Rodzaje i ceny dywanowych chodników podgumowanych

Chodniki podgumowane stanowią jeden z rodzajów dywanów, obok dywanów shaggy, nowoczesnych oraz sznurkowych chodników. Występują najczęściej w dwóch stylach – tradycyjne i nowoczesne. Każdy z nich jest inny. Gumowe chodniki dywanowe można rozróżnić m.in. ze względu na szerokość, rodzaj i długość włosia oraz wzornictwo. Chodniki podgumowane występują także w postaci nakładek schodowych.

Gumowe chodniki dywanowe w bardzo przystępnej cenie znajdziemy na stronie internetowej firmy Chemex. Producent sprzedaje podgumowane chodniki z metra w promocyjnej cenie ok. 19 zł – 28 zł za tkaninę o szerokości 0,67 m – 1,0 m z 6-cio milimetrowym runem. Dostępne są także chodniki o szerokości 2 m – 5 m. W każdym przypadku cena uzależniona jest głównie od szerokości oraz modelu tkaniny podłogowej. Jeśli szukasz porad i inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o dywanach pokojowych.

Chodniki antypoślizgowe dostępne na popularnych aukcjach internetowych, także sprzedawane są w większości z metra. Ceny za metr bieżący chodnika podgumowanego wynoszą tutaj około 1,80 zł – 8 zł. Nowoczesne chodniczki w postaci nakładek schodowych kosztują natomiast około 10 zł za pojedynczy dywanik o szerokości ok. 64 cm. Nieco droższe są chodniki płasko tkane, których cena sięga do ok. 100 zł za gotowy chodnik o wymiarach 80 cm x 200 cm. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

Na co zwrócić uwagę, wybierając chodniki podgumowane?

Chodnik podgumowany musi spełniać dwie najważniejsze funkcje, mianowicie musi być trwały i praktyczny. Ważną kwestią jest także estetyka, ponieważ nie bez znaczenia jest odpowiednie dopasowanie chodnika do stylu wnętrza. Zadaniem tkaniny podłogowej jest ocieplenie pomieszczenia. Stylowy efekt można uzyskać dzięki zastosowaniu nakładek schodowych. Małe chodniczki stworzą wspaniały klimat.

Modne dywany w super cenach

Gumowe chodniki dywanowe są propozycją dla wszystkich tych, którzy lubią klasykę w nowoczesnym wydaniu. Gęste i miękkie, a zarazem trwałe runo chodników sprawia, że stąpanie po nich na boso sprawia przyjemność. Chodniki podgumowane wykonane ze sztucznego włosia cechują się wysoką odpornością na zabrudzenia. Są także łatwe w utrzymaniu, ponieważ można je bez problemu zwinąć i wytrzepać na zewnątrz. Przed zakupem warto poczytać opinie użytkowników np. na forach internetowych. Jeśli chcesz oszacować wydatki na zakup dywanu, wykorzystaj ten kalkulator kosztów wykończenia lub remontu wnętrz.

Chodniki antypoślizgowe także mogą wyglądać modnie i elegancko. Wystarczy tylko postawić na nowoczesny wzór i kolorystykę, które podkreślą charakter wnętrza domu czy mieszkania. Chodniki podgumowane są tak popularne, że można je spotkać nawet w wielu placówkach publicznych lub w biurach. Szerokie zastosowanie świadczy m.in. o tym, że są to bardzo praktyczne dywany.

Chodniki podgumowane idealnie sprawdzają się na schodach albo w przedpokoju, ponieważ są bezpieczne i ocieplają pomieszczenia.
Chodniki podgumowane dywanowe - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze

Gdzie można położyć gumowe chodniki dywanowe?

Jak już wyżej wspomniano, chodniki podgumowane można wykorzystać niemal na każdej powierzchni podłogowej. Są jednak miejsca, w których szczególnie zalecane jest zastosowanie tego typu tkaniny podłogowej. Najpraktyczniejszym miejscem jest przedpokój. Antypoślizgowe chodniki do przedpokoju będą świetnie spełniały swoją funkcję, podobnie jak chodniki do kuchni (chociaż te nie są aż tak popularne). A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem prania dywanów?

Chodniki podgumowane można z powodzeniem wykorzystać też w łazienkach oraz na schodach. Dzięki antypoślizgowemu spodowi, dywany nie będą się przesuwały w niekontrolowany sposób. Skorzystanie z podgumowanego chodnika zapewni nie tylko komfort pod stopami, ale także bezpieczeństwo.

Opinie na temat chodników z gumowym spodem są bardzo pozytywne. Wszystko to za sprawą praktyczności. Gumowe chodniki do kuchni czy chodniki do przedpokoju tkane płasko, są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż długie, sznurkowe włosie dywanów shaggy. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także artykuł z poradami, jak urządzić salon z szarą sofą.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny