Chcesz otrzymać dofinansowanie do kotła na ekogroszek? Pospiesz się!
Nawet 37 tys. zł dofinansowania będzie można otrzymać od 1 lipca 2021 roku na zakup i montaż kotła na ekogroszek w ramach programu “Czyste powietrze”. By zyskać dodatkowe korzyści należy jednak złożyć wniosek do końca czerwca tego roku! Czasu pozostało niewiele, a warto się pospieszyć. Co można zyskać?
Program “Czyste powietrze” nabiera tempa. Już 1 lipca 2021 roku zostaną zwiększone progi dochodowe uprawniające do podwyższonego poziomu dofinansowania. W jego ramach będzie można otrzymać aż... 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji. To idealna okazja by wymienić stary, nieekologiczny i uciążliwy w obsłudze piec na nowoczesny, zautomatyzowany kocioł spełniający obowiązujące wymogi. By zyskać dodatkowe korzyści trzeba się jednak pospieszyć. Dlaczego warto złożyć wniosek przed 1 lipca 2021 roku?
Zamień “kopciucha” na nowoczesny, zautomatyzowany kocioł na ekogroszek!
Wiele osób miało w swoim życiu do czynienia ze starym, brudnym, uciążliwym w obsłudze kotłem zasypowym. Produkuje on nie tylko duże ilości dymu, w tym szkodliwe dla zdrowia pyły zawieszone, ale także wymaga stałego dozoru. Załadunek odbywa się w najlepszym wypadku co 24 godziny. Na szczęście “kopciuchy” odchodzą stopniowo do historii. Zastępują je nowoczesne, zautomatyzowane kotły z podajnikiem, które na dodatek wyposażone są w dodatkowe sterowniki i dają możliwość obsługi zdalnej. To właśnie na nie można dostać dofinansowanie!
Celem programu “Czyste powietrze” jest przede wszystkim poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Dzieje się to w dużym stopniu za sprawą wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i poprawą efektywności energetycznej budynków. W programie mogą wziąć udział właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą w budynkach jednorodzinnych.
Inicjatywa cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego! Wygoda i komfort użytkowania sprawiają, że ten, kto choć raz miał do czynienia ze zautomatyzowanym kotłem na ekogroszek nie będzie chciał wrócić do obsługi “kopciucha”.
Dlaczego warto złożyć wniosek do 31 czerwca tego roku?
1 lipca 2021 roku zmienią się dotychczasowe zasady obowiązywania programu. Jeżeli złożymy wniosek o dofinansowanie po tym czasie, zakup kotła na ekogroszek będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r. Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już bowiem dotacji na to źródło ciepła.
Jeśli jednak złożymy wniosek o dotację na zakup kotła na ekogroszek do końca czerwca 2021 roku będziemy mieć aż 30 miesięcy na jego zakup i montaż. Co więcej, kotły na ekogroszek firmy Defro, które jeszcze w czerwcu zostaną wybrane do programu “Czyste powietrze” zostaną objęte dodatkowo 3 letnią gwarancją. To oznacza, że będą miały łącznie gwarancję aż 8 lat!
Wybierz bezawaryjny kocioł na ekogroszek od sprawdzonego producenta!
Ekogroszek jest wysokokalorycznym paliwem, a dzięki temu - wydajnym i ekonomicznym. Do jego spalania wykorzystywane są nowoczesne kotły o wysokiej sprawności spalania, które emitują niewielką ilość pyłów do atmosfery. Kotły na ekogroszek Defro spełniają najwyższe unijne normy - 5 klasy oraz Ecodesign, a ponadto oferują wysoką jakość wykonania i komfort użytkowania.
Zautomatyzowany kocioł może pracować bezobsługowo przez kilka dni. Co więcej, automatyczne podawanie ekogroszku pozwala utrzymać stałą temperaturę zadaną w pomieszczeniach. Kotły firmy Defro wyposażone są również w sterowniki, regulatory pokojowe i moduł internetowy. Pozwala to m.in. na zdalną obsługę, a także ustawienie oraz zmianę wielu parametrów optymalizujących pracę kotła na odległość.
Produkty Defro są też proste i wygodne w obsłudze oraz, co niezwykle istotne, ekonomiczne. Kocioł Defro charakteryzuje się wysoką sprawnością cieplną sięgającą 90 proc. dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin! To także wysoka jakość - wymiennik ciepła wykonany jest z atestowanej wysokogatunkowej stali, oraz bezpieczeństwo - retortowe palenisko posiada zabezpieczenia, które uniemożliwiają wydostanie się żaru na zewnątrz.
Kotły Komfort Eko i Komfort Eko Lux wyposażone są także w katalizatory ceramiczne umożliwiające spełnienie wymogów klasy 5 i Ekoprojektu. Nadmuch zaś został wyposażony w modulację dozowania powietrza, która gwarantuje stabilne spalanie paliwa. W obu kotłach zainstalowany został również motoreduktor z zabezpieczeniem przeciążeniowym w razie zablokowania podajnika oraz wymiennik kotła zbudowany z poziomych półek, który ułatwia utrzymanie korpusu wodnego w czyszczeniu i stałej obsłudze.
Kocioł Sigma E jest z kolei przeznaczony dla większych budynków w przedziale od 450 do 800 m2. On także spełnia kryteria programu “Czyste Powietrze”. Ponadto, ma zwiększoną pojemność wodną wymiennika kotła i sterownik pozwalający na obsługę czterech pomp i zaworu mieszającego. W standardzie znajduje się także tzw. czujnik pogodowy.
Powodów, dla których warto wybrać Defro - producenta z wieloletnim doświadczeniem - jest więcej. Posiada on największą w Polsce siatkę serwisantów i służy profesjonalnym doradztwem na każdym etapie inwestycji - począwszy od wyboru urządzenia, przez jego instalację, uruchomienie i w trakcie użytkowania.
Z decyzją o wymianie kotła nie warto zwlekać. Za posiadanie “kopciucha”, który nie spełnia określonych wymogów grozi mandat i nakaz jego zdemontowania. Ponadto, w porównaniu z kotłem na ekogroszek jest uciążliwy w obsłudze i dużo bardziej szkodliwy dla środowiska. Program dofinansowania do nowoczesnych kotłów to idealna okazja do tego, by zaoszczędzić czas, pieniądze i środowisko!
artykuł sponsorowany