Cennik Wienerberger 2021 – ceny pustaków ceramicznych Porotherm

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Wienerberger z pewnością są pustaki ceramiczne Porotherm. To nowoczesne produkty służące do budowy ścian domu. Do ich atutów z pewnością należy cena zakupu oraz bardzo dobre parametry technologiczne. Produkty poryzowane posiadają stałe kształty, a sam proces produkcyjny zapewnia im zwiększone parametry izolacji termicznej.

Cennik Wienerberger prezentuje różnorodne produkty Porotherm. Wszystkie z nich łączy wysoka dyfuzyjność, co oznacza, że wybudowane ściany posiadają dużą zdolność do odprowadzania wilgoci. Ciekawostką jest również dobra akumulacyjność cieplna. Produkty poryzowane Porotherm posiadają dużą gęstość objętościową, co sprawia, że bardzo wolno oddają ciepło. Dodatkowo pustaki ceramiczne posiadają specjalne pory, które zatrzymują nagrzane powietrze i zapobiegają szybkiemu wychłodzeniu ścian zewnętrznych. Dzięki temu poryzowana cegła Wienerberger nadaje się do zastosowania w budownictwie domów energooszczędnych.

Inwestorzy decydujący się na pustaki Porotherm mają do dyspozycji kilka linii produktowych. Pierwszy z nich to cegła Wienerberger Energo+. Jest to specjalna linia produktów o zwiększonych parametrach izolacji termicznej. Produkty świetnie sprawdzą się na ściany zewnętrzne i odpowiadają nowym regulacją dotyczącym termoizolacji przegród w 2021 roku.

Dużym uznaniem cieszą się także pustaki Porotherm Expert. Są to produkty szlifowane, które pozwalają na szybkie i bardzo precyzyjne wznoszenie przegród. Do linii Expert należą pustaki ceramiczne Profi oraz Dryfix.

Na uwagę zasługuje także linia Standard oraz Aku. Pustaki Porotherm Standard nadają się do murowania na tradycyjną spoinę. Do ich największych zalet należy atrakcyjna cena zakupu oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Z kolei seria Aku to nowoczesna cegła Wienerberger o zwiększonej izolacyjności akustycznej. Ceny pustaków Porotherm Aku mogą być nieco wyższe, jednak rozwiązanie idealnie sprawdza się w budownictwie wielorodzinnym.

Aby w pełni przybliżyć ceny pustaków, należy omówić orientacyjne stawki za wspomniane wyżej grupy produktów. Poniżej znajduje się uśredniony cennik Wienerberger dla popularnych pustaków Porotherm. Ceny pustaków zawierają wartość podatku VAT i są kwotami brutto.

Produkty do budowy dachu - atrakcyjne ceny!

Poglądowy cennik Wienerberger 2021 – cegła Wienerberger Porotherm

Średnie ceny pustaków

Pustak ceramiczny Porotherm 44 T Dryfix

10 – 25 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 44 EKO+ Dryfix

15 – 18 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 44 Dryfix

13 – 14 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 38 Dryfix

10 – 12 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 30 Dryfix

8 – 10 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm T Profi

10 – 24 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 44 EKO+ Profi

14 – 17 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 44 Profi

12 - 14 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 30 Profi

7 - 8 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 44 P+W

9 - 11 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm 30 P+W

7 - 9 zł/szt.

Pustak ceramiczny Porotherm Aku

14 zł/szt.

Jak widzimy, ceny pustaków zostały uzależnione od ich wymiarów oraz serii. Zaprezentowany powyżej cennik stanowi tylko skrótowy przegląd oferty sprzedaży. W katalogach znajduje się także cegła Wienerberger o innych wymiarach. Jej cena może być przeliczana na sztuki materiału, ale i na metry kwadratowe.

Cennik Wienerberger 2021 – dachówka ceramiczna

W ofercie firmy Wienerberger znajdziemy także produkty na pokrycia dachowe Koramic. Wśród nich popularna dachówka ceramiczna o klasycznym i bardziej nowoczesnym charakterze. Cena zakupu materiału pokryciowego jest uzależniona od specyfikacji technicznej. Dlatego poniżej dokonamy ogólnego przeglądu oferty Wienerberger Koramic.

Dużą popularnością cieszy się nowoczesna seria płaskich dachówek. Są to linie Koramic Orea 9, dające bardzo szerokie możliwości zastosowania. Płaska dachówka Wienerberger Honoratka idealnie wpasowuje się w nowoczesne budownictwo mieszkalne. Co ciekawe, produkty mogą być też wykorzystane na elewacje budynków.

Cennik Wienerberger zawiera także dachówki o bardziej uniwersalnych możliwościach. Są to modele dachówek Alegra 9 oraz L 15. Delikatna fala podkreśla wygląd połaci dachowej, a niewielka waga sprawia, że produkt może być z powodzeniem stosowany na dowolnych więźbach dachowych. Co ciekawe, serie Alegra 9 oraz L 15 posiadają wiele opcji kolorystycznych. Umożliwia to pełne dopasowanie dachówek do kolorystyki budynku.

Klasyczny kształt połaci dachowych zapewniają modele dachówek z serii Holenderka oraz Reńska Cosmo. Jest to wysokogatunkowa dachówka ceramiczna, zapewniająca dużą trwałość połaci oraz walory wizualne. Modele pasują do budynków zainspirowanych stylem klasycznym czy dworkowym i mogą być dobrym elementem wykończenia nieruchomości jedno bądź wielorodzinnych.

Cennik Wienerberger Honoratka obejmuje także tradycyjne rodzaje dachówek. Jest to dachówka ceramiczna karpiówka i marsylka. Tego typu linie produktów nawiązują do zabytkowego budownictwa i dobrze sprawdzają się na wielu połaciach dachowych. Klasyczna dachówka ceramiczna może posiadać kilka wersji kolorystycznych, a jej cena będzie uzależniona od specyfiki wybranego rozwiązania.

W ofercie sprzedaży znajduje się także romańska dachówka ceramiczna z serii Koramic Korthago. Jest to kolejny rodzaj dachówek o klasycznym, stylowym wyglądzie przywodzącym na myśl kraje południowej Europy. Poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik dachówek. Cena zawiera wartość podatku VAT i prezentuje przykładowe produkty systemu Koramic.

Cennik Wienerberger Honoratka – przybliżone ceny dachówek 2021

Średnia cena dachówek Koramic

Dachówka ceramiczna Płaska Orea 9

6 – 8 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Płaska Actua 10

6 – 10 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Płaska Actua 10 LT

6 – 10 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Karpiówka półokrągła Koramic

2 – 5 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Renesansowa Alegra 9

5 – 6 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Renesansowa L 15

4 – 5 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Renesansowa Universo 10

5 – 6 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Marsylka

4 – 6 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Holenderka Madura

5 – 9 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Reńska Cosmo 11

6 - 7 zł/szt.

Dachówka ceramiczna Reńska Cosmo 11

6 - 7 zł/szt.

Cegły i płytki klinkierowe Terca

W ofercie Wienerberger Honoratka odnajdziemy także cegły i płytki klinkierowe z serii Terca. Jest to ciekawa grupa produktów zapewniająca atrakcyjny wygląd nawierzchni ściennych. Cegła klinkierowa Terca jest dostępna w wielu formatach i różnorodnych barwach. W ofercie znajdziemy kilkaset typów cegieł, które można dopasować do dowolnej stylistyki aranżacyjnej.

Niektóre serie (Long John Carbo czy Cassia Long Red) wyróżniają się długim formatem i nieregularną fakturą lica. Dzięki temu uzyskujemy nietypowy efekt dekoracyjny, który nabiera szczególnego wyglądu przy zastosowaniu cienkiej spoiny.

W ofercie Wienenberger Honoratka znajdują się także cegły o bardziej klasycznym wyglądzie. Różnorodność modeli oraz bogata kolorystyka umożliwią dopasowanie do każdej klasycznej aranżacji. Ceny cegły i płytek klinkierowych będą uzależnione od wyboru konkretnego modelu, kolorystyki oraz formatu. Średnia stawka brutto za jedną płytkę waha się w granicy 2 – 6 zł.

W ofercie producenta znajdują się także akcesoria i materiały montażowe. Dużą popularnością cieszy się zaprawa murarska z serii Porotherm M100. Produkt marki Wienerberger jest dostępny w opakowaniach po 25 kg, a cena zakupu wynosi około 20 zł/worek.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny