Dywan do kuchni – rodzaje i ceny

Dywany i dywaniki kuchenne

Oprócz przeróżnych kształtów (małe chodniczki, okrągłe dywany, kwadratowe, prostokątne itp.), wielkości i wzorów, chodniki do kuchni produkowane są ze specjalnych włókien. Priorytetem jest w tym przypadku trwałość oraz odporność na zabrudzenia i zgniecenia. Dlatego wszystkie chodniki oraz dywany przeznaczone do kuchni wykonane są z włókien syntetycznych o bardzo krótkim włosiu.

Szczególnie polecane do kuchni są dywany sznurkowe, których cechą charakterystyczną jest technika płaskiego tkania. Bardzo często służą też jako chodniki do przedpokoju. Rodzaj dywanu to także wybór odpowiedniego stylu, w jakim tkanina została wykonana. Wyróżnić można tutaj m.in. chodniki ludowe, tematyczne, przemysłowe, nomadzki lub ekskluzywne. Jeśli szukasz porad i inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o dywanach pokojowych.

Chodniki do kuchni nie powinny być jednokolorowe. Dlaczego? Otóż jednolita barwa sprawia, że wszelkie zabrudzenia są mocno widoczne dla oka. Natomiast różne wzory i kolorowe elementy nieco „maskują” plamy i okruszki. Dywanik do kuchni zwykle powinien być odporny na plamy, bakterie i wilgoć. Nowoczesne chodniki do kuchni posiadają często antypoślizgowy spód, dzięki czemu nie przesuwają się pod stopami. To bardzo komfortowe rozwiązanie.

Ceny wybranych modeli chodników dywanowych do kuchni

Na obecnym rynku mamy do wyboru mnóstwo przeróżnych chodników dywanowych do kuchni. Tradycyjne dywany czy nowoczesne chodniki, jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Na przykład na popularnych aukcjach internetowych możemy zakupić chodniki do kuchni w cenie od 30 zł do ok. 150 zł w przeróżnych wzorach i kolorach. Dostępne są także chodniki kuchenne z metra, których koszt wynosi ok. 2 zł – 3 zł/mb. W przypadku chodników dywanowych na sztuki cena uzależniona jest głównie od wymiarów tkaniny podłogowej oraz wzoru. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Jednymi z najpopularniejszych tkanin podłogowych są dywany komfort. W tym przypadku ceny chodników wahają się w granicach około 15 zł – 80 zł/mb. Z uwagi na znacznie mniejsze gabaryty, z pewnością tańszy od chodnika będzie dywanik do kuchni. Koszt dywanika z dowolnym motywem sięga maksymalnie do 100 zł. Z kolei niewielkich rozmiarów dywany komfort to koszt rzędu ok. 50 zł – 120 zł.

Produkty prosto od producenta także występują w przystępnych cenach. Bardzo tanie chodniki dywanowe można znaleźć na stronie producenta Chemex, gdzie chodnik do kuchni kosztuje ok. 17 zł – 60 zł, natomiast dywany sznurkowe są w cenie ok. 35 zł. Ciekawe modele dywanów kuchennych posiada także producent Kartal. Przeglądając produkty innych producentów dywanów, można znaleźć dywan do kuchni w szacunkowej cenie ok. 50 zł – 200 zł. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem prania dywanów?

Chodniki w kuchni? A czemu nie?! Tak naprawdę chodniki zbierają bardzo dobre opinie i bardzo często mają naprawdę atrakcyjne ceny.
Chodniki do kuchni - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu podłogowego do kuchni?

Dywan w kuchni należy do rzadkości, jednak coraz częściej można zauważyć rosnące zainteresowanie taką modą. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej tkaniny dywanowej do kuchni, należy mieć na uwadze panujący w kuchni dosyć często bałagan. Z tego względu najlepiej sprawdzi się wąski chodnik, który z łatwością można zwinąć i wynieść na zewnątrz do wytrzepania. Istotny jest także kolor. Do kuchni zalecana jest taka kolorystyka, która nie będzie zbyt mocno kontrastowała z meblami.

Modne dywany w super cenach

Kolejną ważną rzeczą jest tkanina, z której zrobiony jest chodnik. Powinna być przede wszystkim łatwa w czyszczeniu, ponieważ narażona jest na wiele różnego rodzaju zabrudzeń. W sprzedaży dostępne są także plamoodporne chodniki do kuchni. To chyba najlepsza opcja. Na podłodze w niewielkiej i niesymetrycznej kuchni sprawdzą się natomiast niewielkie chodniczki lub dywaniki kuchenne. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także artykuł z poradami, jak urządzić salon z szarą sofą.

Chodniki dywanowe w kuchni będą wyglądały najlepiej, gdy położymy je w centralnej części pomieszczenia lub w miejscu roboczym, czyli przy zlewie. Biorąc pod uwagę włókna dywanu, który będzie idealny do kuchni, warto wybrać te płasko tkane (dywany sznurkowe) ze sztucznych włókien. Nowoczesne chodniki są bardzo łatwe w czyszczeniu, trwałe, a także odporne na gniecenie. Wszelkie zabrudzenia można bez problemu usunąć z powierzchni dywanu za pomocą szczotki lub odkurzacza. Jednym słowem – to bardzo praktyczne chodniki do kuchni.

Dywany i chodniki w kuchni – opinie i porady

Zarówno chodniki do przedpokoju, jak i do kuchni powinny być wyposażone w antypoślizgowy spód. To zdecydowanie poprawia funkcjonalność chodnika, który nie przesuwa się niebezpiecznie po podłodze. Jeżeli natomiast zakupiony dywan nie posiada antypoślizgowego spodu, można zastosować wówczas specjalną podkładkę, która zadziała w ten sam sposób. Dzięki takiemu zabiegowi dywanik zyskuje na praktyczności. Sprawdź także artykuł z poradami, jak urządzić kuchnię marzeń.

Ci, którzy nie posiadają chodnika dywanowego w kuchni, dosyć sceptycznie podchodzą do takiego rozwiązania. Jednak ten, kto pokusi się o dywanik do kuchni, szybko dostrzeże jego zalety. Chodniki w kuchni mają pozytywne opinie, ponieważ spełniają kilka istotnych funkcji. Nadają pomieszczeniu charakteru, wprowadzają przytulny klimat, zdobią kuchnię oraz dają komfort wszystkim domownikom (zwłaszcza tym lubiącym chodzić boso).

Dywany, chodniki czy dywaniki położone na podłodze w kuchni są ciekawym i praktycznym rozwiązaniem. Nie liczy się tutaj wyłącznie estetyka, choć i ta jest bardzo ważnym elementem. Sztuczne, plamoodporne chodniki dywanowe są tak proste w czyszczeniu, że nawet nie odczujemy jakiegokolwiek kłopotu z tytułu dywanu w kuchni. Warto więc pomyśleć o barwnym chodniku do kuchni, po którym co rano będziemy stąpać z przyjemnością, bez konieczności stania na nieprzyjemnie zimnych płytkach. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny