Ceny usług budowlanych

Ceny usług budowlanych to innymi słowy koszty robocizny, które ponosimy podczas wznoszenia różnego rodzaju budynków. Cena usług budowlanych może być dość zróżnicowana. Każdy wykonawca może ustalić nieco inny zakres cen na swoją robociznę. Jedną ze składowych cennika robocizny jest podatek VAT. Duży wpływ na kształtowanie się cen usług budowlanych ma region kraju, w którym wykonywane są prace.

Koszty robocizny ponoszonych w trakcie realizacji inwestycji budowlanych

Zapoznaj się z informacjami na temat ceny usług budowlanych. Nasze sprawdzone porady związane z ceny usług budowlanych pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Zlecenia budowlane - jak pozyskać klientów do zleceń budowlanych i remontowych?

Zlecenia budowlane - jak pozyskać klientów do zleceń budowlanych i remontowych?

W obecnych czasach bardzo łatwo otworzyć firmę. Można to zrobić praktycznie w jeden dzień, jednak pozyskanie klientów nie jest już tak łatwe. Nawet jeśli dana firma może się wykazać odpowiednimi zasobami ludzkimi i sprzętem potrzebnym do wykonania zlecenia. Zlecenia budowlane zajmują w tym kontekście specjalne miejsce. Firmy budowlane wyrastają jak grzyby po deszczu i mimo, że popyt na usługi budowlane jest duży, nowym firmom ciężko się przebić. Sprawdzamy, jak pozyskać klientów oraz gdzie szukać zleceń na usługi budowlane oraz remontowo-budowlane.
, 18 lipca 2017

Taras drewniany krok po kroku - cena, projekt, wybór desek, samodzielna budowa

Taras drewniany krok po kroku - cena, projekt, wybór desek, samodzielna budowa

Tarasy drewniane cieszą się dużą popularnością i coraz chętniej budowane przy współczesnych domach jednorodzinnych. Elegancko łączą strefę domu z aranżacją ogrodową, zwiększając funkcjonalność obu tych przestrzeni. Budowa tarasu drewnianego nie musi być szczególnie skomplikowana. Wystarczy zadbać o dobry projekt, odpowiednie drewno na taras i znać zasady montażu. Poniżej podpowiemy, jak zbudować taras z desek krok po kroku i jakich materiałów warto użyć.
, 22 kwietnia 2017

Jak działa ogrzewanie ścienne? Sprawdzamy cenę i skuteczność

Jak działa ogrzewanie ścienne? Sprawdzamy cenę i skuteczność

Ogrzewanie ścienne nie jest tak popularne, jak ogrzewanie podłogowe wodne. Jednak działa na bardzo podobnych zasadach i może być wydajnym sposobem na ogrzanie pomieszczeń. Poniżej wskażemy, czym charakteryzuje się ogrzewanie ścienne, jakie zalety ze sobą niesie, a także określimy, jakie są koszty oraz skuteczność tego rozwiązania.
, 22 kwietnia 2017

Malowanie proszkowe - ceny, porady, co warto wiedzieć

Malowanie proszkowe - ceny, porady, co warto wiedzieć

Malowanie proszkowe to specyficzny sposób pokrywania farbą różnych powierzchni. W porównaniu z innymi metodami, posiada wiele wyróżniających go zalet. Wykorzystanie farby proszkowej pozwala na równomierne pokrycie malowanych powierzchni. Jest to jednak dopiero początek listy pozytywów. Lakierowanie proszkowe metali stanowi jedną z najbardziej efektywnych metod, stosowanych obecnie. Jakie jeszcze materiały można malować proszkowo? Jakie elementy metalowe warto pokrywać farbą proszkową? Poznaj popularne zastosowania tej metody, jej cechy charakterystyczne oraz inne, ważne informacje.
, 13 marca 2017

Odwrotne obciążenie VAT na usługi budowlane 2017 - co musisz wiedzieć

Odwrotne obciążenie VAT na usługi budowlane 2017 - co musisz wiedzieć

Styczeń 2017 roku przyniósł wiele zmian dla branży budowlanej. Jedna z nich dotyczy zasad rozliczania podatku za usługi budowlane. Wiąże się to z nowelizacją ustawy o podatku VAT. Od stycznia 2017 roku usługi budowlane można rozliczać na zasadach odwrotnego obciążenia. O co w tym chodzi i co warto wiedzieć?
, 10 marca 2017

Posadzka epoksydowa w garażu - cena, rodzaje, wylewka krok po kroku

Posadzka epoksydowa w garażu - cena, rodzaje, wylewka krok po kroku

Żywica epoksydowa stosowana na posadzki jeszcze do niedawna była wykorzystywana głównie jako posadzka żywiczna w garażu, halach produkcyjnych czy magazynach. Obecnie coraz częściej jest wybierana również w obiektach użyteczności publicznej oraz prywatnych mieszkaniach. Inwestorzy dostrzegają jej walory oraz liczne możliwości zastosowań. Czym charakteryzuje się żywica epoksydowa? Czy posadzka epoksydowa to dobre rozwiązanie, z którego warto skorzystać? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.
, 11 maja 2017

Wykończenia wnętrz - cennik robót wykończeniowych 2017

Wykończenia wnętrz - cennik robót wykończeniowych 2017

Wykończenie nowych budynków lub mieszkań może być dość kosztowne. Dlatego przed rozpoczęciem prac remontowych przeglądamy ceny poszczególnych wykonawców. Ceny różnią się w zależności od regionu, w którym prace mają być wykonane. Inny jest koszt malowania w dolnośląskim i pomorskim, tak montaż drzwi w mazowieckim jest inny, niż montaż tych samych drzwi w wielkopolskim. Poniżej przedstawimy cenniki najpopularniejszych prac wykończeniowych w różnych regionach naszego kraju.
, 22 kwietnia 2017

Tynkowanie ścian w domu - cennik podstawowych prac 2017

Tynkowanie ścian w domu - cennik podstawowych prac 2017

Tynki wewnętrzne wykonujemy zarówno podczas budowy nowego domu, jak i w trakcie gruntownego remontu. Dobrze ułożone tynki poprawiają mikroklimat pomieszczeń, a zarazem znacznie zwiększają ich walory wizualne. Okazuje się, że koszt ułożenia tynku w różnych regionach polski może być dość zróżnicowany. Poniżej przedstawimy orientacyjny cennik podstawowych prac tynkarskich w różnych województwach i największych miastach naszego kraju.
, 5 maja 2017

Gdzie można znaleźć mapy geodezyjne? Przegląd miejsc

Gdzie można znaleźć mapy geodezyjne? Przegląd miejsc

Kiedy inwestor decyduje się na zakup działki i później kiedy przystępuje do budowy szuka map różnego typu. Mapy geodezyjne, mapy topograficzne są dostępne na oficjalnych geoportalach państwowych a także w systemach informacji przestrzennych poszczególnych gmin i miast. Gdzie dokładnie szukać dokumentacji geodezyjnej? Gdzie znajdują się mapy tematyczne. Jak korzystać z serwisów geoportal mapy? Na te i inne pytania udzielamy odpowiedzi poniżej.
, 26 grudnia 2016

10 rzeczy które powinieneś wiedzieć przed budową domu

10 rzeczy które powinieneś wiedzieć przed budową domu

Budowa własnego domu to dość skomplikowany i wieloetapowy proces. Z pewnością warto się do niego precyzyjnie przygotować. Im lepiej zaplanujemy całe przedsięwzięcie, tym większe szanse na to, że budowa nie przyniesie nam przykrych niespodzianek. Dlatego poniżej opiszemy 10 rzeczy, które warto wiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem prac - czy to budowy, czy rozbudowy domu. Prześledzimy etapy od znalezienia właściwego kierownika budowy aż do odpowiedniego zorganizowania placu budowy. Sprawdzimy zarówno system gospodarczy, jak i system zlecony.
, 22 lipca 2016

Dom parterowy czy z poddaszem? Który tańszy?

Dom parterowy czy z poddaszem? Który tańszy?

Pierwszym krokiem do budowy nowego domu jest wybór odpowiedniego projektu. Wśród ofert architektów znajdziemy przede wszystkim domy parterowe oraz budynki z poddaszem użytkowym. Wybór nie jest taki oczywisty, tak samo jak różnica w kosztach. Sprawdźmy więc, który dom będzie tańszy!
, 18 kwietnia 2016

Budownictwo - branża budowlana w Polsce

Budownictwo - branża budowlana w Polsce

Branża budowlana w Polsce to wciąż jeszcze nie wyeksploatowany fragment rynku. Buduje się u nas dużo, a koszty są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Inżynierzy budownictwa z reguły nie są ludźmi bez pracy, a inwestycje w naszym kraju napędzają szybki rozwój branży. Zarówno budownictwo przemysłowe, drogowe jak i to w skali mikro generuje miejsca pracy i sprawia że kierunki studiów z nim związane stają się coraz bardziej popularne.
, 19 kwietnia 2016

Dziennik budowy domu - kto wydaje, jak prowadzić, jaka cena?

Dziennik budowy domu - kto wydaje, jak prowadzić, jaka cena?

Dziennik budowy jest istotnym dokumentem urzędowym, w którym kierownik budowy dokumentuje przebieg robót budowlanych, a także wszystkich zdarzeń i okoliczności jakie miały miejsce w toku prowadzonych prac budowlanych. Należy podkreślić, że przysługuje mu moc dowodowa, poza tym jest niezbędny do odbioru domu do użytkowania. Wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące dziennika budowy, w tym także dotyczące prowadzenia dziennika budowy reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia. Rozporządzenie to zawiera również wzór dziennika budowy i obowiązki kierownika budowy.
, 15 maja 2017

Rodzaje i ceny rolet okiennych - zobacz, ile warto zapłacić żeby nie przepłacić

Rodzaje i ceny rolet okiennych - zobacz, ile warto zapłacić żeby nie przepłacić

Rolety okienne stały się efektownym elementem wyposażenia niemal każdego mieszkania. Stanowią wygodną alternatywę dla ciężkich zasłon i mogą posiadać duże walory dekoracyjne. W ofertach handlowych znajdziemy wiele typów rolet okiennych. Poszczególne produkty różnią się od siebie wzornictwem, materiałem, specyfiką i oczywiście ceną. Z pewnością warto zaznajomić się z podstawowymi rodzajami rolet, a także sprawdzić ich orientacyjną cenę.
, 24 kwietnia 2016

Wykończenia wnętrz - przegląd cen w różnych regionach Polski

Wykończenia wnętrz - przegląd cen w różnych regionach Polski

Kupując nieruchomość bądź budując dom stajemy przed wieloma poważnymi wydatkami. Jednym z nich z pewnością będzie koszt wykończenia wnętrz, który może pochłonąć dość pokaźną sumę pieniędzy. Ostateczna cena prac wykończeniowych w głównej mierze zależy od standardu użytych materiałów oraz kosztów robocizny. Poniżej zaprezentujemy koszty najpopularniejszych prac wykończeniowych wykonywanych w różnych regionach Polski.
, 5 marca 2017

Budowa domu w 2015 roku coraz droższa

Budowa domu w 2015 roku coraz droższa

W nowym sezonie budowlanym więcej zapłacimy za budowę domu. Jak obliczyły Kalkulatory Budowlane, w 2015 roku budowa domu będzie nas kosztowała o ponad 1% więcej niż w II połowie 2014. Warto zauważyć, że znaczące wzrosty cen zanotowano tylko przy niektórych produktach i usługach, większość cen pozostawała na stabilnym poziomie.
, 18 kwietnia 2016

Ceny materiałów budowlanych w Polsce

Ceny materiałów budowlanych w Polsce

Każda budowa generuje dość wysokie koszty inwestycyjne. O skali wydatków decyduje głównie cena materiałów budowlanych. Przed rozpoczęciem prac warto zaznajomić się z ceną poszczególnych produktów i ustalić orientacyjny kosztorys inwestycyjny. Dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do inwestycji, a jej ostateczny koszt nie będzie stanowił dla nas zaskoczenia. W poniższym zestawieniu zaprezentujemy cennik najpopularniejszych materiałów używanych podczas budowy oraz remontu nieruchomości.
, 17 maja 2017

Jaki jest koszt wykonania ogrodzenia z siatki? Cena montażu

Jaki jest koszt wykonania ogrodzenia z siatki? Cena montażu

Ogrodzenia z siatki cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Stanowią skuteczne i dość trwałe zabezpieczenie terenu. Siatka ogrodzeniowa ma wprawdzie niezbyt reprezentacyjny wygląd, który jednak jest w pełni zrekompensowany przez atrakcyjną cenę. Warto wiedzieć, iż ogrodzenia wykonane z siatki ogrodzeniowej mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż konstrukcje panelowe, drewniane oraz stalowe. Zatem warto przyjrzeć się ich specyfice oraz orientacyjnym kosztom montażowym.
, 12 maja 2017

Ceny usług budowlanych i remontowych w różnych regionach Polski

Ceny usług budowlanych i remontowych w różnych regionach Polski

Sumaryczny koszt remontu i budowy nieruchomości zależy od wielu indywidualnych czynników. Jednym z nich jest region w którym prace będą wykonywane. Okazuje się, iż stawki wykonawców z różnych regionów kraju mogą się od siebie znacząco różnić. Owe różnice w cenach usług remontowych i budowlanych przekładają się na koszty inwestycyjne. Dlatego warto zapoznać się cennikiem prac budowlanych, podzielonym na poszczególne województwa. Podane poniżej ceny pochodzą z III kwartału 2014 roku.
, 19 kwietnia 2016

Cena budowy domu za 1 m2

Cena budowy domu za 1 m2

Podczas przygotowań do budowy domu należy w pierwszej kolejności określić koszt całej inwestycji. Trafne oszacowanie kosztów budowy domu będzie bardzo pomocne w otrzymaniu kredytu oraz w zapewnieniu płynności wszystkich prac budowlanych. Średni koszt budowy domu możemy przeliczyć na metry kwadratowe – jest to przelicznik często stosowany zarówno przez banki jak również przez prywatnych inwestorów.
, 24 kwietnia 2016

Ile kosztuje elewacja i ocieplenie domu? Jaki rodzaj elewacji wybrać?

Ile kosztuje elewacja i ocieplenie domu? Jaki rodzaj elewacji wybrać?

Elewacja i ocieplenie domu jednorodzinnego to jeden z ostatnich ważnych etapów budowy domu. To dzięki elewacji nasz budynek będzie odpowiednio zaizolowany, jak również elegancki. Wykonanie dobrej jakościowo elewacji w istotny sposób wpłynie na styl całego otoczenia, zatem warto dołożyć wszelkich starań, aby wykonać ją w sposób prawidłowy. Dlatego przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, powinniśmy przemyśleć jaki rodzaj ocieplenia i elewacji zastosujemy na naszym budynku. Najpopularniejsze są wełna mineralna i styropian. Zobaczmy, jaki jest koszt ocieplenia domu.
, 21 grudnia 2016

Koszt położenia płytek podłogowych w różnych regionach Polski

Koszt położenia płytek podłogowych w różnych regionach Polski

Na dzisiejszym rynku jest mnóstwo firm świadczących usługi remontowo-budowlane. Prawie każda z nich posiada w swojej ofercie usługi glazurnicze, które są niezbędne przy wykończeniu lub podczas generalnego remontu domu bądź mieszkania. Zakres działalności takiej firmy często ogranicza się tylko do określonego regionu, dlatego też w poszczególnych obszarach kraju, cennik świadczących usług bywa bardzo zróżnicowany. Zobaczmy więc, ile kosztuje położenie płytek podłogowych i inne usługi glazurnicze.
, 21 grudnia 2016

Ile kosztuje remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki?

Pytanie, ile kosztuje remont łazienki zadaje sobie bardzo wiele osób stojących przed koniecznością wykonania kompleksowego remontu całego mieszkania lub tylko tego pomieszczenia. Koszt remontu małej łazienki zależy od bardzo wielu czynników. Czy na przykład musimy zmieniać płytki łazienkowe? Co z sanitariatem - kabiny prysznicowe, toalety, umywalka czy wanna? Rezygnując z wymiany niektórych elementów możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.  Zobaczymy więc, jaki będzie ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 7 m2 ze ścianami o łącznej powierzchni 23 m2. Ceny w artykule zostały zaktualizowane na II kwartał 2014.
, 9 maja 2017

Cennik usług budowlanych w różnych regionach Polski

Budowa domu to duży wydatek, który staje się niemałą przeszkodą dla wielu rodzin. Przed rozpoczęciem całego przedsięwzięcia dobrze jest wykonać indywidualny cennik budowlany. Jest to kalkulacja, która pomoże we wstępnym oszacowaniu wydatków ponoszonych na wszystkich etapach budowy. Cennik budowlany powinien też uwzględniać koszty robocizny. Ceny usług budowlanych mogą stanowić nawet 1/3 całkowitych kosztów inwestycyjnych. Wszystkie prace budowlane i wykończeniowe (np. montaż instalacji w nowym budynku) powinny być wliczone w cennik budowlany. Dzięki temu skalkulowany wynik będzie dla inwestora wiarygodny.

Ceny usług budowlanych w poszczególnych regionach Polski są bardzo zróżnicowane. Duży wpływ na koszty inwestycyjne ma także standard wykonywania prac. Cennik budowlany najtańszych wykonawców może wydawać się dość atrakcyjny. Jednak niska cena rzadko idzie w parze z wysoką jakością. Cennik prac z pośredniej półki cenowej daje inwestorowi większe bezpieczeństwo. Sprawdzeni wykonawcy zgadzają się na podpisanie umowy, która staje się podstawą do gwarancji. Dzięki temu możemy liczyć na to, że montaż instalacji, czy usługi dekarskie będą wykonane w sposób prawidłowy.

Cennik prac budowlanych z pośredniej półki cenowej wydaje się dla inwestora najbezpieczniejszy. Warto jednak pamiętać, że duże ceny usług budowlanych nie muszą wiązać się z wysoką jakością wykonania prac. Niektórzy wykonawcy ustalają wygórowany cennik budowlany, niestety nie idzie za nim optymalna jakość usług. Dlatego warto przyłożyć wszelkich starań do wyboru najlepszej ekipy wykonawców. Ceny usług budowlanych nie mogą być jedynym kryterium, które decyduje o wyborze fachowców. Równie ważne będzie ich doświadczenie, referencje, a także opinie poprzednich klientów. Wszystkie niedoróbki wykonane na etapie budowy mogą być bardzo kosztowne do naprawienia. W niektórych wypadkach ich naprawa jest nawet niemożliwa.

Jeśli interesują Cię ceny usług budowlanych, zapraszamy do działu poniżej. Dowiesz się tu ile kosztuje budowa domu, ocieplenie elewacji, montaż instalacji i wiele innych. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematycznie artykułów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij