Ile kosztują trampoliny ogrodowe?

Trampoliny ogrodowe nie należą do kategorii produktów luksusowych. Ceny najtańszych modeli nie przekraczają 200 zł. Za 500-600 zł można już kupić naprawdę dobrej klasy, bezpieczny, certyfikowany batut. Najdroższe trampoliny ogrodowe kosztują kilka tysięcy złotych. Są to przede wszystkim modele do zastosowań profesjonalnych. Kupują je m.in. sale zabaw, parki rozrywki, obiekty noclegowe, firmy eventowe itd. Wybór jest naprawdę duży, dlatego niezależnie od budżetu nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem trampoliny ogrodowej dla dzieci i całej rodziny.

Za dobrą trampolinę ogrodową trzeba zapłacić średnio 500-600 zł

Jakie czynniki wpływają na ceny trampolin ogrodowych?

Czynniki, które w różnym stopniu determinują ceny trampolin ogrodowych, to przede wszystkim:

  • rozmiar i dopuszczalne obciążenie - im większa powierzchnia do skakania i wytrzymałość konstrukcji, tym z reguły wyższa cena;
  • producent/marka – za produkt rozpoznawalnej marki na ogół trzeba zapłacić więcej;
  • dodatkowe wyposażenie - trampolina ogrodowa może posiadać w zestawie m.in. siatkę ochronną (wewnętrzną lub zewnętrzną), specjalną drabinkę, pokrowiec, akcesoria montażowe i części zamienne;
  • zastosowanie prywatne/komercyjne – dopuszczenie trampoliny do użytku komercyjnego wiąże się z koniecznością zapewnienia odporności urządzenia na intensywną eksploatację;
  • pora roku - jesienią i zimą można czasem upolować pełnowartościowy model z dużym rabatem;
  • certyfikaty bezpieczeństwa (CE, TUV, GS) – są bardzo ważne zwłaszcza, jeśli kupujecie trampoliny ogrodowe dla dzieci. Testowane, certyfikowane przez niezależne ośrodki produkty są zwykle droższe.

Cena nie powinna być dla Was jedynym wskaźnikiem jakości i bezpieczeństwa produktu. Tańsze trampoliny ogrodowe niekoniecznie są gorsze od produktów z najwyższej półki cenowej. Na wysoką cenę tych drugich wpływ mogą mieć głównie marka i wysokobudżetowy marketing.

Trampolina ogrodowa – gdzie kupić?

Zastanawiacie się, gdzie można kupić trampolinę, aby nie przepłacać, a przy tym mieć pewność, że produkt będzie bezpieczny i wysokiej jakości? Warto rozejrzeć się na rodzimym rynku i sprawdzić oferty polskich producentów trampolin, np. firmy Dollo - https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_i_akcesoria.html. Trampoliny ogrodowe dla dzieci muszą spełniać normy europejskie i posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Certyfikat CE gwarantuje spełnienie unijnych standardów bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska. TÜV to rozpoznawalny na całym świecie, niemiecki certyfikat bezpieczeństwa. Z kolei certyfikat GS oznacza, że produkt spełnia znacznie wyższe niż wymagane standardy bezpieczeństwa.

Ceny trampolin ogrodowych - od czego zależą?
Ceny trampolin ogrodowych - od czego zależą?

Trampolina ogrodowa polskiego producenta Dollo - z siatką i drabinką w zestawie

Na jakie elementy zwrócić uwagę, kupując trampolinę ogrodową?

Przyjrzyjcie się stelażowi, macie do skakania, osłonie sprężyn, siatce zabezpieczającej oraz drabince. Nogi powinny być grube i gwarantować stabilność zarówno podczas szalonych akrobacji, jak i porywistych wiatrów. Mata do skakania powinna zostać wykonana z certyfikowanego tworzywa i posiadać lekko chropowatą powierzchnię. W przypadku trampolin ogrodowych dla dzieci absolutną koniecznością jest siatka ochronna. Dla kilkulatków najlepiej sprawdzi się zamykana, odpowiednio wysoka siatka mocowana wewnętrznie. Pozwoli ona oddzielić skaczącego malucha od sprężyn i stelaża.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny