Na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne chodniki do przedpokoju?

Przedpokój jest zwykle małym, nierzadko wąskim oraz nieproporcjonalnie długim pomieszczeniem. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni ma tutaj niebagatelny wpływ. Ponadto w przedpokoju zwykle trzymamy sporą część odzieży wierzchniej oraz buty. To wiąże się z koniecznością wstawienia dużej szafy. Modne w ostatnim czasie są obszerne szafy do zabudowy z dużymi lustrami na drzwiach. Dzięki temu przedpokój optycznie się powiększa. Dlatego tak ważne jest, aby w czasie aranżacji skupić się na prawidłowej stylizacji podłogi. Odpowiednio dobrany dywanik będzie pięknie się prezentował. Jeśli szukasz porad i inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o dywanach pokojowych.

Dobierając chodniki do przedpokoju, powinniśmy pamiętać, że jest to miejsce silnie eksploatowane. Chodniki dywanowe więc powinny być odporne na silne zabrudzenia oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Dlatego nie należy wybierać dywaników z wysokim runem. W takim chodniku dywanowym będą gromadziły się  wszystkie zabrudzenia wnoszone z butami. Nie bez znaczenia są również kolory. Wybierając chodnik na korytarz, należy dostosować jego kolorystykę do panującej aranżacji. Niemniej jednak nie zawsze jasne barwy będą dobrym rozwiązaniem.

Jasne barwy w przedpokoju warto za to dać na ściany. Dzięki temu pomieszczenie optycznie się powiększy. Do jasnych ścian znacznie łatwiej jest dobrać chodniki dywanowe. Mogą być wzorzyste lub jednokolorowe. Jeśli masz mało dodatków, postaw na ciekawy wzór, koniecznie dopasowany do stylu panującego w reszcie mieszkania. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Chodniki do przedpokoju - rodzaje oraz ceny

Rodzaje chodników na korytarz

Rodzai pod względem wzorów oraz kolorów jest całe mnóstwo. Nowoczesne chodniki do przedpokoju charakteryzują się ciekawym, niekiedy z efektem 3D obrazem. Niestety nie zawsze takie rozwiązanie okaże się praktyczne. Takie nowoczesne dywany nadają się bardziej do dużych pomieszczeń. Na korytarz lepiej wybierać stonowane, jednokolorowe chodniki podgumowane.

Z uwagi na fakt, że przedpokoje często są długie i wąskie, należy pamiętać o tym, by chodniki były antypoślizgowe. Dlatego podobnie jak chodniki do kuchni najlepiej sprawdzają się tutaj chodniki podgumowane. Dzięki specjalnej powłoce dokładnie przylegają do podłogi. Nawet rozbiegane dzieci będą bezpieczne, jeśli postawimy na prawidłowo dobrany dywanik. W końcu nie ma nic gorszego, niż zawijające się rogi dywaników, o które wszyscy się potykają. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem prania dywanów?

Jak już wspomnieliśmy, wybierając chodniki do przedpokoju, należy kierować się również łatwością w utrzymaniu czystości. Dlatego idealnie sprawdzą się chodniki sznurkowe. Ich charakterystyczna budowa sprawia, że ich powierzchnia jest stosunkowo płaska i odporna na zabrudzenia. To także dobry wybór, jeśli chcemy zakupić chodniki do kuchni. W sklepach dostępne są rozmaite wzory chodników sznurkowych. To produkty niezwykle wytrzymałe, przez co nadają się do pomieszczeń intensywnie użytkowanych.

Chodnik w przedpokoju to proste, a przede wszystkim niedrogie rozwiązanie. Ceny chodników ciętych z metra nie są wysokie, a niektóre z nich są bardzo wysokiej jakości
Chodniki do przedpokoju - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze

Ceny za chodniki dywanowe z metra

Na korytarz najlepiej jest wybierać chodniki dywanowe cięte z metra. Dzięki temu można dostosować długość do każdego przedpokoju. Pozwala to idealnie dobrać chodnik do potrzeb oraz warunków panujących w każdym mieszkaniu.

Chodniki z metra zwykle mają określoną z góry szerokość. Najpopularniejsze są te mające 80 cm szerokości. Długość klient może dobrać dowolną. Niemniej dla szerszych przedpokoi są także chodniki dywanowe 120 cm, a do węższych 70 cm. Czasami zdarza się, że sklepy oferują wycięcie chodnika na dowolną długość oraz szerokość. Jednak te trzy szerokości są optymalne i można je śmiało dopasować do każdego przedpokoju.

Ceny są różne, zależne od rodzaju czy jakości materiału. Jeśli postawimy na chodniki podgumowane sznurkowe, to za 80 cm szerokości zapłacimy od 60 zł za metr. W przypadku chodników 70 cm dostępne są już od 50 zł/mb. Chodniki 120 cm są droższe, ponieważ ceny zaczynają się od 100 zł wzwyż za każdy metr długości. Warto tutaj nadmienić, że w cenę wliczone jest oczywiście obszycie chodnika dywanowego w miejscu cięcia. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także artykuł z poradami, jak urządzić salon z szarą sofą.

Za co użytkownicy cenią chodniki do przedpokoju?

Wśród opinii zadowolonych klientów możemy przeczytać, że nowoczesne chodniki do przedpokoju odmieniły ich korytarz. Wydawać by się mogło, że tak banalny dodatek, niemalże podstawowy w każdym domu, a jednak może zmienić całkowicie wygląd wnętrza.Modne dywany w super cenach

Wielu ludzi docenia je również za izolację termiczną oraz akustyczną. Przedpokój to jednak miejsce, do którego wchodzi się w butach. Chodząc w szpilkach po gołej podłodze czy to z płytek, czy z paneli robimy wiele hałasu. Gdy położymy na niej chodnik, dźwięki zostaną stłumione. Dla wielu kobiet jest to niezwykle cenny atut, za które wystawiają pozytywne opinie dla produktu.

Kolejnym pozytywnym aspektem sprawiającym, że w sieci pojawiają się same pozytywne opinie, jest także mnogi wybór. Nowoczesne dywany produkuje się już nie tylko stricte pod salony. Coraz częściej możemy je zobaczyć również w mniejszych pomieszczeniach, takich właśnie jak przedpokój. Szeroki wybór sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup chodników do przedpokoju. Co więcej, również ceny za tego typu nowoczesne dywany nie są dzisiaj już tak wygórowane. Sprawdź także artykuł z poradami, jak powiększyć mały przedpokój.

Chodniki dywanowe do przedpokoju pozwalają nadać temu miejscu ciepła. Wchodząc do takiego mieszkania, od razu czuje się przytulną atmosferę. Wbrew pozorom nawet niewielki chodnik dużo zmienia w wyglądzie. Nawet w małym korytarzu warto dodać tego akcentu i położyć jednokolorowy, niewielki dywanik. Dla bezpieczeństwa warto pomyśleć o podgumowanych chodnikach, aby uniknąć ich niekontrolowanego przesuwania się. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na chodnik o niewielkich rozmiarach. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny