Łóżka rozkładane, sofy

Łóżka rozkładane i sofy są wielofunkcyjnymi produktami, które możemy umieścić w sypialni, pokoju dziennym, a nawet w salonie.  Niemal każde rozkładane łóżko posiada specjalną skrzynie na pościel (szczególnie przydatną jeśli mebel zostaje umieszczony w niewielkim mieszkaniu).

Najtańsze są rozkładane sofy oraz łóżka obite welurem i wyposażone w materac bonellowy (sprężynowy). Koszt zakupu takich konstrukcji waha się pomiędzy 600 a 1 200 zł.  Nieco droższe są rozkładane łóżka z siedziskiem piankowym oraz obiciem z eko skóry. Średni koszt takiego produktu to 1 800 zł.

Ceny łóżek sypialnych

Czy wiesz, że...

Ceny w firmach wykonujących meble na wymiar są bardzo zróżnicowane. Nawet ta sama firma często oferuje różne ceny różnym klientom - na przykład w sytuacji gdy ma dużo innych zleceń często stara się podbić cenę. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na zamówienie mebli porównać oferty przynajmniej od kilku sprawdzonych firm.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Typowe łóżko do sypialni składa się z trzech elementów:

  • stelaża
  • ramy
  • materaca

Ten typ łóżka zajmuje nieco więcej miejsca niż jego składane odpowiedniki. Warto zauważyć, iż łóżka sypialne zapewniają większy komfort wypoczynku i można je dopasować do użytkowników w każdym przedziale wagowym. Najtańsze są tzw. łóżka pojedyncze. W najtańszych modelach stosuje się sztywny stelaż oraz materac bonellowy. Koszt zakupu takiej konstrukcji waha się pomiędzy 400 a 800 zł. Nieco droższym rozwiązaniem jest zakup łóżka pojedynczego, wyposażonego w elastyczny stelaż oraz materac piankowy, kieszeniowy lub kokosowy (są wygodniejsze niż ich bonellowy odpowiedniki). Zakup takiego łóżka to wydatek 1000 - 1500 zł.

Zadbaj o swój kręgosłup — najwygodniejsze materace!

Jeszcze droższe są łóżka podwójne (szerokości od 140 do 200 cm, najczęściej 160 lub 180 cm). Za łóżko z materacem bonellowym i sztywnym stelażem zapłacimy 700 – 1200 zł. Konstrukcje wzbogacone w stelaż elastyczny oraz lepszy jakościowo materac będą kosztowały od 1 500 do 4 000 zł.

Najdroższym rozwiązaniem jest zakup sypialnego łóżka wodnego (standardowy rozmiar to 140x200). Dobre jakościowo łóżko wodne powinno spełniać normę DIN EN 71 (istotne z przyczyn bezpieczeństwa). Dobre jakościowo, kompletne łóżko wodne (o rozmiarach 140x200 cm) kosztuje od 4 000 do 6 000 zł.   

Meble na wymiar - gdzie szukać?
Poniżej przedstawiamy ponad 12 000 sprawdzonych specjalistów mebli na wymiar w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Koszt zakupu łóżka dla dziecka

Łóżka dla małych dzieci powinny być wzbogacone o dodatkowe barierki, które uniemożliwiają wypadnięcie z materaca. Koszt zakupu drewnianego łóżka dziecięcego o rozmiarach 70 na 160 cm, waha się pomiędzy 400 a 700 zł. Pamiętajmy, iż tego typu konstrukcja nadaje się jedynie dla dzieci, które nie przekroczyły 130 cm wzrostu. Mali użytkownicy, którzy przekroczyli 8 rok życia powinni posiadać łóżko o rozmiarach minimum 70 na 190 cm - taka konstrukcja może być już pozbawiona bocznych barierek. Koszt łóżka wraz z materacem wynosi od 500 do 900 zł.

Polecane materace do spania

Jeśli posiadamy przynajmniej dwójkę dzieci, możemy zainwestować w łóżko piętrowe. Zajmuje ono stosunkowo niewiele miejsca i jest szczególnie lubiane przez młodych użytkowników. Podczas zakupu konkretnego modelu zwróćmy uwagę, na jakość drabinki oraz barierki zabezpieczającej górne łóżko. Jeśli zależy nam na wieloletnim rozwiązaniu, zainteresujmy się konstrukcją o rozmiarach 90x190 cm. Dobre jakościowo, duże łóżko piętrowe (z materacami bonellowymi) kosztuje 1200 - 2300 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 83,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny