Jakie dostępne są rodzaje myjek ciśnieniowych?

Myjka ciśnieniowa jest urządzeniem, która służy do wypuszczania doprowadzonej wody pod wysokim ciśnieniem. W tym celu urządzenia są wyposażone w pompy wody, które służą do sprężania wody. Następnie woda przechodzi pod wysokim ciśnieniem przez pistolet natryskowy.

W zależności od sposobu zasilania wyróżniamy:

  • Myjki ciśnieniowe elektryczne - zaliczają się do najpopularniejszych myjek, ze względu na ich niski koszt zakupu, ale również wysoką wydajność. Wymagają podłączenia do źródła prądu, jednak dość długi przewód nie stanowi przeszkody w wykonywaniu prac na terenie niedużej posesji.
  • Myjki ciśnieniowe spalinowe - wyróżniają się bardzo dużą mocą, co przekłada się na wysoką wydajnością urządzenia. Jednocześnie pozwalają na nieograniczoną pracę w dowolnym miejscu. Ich waga jest z reguły wyższa w porównaniu do innych rodzajów myjek.
  • Myjki ciśnieniowe akumulatorowe - wykazują się najniższą wydajnością, a także ograniczonym czasem pracy. Wyposażone są w akumulator, który trzeba ładować. Raczej sprawdza się przy drobnych pracach.

W jakich pracach myjka ciśnieniowa znajdzie swoje zastosowanie?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto zakupić w ogóle myjkę ciśnieniową, to na pewno należy wymienić czynności, które ułatwimy sobie przy pomocy tego urządzenia. Możemy ją z powodzeniem wykorzystać do domu, jak i również ogrodu. Czyszczenie oraz mycie przy pomocy myjki ciśnieniowej będzie przebiegać nie tylko szybciej, ale również dokładniej. Do wyboru mamy myjki ciśnieniowe, które również podgrzewają wodę, dzięki czemu możliwe jest mycie gorącą wodą.

Myjka ciśnieniowa doskonale sprawdzi się w przypadku:

  • Mycia elewacji - myjka ciśnieniowa doskonale sprawdzi się podczas mycia zanieczyszczonej elewacji. Najczęściej do mycia będziemy potrzebować specjalnego detergentu. Ważne jest jednak to, aby nie stosować myjki ciśnieniowej w przypadku uszkodzonej elewacji, ponieważ możemy doprowadzić do jeszcze większych spękań tynku lub złuszczania się farby.
  • Mycia samochodu - myjka ciśnieniowa zdecydowanie ułatwi proces mycia samochodu. Przede wszystkim pozwala na dokładne zmycie detergentów przeznaczonych do mycia karoserii oraz szyb. Należy pamiętać, aby spłukiwanie zawsze zaczynać od dachu. Spłukujemy tak długo, aż nie będzie pozostałości piany, dzięki czemu unikniemy nieestetycznych zacieków.
  • Mycia kostki brukowej - kostka brukowa, aby jak najdłużej zachowała swój nienaganny wygląd, ale również wymagane właściwości, aby nie kruszała, potrzebuje systematycznego czyszczenia oraz impregnowania. Impregnację przy pomocy specjalnych preparatów wykonujemy raz na 2-3 lata. Natomiast mycie bruku powinniśmy zaplanować przynajmniej dwa razy w sezonie. Najlepiej jest wykonać je po sezonie zimowym, a także przed sezonem jesienno-zimowym. Zastosowanie myjki ciśnieniowej pomoże skutecznie pozbyć się nagromadzonego piasku oraz błota. Natomiast przy użyciu specjalnych środków, pozbędziemy się między innymi plam po oleju silnikowym.
  • Mycia szklarni lub folii ogrodowej - przynajmniej raz w roku przed posadzeniem nowych roślin w szklarni lub tunelu, należy zadbać o uporządkowanie tej przestrzeni. W takich okolicznościach najlepiej oczywiście sprawdzi się mycie folii lub szklarni myjką ciśnieniową. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się ziemi z okien, czy też folii, ale również wyeliminujemy patogeny grzybowe, które nie będą zarażać nowych roślin.

Takich czynności, w których możemy wykorzystać myjkę ciśnieniową, jest dużo więcej. Z powodzeniem urządzenie znajduje swoje zastosowanie także w myciu dachów lub daszków, desek tarasowych. Ponadto wykorzystamy myjkę ciśnieniową również w myciu rowerów, innych sprzętów sportowych, a nawet grilla. Łatwiej też będzie nam utrzymać porządek wśród narzędzi ogrodniczych, takich jak szpadle, łopaty, widły, czy też taczki.

Polecany model myjki ciśnieniowej

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej, z pewnością chcemy się dowiedzieć, jaki model będzie dla nas najlepszy. Na pewno warto wybrać urządzenia znanej marki, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję najwyższej jakości, a także niezawodnej pracy myjki. Dobrym wyborem będą myjki wysokociśnieniowe Karcher, dostępne na: https://www.euro.com.pl/myjki-wysokocisnieniowe,_Karcher.bhtml.

Myjki ciśnieniowe tego producenta wyróżniają się wydajnością tłoczenia od 120 do 600 l/h. W wybranych modelach długość węża może wynieść nawet do 10 metrów, dzięki czemu z łatwością umyjesz wybraną powierzchnię nawet z dala od źródła wody. Natomiast ciśnienie w poszczególnych urządzeniach waha się od 110 do 188 barów. Dopasowując konkretne parametry, z pewnością wybierzesz dla siebie niezawodną myjkę wysokociśnieniową.

ikona podziel się Przekaż dalej