Elektryczna hulajnoga – jak wybrać model dla dzieci lub dla dorosłych?

Duża popularność sprawiła, że elektryczne hulajnogi znajdują się obecnie na wyposażeniu wielu sklepów. Niekiedy są także dostępne w promocjach, co dodatkowo ogranicza ceny ich zakupu. Jednak sama cena hulajnogi nie powinna być jedynym kryterium wyboru. W sprzedaży znajdziemy bowiem hulajnogi o bardzo zróżnicowanych parametrach technicznych.

Urządzenie dla dzieci powinno być odpowiednio dopasowane do ich wzrostu. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj modele, które dają możliwość regulacji wysokości kierownicy. Dzięki temu hulajnoga może rosnąć wraz z dzieckiem i posłużyć mu przez kilka sezonów. Warto także zadbać o to, by model dla dzieci nie był zbytnio ciężki. Tanie modele mogą niekiedy okazać się trudne w prowadzeniu, na co również należy zwrócić szczególną uwagę. Hulajnoga dla dzieci powinna także posiadać odpowiedni udźwig.

Elektryczna hulajnoga dla dorosłych musi posiadać odpowiednio dopasowane rozmiary. Nie bez znaczenia jest także wspomniany wcześniej udźwig, który w wielu modelach przekracza wartość 100 lub 120 kg. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się dla dorosłych i mogą być dostępne w wersji z siedzeniem lub bez. Sama cena hulajnogi elektrycznej dla dorosłych okazuje się bardzo zróżnicowana.

Hulajnoga elektryczna – sprawdzamy najważniejsze parametry urządzenia

Zanim kupimy hulajnogę elektryczną, powinniśmy także ustalić jej pożądane parametry techniczne. To od nich zależeć będzie komfort jazdy i obsługi urządzenia. Dostępne w promocjach, tanie hulajnogi często posiadają nie najlepsze parametry. Ich porównanie pozwoli na wybór najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb produktu i osiągnięcie kompromisu pomiędzy ceną a jakością. Do najważniejszych parametrów należą:

  • Czas ładowania – im szybszy czas ładowania, tym szybciej można skorzystać z hulajnogi. Parametr będzie szczególnie istotny dla osób, którym zależy na regularnym korzystaniu z urządzenia. W ofertach sprzedaży znajdują się hulajnogi z czasem ładowania od 2 do około 9 godzin.
  • Prędkość – elektryczna hulajnoga może posiadać różną prędkość maksymalną. Wybór zależy od naszej umiejętności jazdy oraz od konkretnego przeznaczenia urządzenia. Hulajnogi dla dzieci mogą być nieco wolniejsze, z kolei modele dla dorosłych osiągają standardowo około 20 do 25 kilometrów na godzinę. W sprzedaży znajdują się także hulajnogi elektryczne, które uzyskują większe osiągi.
  • Zasięg jazdy – to parametr istotny dla osób, które chcą używać hulajnogi na dłuższych podróżach. Im większy zasięg jazdy, tym dłuższy odstęp pomiędzy ładowaniem i dłuższa trasa do przejechania. Niektóre tanie modele posiadają zasięg rzędu kilkunastu kilometrów. Lepszej jakości hulajnoga elektryczna powinna posiadać zasięg minimum 30 kilometrów. Będzie to rozwiązanie, które umożliwi przejechanie dłuższej trasy bez dodatkowych komplikacji.
  • Rozmiar kół – to parametr, który może wpłynąć na komfort jazdy. Mniejsze hulajnogi na ogół posiadają pięciocalowe koła. Jest to rozwiązanie idealne do jazdy po równym terenie. Lepszej jakości modele posiadają już koła w rozmiarze osiem lub dziesięć cali, co pozwala na uzyskanie największego komfortu jazdy. Tego typu rozwiązanie najczęściej generuje wyższe ceny zakupu, jednak sprawdza się przy częstym użytkowaniu produktu.
  • Maksymalne obciążenie hulajnogi – parametr, o którym wspominaliśmy wcześniej. Hulajnoga może być dopasowana do użytkowania przez dzieci lub przeznaczona dla osoby dorosłej. Maksymalne obciążenie powinno być większe od wagi użytkownika. Zaleca się, by różnica wynosiła przynajmniej 10 kilogramów. W sprzedaży znajdziemy także bardziej porządne modele z dużym maksymalnym obciążeniem, umożliwiającym użytkowanie przez dwie osoby.
  • Waga urządzenia – ostatni parametr nabiera szczególnego znaczenia w przypadku konieczności przenoszenia hulajnogi. Urządzenie dla dziecka powinno być możliwie lekkie, w celu umożliwienia łatwej obsługi. Podobna zasada dotyczy hulajnogi dla dorosłych. Im lżejszy będzie wybrany produkt, tym łatwiej będzie wnieść go po schodach czy przewozić w komunikacji miejskiej. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Cena hulajnogi elektrycznej. Ile kosztuje dobrej jakości urządzenie?

Cena hulajnogi elektrycznej będzie uzależniona od jej parametrów technicznych, marki oraz jakości wykonania. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno tanie, jak i nieco droższe produkty dla dorosłych oraz dla dzieci. Wybór jest podyktowany jedynie naszymi indywidualnymi oczekiwaniami oraz możliwościami finansowymi. Ceny tanich modeli w promocjach niejednokrotnie okazują się miłym zaskoczeniem. Z kolei najlepszej jakości elektryczna hulajnoga może być już wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Poniżej omówimy poglądowe ceny kilku przykładowo wybranych modeli.

Jazda na hulajnodze elektrycznej, a także ile kosztuje hulajnoga elektryczna krok po kroku, cena różnych modeli
Ile kosztuje hulajnoga elektryczna, czyli ceny hulajnogi elektrycznej różnych producentów

Pierwszy przykład to hulajnoga elektryczna XIAOMI Mi Essential z mocą silnika 250 W i zasięgiem 20 km. Wyposażone w 8,5-calowe koła urządzenie jest dostępne w sklepach Media Expert. Aktualne ceny zakupu wynoszą 1 149 zł.

Drugi przykład to hulajnoga elektryczna DUCATI Scrambler City Cross-E X. Model z mocą silnika 350 W i zasięgiem 40 do 45 kilometrów posiada duże koła w rozmiarze 10 cali. Model wyróżnia się także ciekawym designem. Ceny jego zakupu to 27 99 zł.

Kolejnym godnym uwagi produktem jest hulajnoga dla dzieci SEGWAY eKickscooter Zing E8. Model w kolorze niebieskim, z maksymalną prędkością 14 km/h posiada 200 W moc silnika. Rozmiar kół to 6 cali, a maksymalny zasięg 10 km. Główną zaletą modelu są atrakcyjne ceny. Urządzenie można dodatkowo nabyć w promocjach. Aktualna cena zakupu w Media Expert wynosi 900 zł.

Ile kosztuje model dla najbardziej wymagających? W tej kategorii warto wyróżnić model SEGWAY G30E II. Jest to elektryczna hulajnoga z mocą silnika 350 W oraz maksymalną prędkością 25 km/h. Model został wyposażony w duże 10-calowe koła i wyróżnia się dużym zasięgiem jazdy, wynoszącym do 65 kilometrów. Atrakcyjny design sprawia, że model zwraca na siebie uwagę. Ceny zakupu w sklepach Media Expert to aktualnie 3 599 zł.

Jeszcze droższym modelem jest hulajnoga elektryczna Bird One, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Model z silnikiem o mocy 350 W osiąga maksymalną prędkość 29 km/h. Zasięg na jednym ładowaniu to około 40 km. Hulajnoga Bird One została wyposażona w 9-calowe koła, a koszt jej zakupu może być uzależniony od wybranej kolorystyki. Ile kosztuje najtańsza opcja? Hulajnoga elektryczna Bird One w kolorze czarnym kosztuje 5 399 zł. Aktualnie jest to najtańsza, dostępna w sklepach Media Expert opcja. Dla przykładu hulajnoga elektryczna Bird One w kolorze białym wynosi 5 799 zł. Poniżej prezentujemy poglądowe ceny w formie tabelarycznej.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna? Sprawdzamy oferty Media Expert. Aktualizacja cen: 21-09-2021 r.

Średnie ceny zakupu

Hulajnoga elektryczna SEGWAY eKickscooter Zing E8

900 zł

Hulajnoga elektryczna XIAOMI Mi Essential

1 149 zł

Hulajnoga elektryczna DUCATI Scrambler City Cross-E X

2 799 zł

Hulajnoga elektryczna SEGWAY G30E II

3 599 zł

Hulajnoga elektryczna BIRD One

5 399 zł

Źródło: https://www.mediaexpert.pl

Osobną grupą produktów są hulajnogi elektryczne z siedzeniem. W sprzedaży znajdziemy zarówno tanie, dostępne w promocjach modele, jak i hulajnogi z wyższego segmentu cenowego. Cena hulajnogi elektrycznej z siedzeniem na ogół rozpoczyna się od kwoty około 1 000 zł. Jednym z przykładów jest urządzenie z siedzeniem ENERO Asiento JR, za które zapłacimy niespełna 1 050 zł. Wykonane przez znanych producentów hulajnogi z siedzeniem, wyróżniające się bardzo dobrymi parametrami technicznymi mogą kosztować powyżej 3 000 zł. Górna cena hulajnogi elektrycznej z siedzeniem jest trudna do ustalenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny