Ceny nad polskim morzem – wyżywienie

Na koszt wczasów nad morzem z pewnością wpływa wyżywienie. Ceny wyżywienia zależą od opcji, którą wybierzemy. Najtańsze wakacje zorganizujemy przy samodzielnym przygotowywaniu posiłków. Wystarczą nam pokoje na wynajem, wyposażone prostą kuchnię. W każdej większej miejscowości turystycznej działają także duże sieci sklepów spożywczych, w których kupimy produkty po normalnych stawkach. Ceny w niewielkich sklepikach (głównie w centrach miejscowości turystycznych) często okazują się nieco wyższe.

Oczywiście nie każda osoba, która planuje wakacje nad Bałtykiem, chce samodzielnie przygotowywać posiłki. Drugą opcją będzie zatem jedzenie w barach i restauracjach. Podczas wyjazdu możemy korzystać z sieci fastfoodów, które oferują znane wszystkim frytki, kebaby lub zestawy obiadowe. Ekonomicznym rozwiązaniem będą także niewielkie bary, serwujące dania obiadowe. Cena za wyżywienie nad Bałtykiem jest bardzo zróżnicowana, a stawki posiłków zależą od renomy baru, jego lokalizacji, a często także od pory roku. Ceny jedzenia w sezonie wakacyjnym zazwyczaj rosną przynajmniej o kilkanaście procent. Rok 2023 prawdopodobnie nie będzie pod tym względem żadnym wyjątkiem.

Poniżej prezentujemy poglądowe ceny jedzenia w nadmorskich barach i domowych restauracjach. Ceny stanowią wartości poglądowe, szacowane na przykładzie barów zlokalizowanych w Gdańsku. Cennik fastfoodów i zestawów obiadowych w innych miejscowościach turystycznych może okazać się bardziej zróżnicowany.

Średnie ceny jedzenia nad Bałtykiem. Aktualizacja cen 17-05-2021

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Duże frytki

9 zł

15 zł

Pita z kurczakiem

13 zł

18 zł

Falafel

12 zł

17 zł

Kebab durum

15 zł

20 zł

Tortilla

16 zł

25 zł

Zestaw kebab

15 zł

28 zł

Średnia pizza

20 zł

40 zł

Filet z kurczaka w panierce

15 zł

30 zł

Zestaw obiadowy

18 zł

30 zł

Pierogi z mięsem (10 szt.)

15 zł

25 zł

Źródło: https://www.pyszne.pl

W powyższym zestawieniu nie ujęliśmy cen posiłków w restauracjach. Ceny nad polskim morzem okazują się tutaj znacznie wyższe i uzależnione od standardu, lokalizacji oraz renomy danej restauracji. Koszt wczasów nad morzem może znacznie wzrosnąć, jeśli zdecydujemy się na korzystanie z usług restauracji o wyższym standardzie. Zestawy obiadowe z rybą mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych za posiłek. Górna cena nie jest możliwa do ustalenia. Ceny za posiłki w wielu restauracjach ustala się w oparciu o wagę oraz rodzaj zamówionej ryby. Każda nadmorska restauracja może przedstawiać tu menu z odmiennymi cenami.

Ceny nad polskim morzem – ile kosztuje kemping nad Bałtykiem?

Koszt wczasów nad morzem z pewnością obejmuje także nocleg. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się nadmorskie kempingi, które dają więcej poczucia prywatności niż zatłoczone hotele. Co ciekawe, kempingi wcale nie oznaczają znacznego ograniczenia kosztów wyjazdu. Ceny nad polskim morzem są uzależnione od lokalizacji kempingu, terminu przyjazdu oraz odległości od morza. Ciekawą opcją są także wakacje z noclegiem w domku letniskowym. Niektóre kempingi oferują noclegi w dobrze wyposażonych domkach, zlokalizowanych na osłoniętych parcelach. Jest to komfortowe rozwiązanie, dające uczucie prywatności.

Ceny kempingu w Polsce przeważnie dzielą się ze względu na termin wyjazdu. Wakacje przeważnie oznaczają najwyższy koszt kempingu. Urlop zorganizowany przed oraz po szczycie sezonu wakacyjnego powinien być już znacznie tańszy. Dla przykładu zarezerwujemy średnie ceny kempingów w okolicach Gdańska, Chłapowa oraz Łeby.

Pierwszym wydatkiem okazuje się opłata za pobyt na polu kempingowym. Cena za osobę dorosłą poza szczytem sezonu wakacyjnego zazwyczaj waha się w przedziale 15 – 17 zł. Cena za dobę pobytu dziecka to z kolei średnio 15 – 20 zł. W cieplejsze miesiące można zdecydować się też na rozbicie własnego namiotu. Cena w sezonie wysokim obejmuje około 18 – 25 zł za namiot 2-osobowy, 20 – 35 zł za namiot do 4 osób i około 25 – 45 zł za namiot wielkopowierzchniowy. Przyczepy kempingowe i samochody kempingowe zapłacą średnio od 30 do 90 zł w zależności od lokalizacji i terminu przyjazdu. Samochody osobowe oraz typu SUV i VAN mogą przebywać na terenie kempingów za średnio 10 – 35 zł za dobę. Kempingi naliczają także dodatkowe opłaty za zwierzęta. Poglądowe ceny na 2021 rok prezentujemy w poniższej tabeli. Jeśli szukasz więcej informacji o cenach, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Polecane namioty dachowe - sprawdź promocje

Ile kosztuje nocleg nad morzem? Kemping nad Bałtykiem. Aktualizacja cen 17-05-2021

Średnie ceny poza sezonem

Średnie ceny w wysokim sezonie

Namiot do 2 osób

10 – 13 zł

18 – 25 zł

Namiot do 4 osób

14 – 20 zł

20 – 35 zł

Namiot wielkopowierzchniowy

18 – 35 zł

25 – 45 zł

Przyczepa kempingowa

30 – 60 zł

60 – 90 zł

Samochód osobowy

10 – 28 zł

15 – 20 zł

Samochód SUV/VAN

10 – 30 zł

25 – 35 zł

Samochód kempingowy

40 – 60 zł

70 – 90 zł

Stawka za osoby dorosłe

15 – 17 zł

15 – 20 zł

Stawka za dzieci

10 – 13 zł

12 – 17 zł

Źródła: https://intercamp84.eu, https://pole-horyzont.pl, https://www.lazurowe.com.pl

Wczasy w Polsce. Ile kosztują pokoje na wynajem nad Bałtykiem?

W Polsce znajduje się baza hotelowa, która może znacząco uprzyjemnić urlop nad morzem. Nad Bałtykiem znajdziemy hotele o różnorodnym standardzie, a pokoje na wynajem mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. Wczasy z noclegiem w pokojach o podwyższonym standardzie często okazują się niemałym wydatkiem. Poniżej podpowiemy, ile kosztują pokoje na wynajem w najpopularniejszych miejscowościach nadmorskich. W zestawieniu uwzględnimy hotele o różnym standardzie, a zaprezentowane stawki za pokoje na wynajem będą uwzględniać zarówno kwatery ekonomiczne, jak i bardziej luksusowe apartamenty. Zawarte poniżej stawki zostały obliczane na przykładzie wynajmu w święto Bożego Ciała (3 czerwca 2021 roku).

Widok z lotu ptaka na Kołobrzeg, a także ceny nad polskim morzem w innych miastach, czyli koszt wakacji nad Bałtykiem
Ceny nad polskim morzem, czyli ile kosztują wakacje nad Bałtykiem, cena noclegów i podstawowych produktów w różnych miastach w Polsce

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast turystycznych w Polsce z pewnością jest Kołobrzeg. Na ostateczny koszt wyjazdu do tego miasta wpłynie cena noclegu. W mieście znajdziemy hotele o różnorodnym standardzie. Cena za pobyt zazwyczaj mieści się w kwocie 300 – 1 000 zł za pokój. W ofercie znajdziemy też pokoje na wynajem o wyższym standardzie. W tym wypadku cena za dobę może okazać się jeszcze wyższa.

Popularnymi kierunkami na wczasy są też Mielno oraz Gdańsk. Wczasy i pobyt w luksusowym hotelu z wiążą się z wydatkiem rzędu ponad 1 300 zł za pokój. Pokoje na wynajem o niższym standardzie z pewnością okażą się znacznie tańsze. Najtańszą opcją zazwyczaj okazuje się pobyt w kwaterach prywatnych i domach wypoczynkowych. Baza noclegowa w Mielnie i Gdańsku jest bardzo dobrze rozbudowana.

Na kolejnych miejscach naszego zestawienia znajduje się Władysławowo oraz Rewal. Są to nieco mniejsze miejscowości, w których znajdziemy hotele o zróżnicowanym standardzie. Za pobyt w ośrodkach wypoczynkowych zazwyczaj trzeba zapłacić powyżej 170 zł za pokój (1 nocleg). Hotele o wyższym standardzie prezentują znacznie wyższe stawki za pobyt. Mimo tego Władysławowo i Rewal są jednymi z chętniej wybieranych kierunków wyjazdu do miejsc turystycznych w Polsce.

Wybierając się nad morze w Polsce, warto także rozważyć popularne Świnoujście lub Międzyzdroje. Znajdziemy tam liczne atrakcje dla całej rodziny, a także pokoje na wynajem o zróżnicowanym standardzie. Podczas wyjazdu możemy zarezerwować wakacje w hotelach SPA. Koszt wczasów nad morzem może okazać się wtedy niemałym wydatkiem. Luksusowe pokoje na wynajem kosztują niekiedy ponad 1 500 zł za dobę. W Międzyzdrojach oraz Świnoujściu znajdziemy także pokoje na wynajem, dostępne w cenach od 150 zł.

Kolejna propozycja na wakacje w Polsce to urlop w Łebie lub urlop w Dziwnowie. To kolejne atrakcyjne kierunki turystyczne, które obfitują w liczne atrakcje dla całych rodzin. W owych miejscowościach możemy zaplanować wczasy o różnym standardzie. Za nocleg w tanich domach wypoczynkowych zapłacimy poniżej 100 zł za pokój. Urlop w luksusowych hotelach i dobrze znanych willach przeważnie kosztuje około 400 – 1 100 zł za pokój. Urlop zorganizowany w szczycie sezonu turystycznego może niekiedy okazać się nieco droższy.

Ostatnia propozycja na urlop nad Bałtykiem to Ustka. Wakacje w Ustce stanowią ciekawą atrakcję, a koszt wczasów nad morzem może okazać się miłym zaskoczeniem. Ceny nad polskim morzem rozpoczynają się od około 260 zł za dobrze wyposażony pokój. Niektóre hotele oferują także kilkuosobowe pokoje o wyższym standardzie. Możemy zorganizować wczasy z wypoczynkiem w luksusowym apartamencie. Wówczas koszt wczasów nad morzem zostanie podwyższony o około 800 – 2 500 za nocleg. Wyższy standard wyjazdu może niekiedy wiązać się z jeszcze większymi wydatkami, a górna cena za wczasy w Polsce nie jest możliwa do ustalenia.

Ceny nad polskim morzem. Koszt wczasów nad morzem – nocleg. Aktualizacja cen 17-05-2021

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Kołobrzeg

Hotel New Skanpol (pokoje 1 i 2 osobowe)

301 zł

511 zł

Arka Medical Spa 

558 zł

Hotel Leda Spa (pokój 2 osobowy)

801 zł

964 zł

Marine Hotel by Zdrojowa (pokój 4 osobowy)

1 629 zł

Mielno

Hotel Leda Spa(pokój 2 osobowy)

801 zł

964 zł

Hotel New Skanpol (pokój 1 lub 2 osobowy)

301 zł

511 zł

Rent like home - KOŁO Brzegu (pokoje 4 osobowe)

744 zł

797 zł

Ultra Marine by Zdrojowa (pokoje 2 i 3 osobowe)

745 zł

1 532 zł

Gdańsk

PURO Gdańsk Stare Miasto(pokój 1 lub 2 osobowy)

1 204 zł

1 308 zł

Hampton By Hilton Gdansk Old Town (pokoje 1, 2 i 3 osobowe)

582 zł

707 zł

Holiday Inn Gdansk - City Centre, an IHG Hotel(pokoje 1, 2 i 3 osobowe)

510 zł

1060 zł

Hotel Królewski (pokój 1 lub 2 osobowy)

365 zł

564 zł

Władysławowo

Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT (pokoje 2 i 4 osobowe)

1 074 zł

1 794 zł

Willa Luna (pokoje 2, 3 i 4 osobowe)

439 zł

654 zł

MS Apart Władysławowo (pokoje 1 i 4 osobowe)

552 zł

720 zł

Apartament ul. Władysława IV 2/2 (pokoje 1 osobowe)

381 zł

Rewal

Ośrodek Wypoczynkowy Alcest (pokoje 1, 2 i 4 osobowe)

172 zł

644 zł

Apartamenty Oaza (pokoje 5 i 6 osobowe)

1 186 zł

(pokoje 4 osobowe) SunStar 

399 zł

449 zł

Sztorm (pokoje 2 i 4 osobowe)

340 zł

424 zł

Świnoujście

Apartament Batavia  (pokoje 2 i 4 osobowe)

699 zł

759 zł

Hotel Interferie Medical SPA (pokoje 1 i 2 osobowe)

559 zł

929 zł

Hamilton SPA & Wellness (pokoje 1 i 2 osobowe)

657 zł

1 435 zł

Baltic Park Molo Apartments by Zdrojowa (pokoje 2 osobowe)

809 zł

Międzyzdroje

Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje (pokoje 1 i 2 osobowe)

621 zł

802 zł

Bel Mare Resort (pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe)

735 zł

1 235 zł

Vestina Wellness & SPA Hotel (pokoje 2, 3 osobowe)

644 zł

945 zł

Apartamenty Przystań (pokoje 2 i 4 osobowe)

225 zł

365 zł

Łeba

 Zamek Łeba (pokoje 1 i 2 osobowe)

806 zł

838 zł

Camping Marco Polo (pokoje 6 osobowe)

286 zł

Hotel Wodnik  (pokoje 1,2 i 3 osobowe)

263 zł

744 zł

Apartament Łeba centrum (pokoje1, 2, 3, 4, 5 i 6 osobowe)

414 zł

615 zł

Dziwnów

Hotel&Spa Stary Dziwnów (pokoje 2 osobowe)

641 zł

Villa Hoff Wellness & Spa (pokoje 2 i 4 osobowe)

576 zł

1 017 zł

Hoff dom przy morzu (pokoje 1 i 2 osobowe)

376 zł

583 zł

Millennium Health Resort & Spa (pokoje 2 osobowe)

449 zł

Ustka

Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka (pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe)

846 zł

2 680 zł

The Sun by Lubicz (pokoje 1 i 2 osobowe)

484 zł

578 zł

Apartamenty PORTOWE (pokoje 3 osobowe)

264 zł

282 zł

Źródło: https://www.booking.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny