Domy prefabrykowane

Dom z keramzytu - co to jest?

Moda na domy prefabrykowane przywędrowała do nas z Zachodu. Ponieważ właśnie tam stawiano wysokiej jakości budynki mieszkalne, których czas wykonania nie zajmował więcej niż kilka tygodni. Rzeczywiście wiele regionów w Stanach Zjednoczonych jest nawiedzana przez silne huragany, przez co tradycyjne budownictwo mija się z celem.

Keramzyt jest to przetworzona glina ilasta, która pod wpływem wyjątkowo wysokiej temperatury, zyskuje właściwości termoizolacyjne. Ponadto materiał ten doskonale radzi sobie z wilgocią, korozją biologiczną oraz hałasem. Prefabrykaty pozwalają nie tylko na skrócenie czasu budowy, ale również na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o domach z keramzytu.

Opinie o domach z keramzytu

Na stronach poświęconych tematyce związanej z budownictwie można przeczytać coraz liczniejsze opinie na temat domów z keramzytu. Są to oczywiście rekomendacje i często miłe zaskoczenie ze strony inwestorów, którzy podjęli się innowacyjnego budownictwa.

Tym samym można zauważyć, że keramzytobeton cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mimo wyższych cen w porównaniu do tradycyjnych materiałów budowlanych. Jednak niejednokrotnie wyróżnia się on wyższymi właściwościami. W takim razie inwestycja dom z prefabrykatów jest w dużej części zwrotna poprzez niskie koszty utrzymania budynku. 

Ceny domu z kermazytu są dość wysokie. Jednak budowa domu modułowych świetnie się sprawdza, ponieważ są bardzo szybkie.
Ceny domów z keramzytu - ile kosztuje budowa popularnych projektów?

Domy prefabrykowane - ceny

Ceny za przykładowe projekty

Na pierwszy rzut oka domy prefabrykowane niczym nie różnią się od tradycyjnego budownictwa. Ich wykończenie na zewnątrz, jak i również od wewnątrz jest identyczne. Firmy zajmujące się budowaniem domów z keramzytu, często w swojej ofercie posiadają ceny za m2 lub ceny za konkretny projekt. Jeśli szukasz informacji o cenach, sprawdź także ten artykuł o kosztach budowy domu z keramzytu.

Oferty na domy z keramzytu

Jeżeli chcesz otrzymać ofertę od sprawdzonej firmy wykonującej domy z keramzytu w Twoim regionie - skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. W odpowiedzi na wypełniony formularz otrzymasz atrakcyjne oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Przykładowo dom o powierzchni 126 metrów kwadratowych z poddaszem o powierzchni 49 m2 wybudowany w technologii keramzytowej będzie kosztować 335 tys. złotych. Jest to budowa domu pod klucz, dlatego nie musimy się martwić jeszcze dodatkowymi pracami wykończeniowymi.

Natomiast za projekt Dom we Wrzosach o powierzchni 100 metrów kwadratowych, zapłacimy niespełna 285 tys. złotych. Wspomniane dwa projekty dotyczą budynków przypominających swoją bryłą tradycyjne domy jednorodzinne. Natomiast nowoczesny dom z płaskim dachem i z nieregularną bryłą będzie kosztować 475 tys. złotych.

Rekomendowane pompy ciepła- sprawdź promocje

Dom z keramzytu - cena za metr

Keramzyt sprzedawany na metry sześcienne jest często wykorzystywany do celów ogrodniczych. Ten sam granulat drobnoziarnisty o średnicy do 4 mm, stosuje się w branży budowlanej. Cena za metr sześcienny waha się od 330 złotych wzwyż.

Jeżeli jednak będzie nas interesować cena za m2 wybudowanego domu z prefabrykatów, to będzie się ona wahać od 1,5 do ok. 2 tys. złotych. Oczywiście należy wspomnieć również o tym, że ostateczna cena zależy w dużej mierze od pozostałych materiałów, jakie zostały wykorzystane.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 79,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny