Budownictwo modułowe – czy warto?

Jakie zalety przynoszą tanie domy modułowe?

Modułowe domy drewniane powstają w hali produkcyjnej, a na docelowe miejsce przyjeżdżają w gotowych do montażu elementach. Kluczowym atutem tego rozwiązania okazuje się bardzo szybki czas inwestycji. Domy prefabrykowane można wybudować w zaledwie kilka tygodni, co okazuje się być bardzo dobrym wynikiem.

Warto także wspomnieć, że modułowe domy drewniane mogą powstawać bez względu na porę roku. Brak mokrych prac murarskich sprawia, iż tego typu inwestycja może być z powodzeniem realizowana nawet w sezonie zimowym. Bez wątpienia jest to kolejny istotny atut, który zwiększa popularność owego rozwiązania. Jeśli planujesz budowę domu, niezbędny budżet pomoże ci oszacować ten kalkulator kosztów budowy.

Budownictwo modułowe to także oszczędności finansowe. Ceny domów modułowych potrafią być dla inwestorów pozytywnym zaskoczeniem. Warto przy tym zaznaczyć, iż domy prefabrykowane spełniają coraz wyższe standardy. Dzięki temu sprawdzą się zarówno jako domki letniskowe, jak i budynki do użytku całorocznego.

Czy koszt domu modułowego rzeczywiście będzie tak niski?

Omawiając zalety budownictwa modułowego wspomnieliśmy o atrakcyjnych cenach. W wielu przypadkach okazuje się, że koszt domu modułowego może być nawet o 30 procent niższy w porównaniu z domami wznoszonymi tradycyjną technologią murowaną.

Na ostateczny koszt domu modułowego wpłynie wiele indywidualnych czynników. Jednym z nich okaże się metraż budynku, a także jego przeznaczenie użytkowe. Dlatego w dalszej części tekstu przybliżymy ceny domów modułowych, prezentując kilka popularnych opcji.

Ceny domów modułowych - sprawdzamy, ile kosztują różnej wielkości domy modułowe
Domy modułowe są tak tanie, ponieważ ich budowa polega na zrobieniu konstrukcji z gotowych już prefabrykatów, co jest o wiele szybszym rozwiązaniem.

Dom modułowy: jaki jest koszt domu modułowego?

Tanie domy modułowe w konstrukcji szkieletowej

Cena za metr kwadratowy domu modułowego będzie uzależniona od rozmiaru budynku, kształtu kubatury, a także od specyfikacji technologicznej. Okazuje się, że domki modułowe powstają w kilku popularnych technologiach. Pierwszą, a jednocześnie najtańszą z nich jest budownictwo szkieletowe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o domach modułowych.

Tanie domy modułowe w konstrukcji szkieletowej przeważnie powstają z prefabrykatów drewnianych lub stali. Szkieletowa konstrukcja nośna okazuje się łatwa w montażu, a jednocześnie umożliwia uzyskanie dobrych wyników termoizolacyjnych.

Domy szkieletowe z reguły przybierają niewielkie rozmiary, wynoszące do dziewięciu metrów długości oraz sześciu metrów szerokości. W zależności od specyfiki projektowej mogą spełniać zadanie budynku całorocznego lub funkcjonować jako domki letniskowe. W drugim przypadku nie musimy trwale zespalać ich z gruntem, co zmniejsza koszty i procedury formalne.

Jak wybrać firmę do budowy?

Firm oferujących różnego rodzaju domy drewniane, energooszczędne, modułowe czy pasywne jest coraz więcej. Różnią je zarówno cena, jak i jakość budowanych domów. Jak znaleźć tę odpowiednią? Zdecydowanie musisz zdobyć oferty przynajmniej z kilku źródeł, porównać je i dopiero potem podjąć decyzję.

A jak szybko i łatwo uzyskać wiele ofert? Wypełnij ten prosty formularz.. Na jego podstawie otrzymasz kilka ciekawych ofert od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Cena za metr kwadratowy prostego domu w konstrukcji szkieletowej rozpoczyna się od kwoty 1400 zł. Oczywiście w ofertach sprzedaży spotkamy się także z budowlami o bardziej oryginalnych kształtach, których cena wykonania okaże się znacznie wyższa. Z kolei modułowe domy drewniane o przeznaczeniu sezonowym mogą wygenerować koszty poniżej 800 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz więcej inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o domkach modułowych.

Zadbaj o ciepło w swoim domu - polecane pompy ciepła

Koszt domu modułowego z keramzytobetonu

Budownictwo modułowe to nie tylko lekkie, gotowe domki z drewna. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także domy prefabrykowane z elementów keramzytobetonowych. Jest to trwały materiał, wykazujący bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu prefabrykowany dom modułowy może spełniać wymagania stawiane budownictwu energooszczędnemu, a nawet pasywnemu.

Ceny domów modułowych - sprawdzamy, ile kosztują różnej wielkości domy modułowe
Domy modułowe z kermazobetonu i drewna to jeden z największych hitów ostatnich lat. Koszt domów modułowych z betonu nie jest wyższy, niż tych standardowych.

Koszt budowy domu modułowego z keramzytobetonu będzie nieco wyższy w porównaniu do kosztów za gotowe domki szkieletowe. Cena za metr kwadratowy budynku doprowadzonego do stanu surowego zamkniętego wynosi przynajmniej 1700 zł. Za gotowe domy w stanie wykończeniowym zapłacimy od 2000 zł w górę. Jest to stawka porównywalna z cenami, które trzeba zapłacić za tańsze domy wnoszone w tradycyjnej technologii murowanej. A może zainteresuje cię także artykuł o domach z prefabrykatów betonowych?

Koszt budowy domu modułowego skandynawskiego

Skandynawskie budownictwo modułowe wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Są to domy drewniane, wykonane z zaimpregnowanego i odpowiednio wysuszonego świerku.Dzięki zastosowaniu najlepszej jakości materiałów, dom skandynawski uchodzi za bardzo trwały. Wiele projektów odpowiada standardom budownictwa energooszczędnego, co sprawia, że gotowe budynki cieszą się stałą popularnością.

Cena za metr kwadratowy domu skandynawskiego wynosi przynajmniej 1600 zł. Tanie domki letniskowe mogą być niemal dwukrotnie tańsze w wykonaniu. Dom modułowy jako domek letniskowy to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny