Ceny domów szkieletowych - od czego zależą?

Bardzo trudno jest oszacować ostateczny koszt budowy domu szkieletowego. Podobnie jak porównać cenę domu murowanego a szkieletowego. Niekwestionowanym atutem technologii szkieletowej jest krótki cykl inwestycyjny, który można zamknąć nawet w 3-4 miesiące przy sprawnej organizacji. Niezależnie od pory roku. Domy oparte na technologii szkieletowej posiadają szybką w montażu konstrukcję powstałą na bazie szkieletu drewnianego. Wykorzystanie tak trwałego surowca, jak drewno sprawia, że domy szkieletowe są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Wykonanie fundamentów to jedyna czynność, jaką uwzględnia się podczas budowy domu szkieletowego. Nie wymaga bowiem wszelkich prac mokrych. Pod tym pojęciem kryje się betonowanie i murowanie, które pochłania również dużo czasu. I dodatkowe koszty!

Lekka konstrukcja, której oparcie tworzą drewniane słupy, składa się ze zdrowych i ekologicznych materiałów budowlanych. Tego typu dom bardzo łatwo można poddać modernizacji lub renowacji bez konieczności kucia stropów czy też ścian. Na korzyśś technologii szkieletowej przemawia doskonała ochrona cieplna domu, którą bardzo trudno uzyskać tanim kosztem, stosując inne technologie. Ekonomiczność domu szkieletowego wynika z faktu, że taki budynek bardzo szybko się ogrzewa.

Jak wybrać firmę do budowy?

Firm oferujących różnego rodzaju domy drewniane, energooszczędne, modułowe czy pasywne jest coraz więcej. Różnią je zarówno cena, jak i jakość budowanych domów. Jak znaleźć tę odpowiednią? Zdecydowanie musisz zdobyć oferty przynajmniej z kilku źródeł, porównać je i dopiero potem podjąć decyzję.

A jak szybko i łatwo uzyskać wiele ofert? Wypełnij ten prosty formularz.. Na jego podstawie otrzymasz kilka ciekawych ofert od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Dodatkowo można go wykończyć na swój sposób. Miłośnicy stylu klasycznego mogą wykorzystać drewnianą okładzinę. Taki dom może z zewnątrz wyglądać jak murowany. Wystarczy, że wykończymy go tynkiem lub obmurujemy.

Budowa domu szkieletowego zaczyna się od wzniesienia drewnianej konstrukcji, na której można oprzeć ściany i dach.
Ceny domów szkieletowych – ile kosztuje dom drewniany

Z racji tego, że aż 70% domu szkieletowego powstaje w hali produkcyjnej, a montaż poszczególnych elementów nie zajmuje dużo czasu, nie możemy rozłożyć budowy tego typu domu na kilka etapów. A więc inwestor będzie oczekiwał na całą sumę  za budowę domu szkieletowego. Konstrukcja szkieletowa wykonywana jest przez specjalną firmę, która przygotowuje niezbędne elementy. W związku z tym nie można pokusić się o oszczędności w przypadku budowy systemem gospodarczym. Jeśli interesują cię także wady i zalety domów drewnianych, znajdziesz je w tym artykule.

Zadbaj o ciepło w swoim domu - polecane pompy ciepła

Dokładne ceny domów szkieletowych

Jak dokładnie przedstawiają się ceny domów szkieletowych? W przypadku domu parterowego, uwzględniającego poddasze użytkowe i garaż, którego powierzchnia użytkowa wynosi blisko 155 m2 będziemy musieli liczyć się z kosztami rzędu 323 tysięcy złotych netto. Wykonanie stanu surowego otwartego kosztować nas będzie 182 tysięcy złotych netto. Wykończenie wewnątrz i na zewnątrz oscyluje w granicy 89 tysięcy złotych. Suma 53 tysięcy złotych netto będzie z kolei przeznaczona na roboty instalacyjne i elektryczne. Większość z nas kieruje się jednak cenami za 1 m2 powierzchni użytkowej. Cena ta będzie opiewać na kwotę 2078 złotych. Będzie to cena niższa niż w przypadku wyboru technologii murowanej. Na dodatek w cenie domu szkieletowego uwzględniono zadaszony taras, którego nie posiada projekt domu murowanego, a to oznacza, że podnosi on koszt inwestycji.

Domy szkieletowe mają swoje zalety i wady. Z tego też względu wszystko uzależnione jest od preferencji domowników, a także budżetu, na jaki mogą sobie pozwolić.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny