważyć, że pierwsze trzy miesiące korzystania z serwisu mogą zostać objęte trzymiesięczną, darmową promocją. Jest to oferta obejmująca wyłącznie plany Premium Individual. Z darmowego, trzymiesięcznego okresu użytkowania mogą skorzystać osoby, które jeszcze nie skorzystały z konta Spotify Premium. Oferta z 3-miesięcznym, darmowym dostępem do planu Spotify Premium Individual obowiązuje do końca września 2021 roku.

Ile kosztuje Spotify Premium – abonament na miesiąc, a może plany na rok?

W Polsce mamy dostęp do kilku planów serwisu Spotify. Jednym z popularniejszych są plany Individual, które nabędziemy już od 19,99 zł na miesiąc (co daje wartość 239,88 zł na rok), W koszcie tego pakietu otrzymujemy możliwość słuchania muzyki bez reklam, odtwarzanie w trybie offline, a także możliwość odtwarzania na żądanie. Cena okazuje się tym bardziej atrakcyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość wykorzystania trzymiesięcznego, darmowego okresu próbnego.

Cennik Spotify zawiera także plany o nazwie Duo. Jak sama nazwa sugeruje, plany są przeznaczone dla dwóch kont. Mogą z nich korzystać pary, które mieszkają pod tym samym adresem. W kosztach abonamentu uzyskamy opcje Duo Mix. Jest to specjalna playlista dla dwojga, z regularnie aktualizowaną muzyką, dopasowaną do indywidualnych preferencji odbiorców. W pakiecie Duo można także słuchać muzyki bez reklam, odsłuchiwać utwory w trybie offline i korzystać z odtwarzania na żądanie (tak samo, jak w planie Spotify Premium Individual). Ile kosztuje plan Duo dla dwojga? Regularna cena na miesiąc abonamentu dla dwóch odbiorców to 24,99 zł. W przeliczeniu na rok daje to kwotę 299,88 zł. Co ważne, pakiet Duo może być objęty miesięcznym, darmowym okresem próbnym.

Cennik Spotify obejmuje także plany dla rodziny. Jest to abonament Family. Tego typu abonament to zdecydowanie najbardziej rozbudowana opcja dla kilku użytkowników. W koszcie abonamentu zyskujemy dostęp do maksymalnie sześciu kont. Warunkiem jest jednak to, by wszyscy użytkownicy mieszkali pod tym samym adresem.

Ciekawostką jest usługa Family Mix. To specjalna playlista przeznaczona do słuchania przez całą rodzinę. Na playliście znajdują się regularnie aktualizowane utwory, dopasowane do gustów rodziny. Co ważne, abonament obejmuje także blokowanie wulgarnych treści. W standardzie znajduje się też muzyka bez reklam, możliwość odsłuchiwania utworów w trybie offline oraz odtwarzanie na żądanie.

Koszt pakietu Family w Polsce wynosi 29,99 zł na miesiąc. W przeliczeniu na rok daje to 359,88 zł. Abonament może być także objęty miesięcznym, darmowym okresem próbnym. Jest to opcja skierowana dla grupy nowych użytkowników. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje abonament Spotify w Polsce? Aktualizacja cen: wrzesień 2021 r.

Cena pakietu miesięcznego

Darmowy okres próbny

Pakiet Individual

19,99 zł

3 miesiące

Pakiet Duo

24,99 zł

1 miesiąc

Pakiet Family

29,99 zł

1 miesiąc

Źródło: https://www.spotify.com

Ile kosztuje Spotify dla studentów? Aktualne zniżki

Użytkownicy w Polsce mogą liczyć na atrakcyjne promocje dla studentów. Cennik Spotify zawiera specjalny abonament dla studentów zatwierdzonych uczelni wyższych. Ile kosztuje abonament na miesiąc?

Koszt abonamentu dla studentów wynosi tylko 9,99 zł na miesiąc. W przeliczeniu na rok daje to wartość 119,88 zł. Tak atrakcyjna cena może obejmować konto dla jednej osoby. Co ciekawe, plany dla studentów mogą być także objęte miesięcznym, bezpłatnym okresem testowym.

Cena Spotify w koncie dla studentów obejmuje możliwość słuchania muzyki bez reklam, odtwarzanie na żądanie oraz odtwarzanie w dowolnym miejscu, także w trybie offline. Z darmowego okresu próbnego nie mogą skorzystać osoby, które już wcześniej korzystały ze Spotify Premium.

Ile kosztuje abonament Spotify dla studentów? Aktualizacja cen: wrzesień 2021 r.

Koszt abonamentu miesięcznego

Darmowy okres próbny

Abonament Student

9,99 zł

1 miesiąc

Konto dla

1 osoba

Źródło: https://www.spotify.com

Jak opłacić Spotify Premium?

Konto Premium można wykupić na dwa proste sposoby. Jednym jest wykupienie usługi bezpośrednio w serwisie, drugim zakup kodu w autoryzowanych serwisach zewnętrznych. Zarówno jedna, jak i druga opcja posiada swoich zwolenników.

Wykupienie subskrypcji przez oficjalną stronę Spofity wymaga podpięcia karty płatniczej. Obowiązkiem jest także wyrażenie zgody na comiesięczne pobieranie należności. Kartę płatniczą można odpiąć w dowolnym momencie, a subskrypcja będzie kontynuowana do zakończenia bieżącego miesiąca rozliczeniowego.

Nie każdy użytkownik Spotify chce podpinać własną kartę i dokonywać subskrypcji. W tym przypadku można wykupić kod w zewnętrznym sklepie. Jest to równie mało skomplikowana opcja, dedykowana dla wielu użytkowników. Jednorazowy kod można zrealizować w wybranym przez nas momencie, co daje dostęp do wybranego konta Spotify. Istnieją kody na jeden, trzy lub sześć miesięcy. Ważność kodu jest nie krótsza niż dwanaście miesięcy od momentu jego zakupu. Opcja daje zatem możliwość wykorzystania kodu i wykupienia konta Premium w dowolnym, najbardziej odpowiednim dla użytkownika czasie. Co ważne, kody aktywacyjne można kupić wyłącznie dla konta Premium Individual. Nie ma możliwości zakupu kodu w opcji dla studentów, abonamentu familijnego, ani pakietu Duo.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny