Beton ozdobny – kilka praktycznych informacji

Jak powstają płyty z betonu dekoracyjnego i jakie są ich rodzaje?

Płyty cementowe na ścianę powstają z betonu architektonicznego klasy C35 lub C45. Materiał wyróżnia się dość dużą odpornością na uszkodzenia oraz niszczące działanie wilgoci. Dzięki temu płyty z betonu architektonicznego mogą być z powodzeniem wykorzystane w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach naszych domów czy mieszkań.

W ofertach sprzedaży znajdziemy beton ozdobny o różnym sposobie wykończenia. Ciekawym rozwiązaniem jest choćby gładki, biały beton, który dobrze sprawdza się w aranżacjach zainspirowanych stylem nowoczesnym oraz minimalistycznym.

Dużą popularnością cieszą się także płyty z betonu architektonicznego z nierównomiernie wykończoną powierzchnią. Wybór produktów na ścianę jest tu bardzo szeroki. Do dyspozycji mamy produkty jedno i wielobarwne, matowe i połyskujące. Często docenianym rozwiązaniem jest również beton ozdobny, który imituje kamienie naturalne.

Uniwersalność zastosowania

Płyty z betonu elewacyjnego posiadają wszechstronne możliwości zastosowania. Dzięki niewielkiej absorpcji wilgoci nadają się do montażu w wielu przestrzeniach naszych mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Będą też interesującym, a jednocześnie trwałym sposobem na wykończenie elewacji zewnętrznych.

Beton ozdobny może być z powodzeniem wykorzystany w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci. Dobrze sprawdzi się do łazienki, kuchni czy pralni. Produkty o wysokich walorach dekoracyjnych często montuje się także na ścianę w salonie czy korytarzu.

Omawiając zastosowanie płyt z betonu dekoracyjnego warto wspomnieć także o możliwościach montażowych. Beton ozdobny przeważnie występuje w postaci płyt formatu 60 x 120 cm. Umożliwia to szybki montaż na ścianę o większej powierzchni. Materiał jest dość wytrzymały i podatny na docinanie. Sprawdzi się także do łazienki czy salonu ze skosami poddasza.

Ceny betonu architektonicznego

Każdy producent przedstawia odmienny cennik betonu architektonicznego. Ostateczna cena zależy głównie od jakości wykonania oraz specyfiki wykończenia. Poniżej przybliżymy ceny kilku wariantów betonu elewacyjnego do łazienki, kuchni czy salonu.

Pierwszym interesującym rozwiązaniem jest biały beton strukturalny SPS. Produkt wzmocniony cyrkonowym włóknem szklanym nadaje się do zastosowania zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków. Tego rodzaju płyty cementowe na ścianę występują w formacie 120 x 60 x 2 cm i są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.  Średnia cena zakupu to 80 zł/szt.

Płyty z betonu dekoracyjnego Easy Concrete – kolejny beton ozdobny o wymiarach 120 x 60 x 2 cm, posiada lekko porowatą strukturę i szare wykończenie. Produkt nadaje się do łazienki, na korytarz czy do zastosowania na elewacjach zewnętrznych. Cena zakupu płyty wynosi około 100 zł.

Płyty z betonu architektonicznego Loft White – to wysokiej jakości beton ozdobny o wymiarach 60 x 60 x 1,5 cm. Produkt świetnie sprawdzi się do łazienki oraz pomieszczeń mieszkalnych. Biały beton dekoracyjny marki B-Loft nadaje się do montażu na klej bądź kołki. Cena betonu architektonicznego wynosi około 105 zł.

Płyty cementowe na ścianę D.Stone – elegancki beton ozdobny o wymiarach 100 x 50 x 1 cm. Posiada porowatą, szarą strukturę i wysokie walory dekoracyjne. W ofercie producenta znajduje się też biały beton o takich samych wymiarach. Cennik betonu architektonicznego oscyluje tu wokół kwoty 62 zł.

Płyty betonu elewacyjnego Steinblau – to niewielkie płyty cementowe na ścianę o rozmiarze 60 x 30 x 1,5 cm. Dostępne w kilku wersjach kolorystycznych nadają się do zastosowania na zewnątrz oraz we wnętrzach pomieszczeń. Cena zakupu jednej płytki to około 22 zł.

Białe płyty z betonu architektonicznego Steinblau – interesujący produkt dekoracyjny o wymiarach 80 x 40 x 1,5 cm. Nadaje się na ścianę w większości pomieszczeń. Biały beton Steinblau może być montowany na kołki lub klej. Cena zakupu jednej płyty to niespełna 47 zł.

Beton ozdobny 3D VHCT – wysokiej jakości beton ozdobny pozwalający na uzyskanie ciekawych efektów dekoracyjnych. Produkt o rozmiarach 60 x 60 x 4 cm posiada nierównomierną powierzchnię 3D, która zwraca na siebie uwagę. W ofercie sprzedaży znajdziemy różne kolory owego betonu elewacyjnego. Ceny betonu architektonicznego wynoszą około 116 zł za płytę.

Imitujący kamień beton architektoniczny VHCT – kolejny interesujący produkt o wysokich walorach dekoracyjnych. Jego struktura imituje wygląd naturalnego kamienia dekoracyjnego. Produkt dostępny w wymiarze 120 x 60 x 2 cm nadaje się do użytku zewnętrznego oraz wewnętrznego. Ceny betonu architektonicznego VHCT oscylują wokół 180 zł.

Cennik betonu architektonicznego

Typ płyty

Wymiary

Cena

Beton strukturalny SPS.

120 x 60 x 2 cm

80 zł/szt.

Płyty z betonu dekoracyjnego Easy Concrete

120 x 60 x 2 cm

120 zł/szt.

Płyty z betonu architektonicznego Loft White

60 x 60 x 1,5 cm

105 zł/szt.

Płyty cementowe na ścianę D.Stone

100 x 50 x 1 cm

62 zł/szt.

Płyty betonu elewacyjnego Steinblau

60 x 30 x 1,5 cm

22 zł/szt.

Białe płyty z betonu architektonicznego Steinblau

80 x 40 x 1,5 cm

47 zł/szt.

Beton ozdobny 3D VHCT

60 x 60 x 4 cm

116 zł/szt.

Imitujący kamień beton architektoniczny VHCT

120 x 60 x 2 cm

180 zł/szt.

Zaprezentowany powyżej cennik betonu architektonicznego zawiera przybliżone kwoty brutto. Stawki lokalnych sklepów mogą się nieznacznie różnić.

W cenniku zawarliśmy jedynie kilka wybranych modeli płyt betonu architektonicznego. W ofertach sprzedaży znajdziemy znacznie szerszy wybór dobrej jakości produktów na ściany wewnętrzne oraz elewacje zewnętrzne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny