Drzewo magnolii - charakterystyka

Magnolia, jak już wcześniej wspomniano, jest drzewem lub krzewem zaliczającym się do rodziny magnoliowatych. Najczęściej spotykamy ją dziko rosnącą na terenie Azji oraz Ameryki Północnej. Jednak liczne odmiany zostały rozpowszechnione niemalże po całym świecie. Cechą charakterystyczną magnolii są wyjątkowo ozdobne kwiaty w kolorze białym, różowym, purpurowym lub żółtym, często o charakterystycznym słodkawym zapachu.

Rzeczywiście uprawa magnolii nie należy do bardzo skomplikowanym. Sadzonki najlepiej będą rozwijać się na żyznym podłożu o lekko kwaśnym odczynie. Należy koniecznie pamiętać o regularnym podlewaniu oraz nawożeniu magnolii. Dodatkowo wiele odmian wymaga ściółkownia, jako sposobu na ochronę przed mrozami.

Ile kosztuje magnolia różowa?

Do najpopularniejszych odmian magnolii zalicza się przede wszystkim magnolia różowa, która właśnie wyróżnia się tym zabarwieniem kwiatów. Takie odmiany zakupimy praktycznie w każdym sklepie, zarówno stacjonarnym, jak i również internetowym. Magnolia różowa jest najczęściej wybieranym rodzajem drzewa lub krzewu, którą wykorzystuje się do powstawania nowych odmian. Dobrze jest sprawdzić, ile kosztuje konkretna sadzonka, aby wybrać dla siebie, jak najkorzystniejsze odmiany.

Cena magnolii różowej jest uzależniona od konkretnej odmiany:

Odmiana a cena magnolii

Nazwa odmiany

Cena magnolii

Magnolia Susan 50-70 cm

36,00 zł

Magnolia Susan, doniczka P9

14,90 zł

Magnolia Susan w sklepie Obi, 160 cm

289,00 zł

Magnolia Susan sadzonka

16,00 zł

Magnolia różowa Satisfaction w sklepie Obi

249,00 zł

Magnolia Satisfaction szczepiona 70 cm

104,90 zł

Magnolia Vulcan szczepiona

104,90 zł

Magnolia na pniu XXL

263,93 zł

Ile kosztuje magnolia biała?

Drzewo magnolii już od wielu lat jest obiektem zainteresowań wielu botaników. Wiele odmian jest ze sobą krzyżowanych, dzięki czemu powstają zupełnie nowe okazy wyróżniające się określonym kształtem i kolorem kwiatów. Wśród takich odmian bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się magnolia biała, która rzeczywiście charakteryzuje się śnieżnobiałym zabarwieniem płatków. Warto mieć na uwadze, że ostateczna cena jest uzależniona od wysokości sadzonki, a także tego czy jest ona szczepiona na pniu. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł na temat ciekawych odmian magnolii.

Odmiana a cena magnolii

Nazwa odmiany

Cena magnolii

Magnolia wielkokwiatowa Grandiflora 50-70 cm

50,00 zł

Magnolia wielkokwiatowa Grandiflora na pniu

350,00 zł

Magnolia biała Double Diamond wys. 60-80 cm, w sklepie OBI

149,00 zł

Magnolia biała Stellata gwiaździsta

36,00 zł

Magnolia Banana Split szczepiona w doniczce

104,00 zł

Polecane akcesoria i nawozy do pielęgnacji drzew i krzewów

Cena magnolii pozostałych odmian

Oprócz magnolii różowych oraz białych, do wyboru mamy również magnolie purpurowe i żółte. Oczywiście poza tradycyjnymi odmianami wyróżniamy różne mieszańce, wyróżniające się kolorem dominującym przechodzącym w inny odcień. Takim przykładem jest na przykład magnolia Rustica Rubra, czy też magnolia Betty. W poniższym zestawieniu dowiemy się, ile kosztuje drzewo magnolii w pozostałych odmianach.

Magnolia o żółtym kolorze kwiatów, a także cena sadzonki żółtej magnolii, wielkość, koszt i odmiany o żółtych kwiatach
Ceny magnolii krok po kroku, czyli ile kosztuje magnolia różnych odmian: biała, różowa, żółta, magnolia tulipanowa, koszt i wielkość sadzonek

Odmiana a cena magnolii

Nazwa odmiany

Cena magnolii

Magnolia tulipanowa  Honey Tulip, sadzonki c5

90,00 zł

Magnolia tulipanowa Black Tulip, sadzonka c3

90,00 zł

Magnolia tulipanowa Genie, sadzonka c3-c4

75,00 zł

Magnolia wielkokwiatowa Grandiflora Potgrown, sadzonki 50-60 cm, w sklepie OBI

61,99 zł

Magnolia Daphne żółta, szczepiona w doniczce

104,90 zł

Magnolia Felicity na pniu 70 cm

104,90 zł

Magnolia Sweet Vallentine na pniu

104,90 zł

Magnolia Yellow River na pniu 80 cm

104,90 zł

Magnolia na pniu Betty

280,00 zł

Do popularnych rodzajów drzew ozdobnych zalicza się m.in. magnolia tulipanowa, której kwiaty rzeczywiście przypominają tulipany. Innym przykładem jest magnolia wielkokwiatowa Grandiflora. Kwiaty tego drzewa lub krzewu osiągają do 12 cm średnicy. Ponadto wyróżniają się one białym lub kremowym zabarwieniem. Warto wybierać odmiany magnolii, które będą nie tylko pięknie kwitły, ale jednocześnie nie okażą się zbyt trudne w uprawie.

Wybierając drzewo magnolii, warto zastanowić się nad zakupem sadzonki szczepionej na pniu. Takie sadzonki mają wiele zalet w porównaniu do typowych drzew magnolii. Przede wszystkim takie sadzonki są o wiele łatwiejsze w uprawie. Ponadto ich cen jest dużo niższa w porównaniu do tradycyjnych sadzonek. Szczepione drzewa nie są zbyt wysokie, dzięki temu idealnie wkomponują się nawet do małych ogrodów. W przypadku magnolii to jeszcze bardziej uwidacznia dekoracyjność kwiatów.

Ostateczna sadzonki magnolii będzie zależeć również od tego, czy chcemy mieć dorosłe drzewo lub krzew, czy może jednak nie spieszy nam się z pierwszym kwitnieniem. Średnia cena małych sadzonek oscyluje w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Natomiast za duże drzewka o wysokości ok. 1,5 m, zapłacimy nawet powyżej 200 złotych. Zatem jak widzimy, rozbieżność cenowa jest bardzo duża. Jednak to nie zmienia faktu, że każdy znajdzie dla siebie odmianę, która trafi w jego gust.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny