Chodniki sznurkowe – tanie rozwiązanie na podłogę

Czynnikiem, który najbardziej przemawia za wyborem chodników sznurkowych, jest oczywiście ich cena. To jedno z najtańszych rozwiązań. Na dodatek chodnik można położyć niemalże wszędzie. Jest to idealny sposób na zakrycie zniszczonej podłogi, wspaniale sprawdzają się także na korytarzu. Nawet wysokiej jakości panele czy drewno w przedpokoju szybko niszczeje – ma kontakt z wodą i piaskiem, dlatego warto rozłożyć chodnik, który świetnie ochroni podłogę.

Chodniki sznurkowe są łatwe do utrzymania w czystości. Ich konstrukcja i rodzaj splotu decydują o trwałości, ale z reguły są bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. To wspaniałe chodniki do kuchni czy przedpokoju – intensywne użytkowanie nie jest im straszne. Jeśli chcesz mieć pewność, że będą naprawdę bezpieczne, koniecznie kup chodniki podgumowane, ponieważ te nie będą ślizgać się na podłodze. A może zainteresuje cię także ten artykuł z inspiracjami na dywany?

Dywany sznurkowe – co to w zasadzie jest?

Dywany sznurkowe, inaczej dywany sizalowe czy chodniki sznurkowe różnią się od swoich droższych kuzynków w zasadzie tylko sposobem tkania. Są tkane na płasko, co sprawia, że mają zwartą strukturę i są bardziej odporne na ścieranie. Do ich produkcji nie używa się wełny czy innych wartościowych włókien syntetycznych, chociaż oryginalne dywany sizalowe dawniej były tkane z naturalnych włókien liści agawy. Obecnie zastąpiły je twarde i wytrzymałe syntetyki.

Taka struktura i zastosowane nici sprawiają, że chodniki sznurkowe są idealne dla osób hodujących zwierzęta. Sierść można usunąć zwykłą szczotką do dywanów, ponieważ nie wtapia się w strukturę chodnika. Co więcej, jest on odporny na zagniecenia, więc dobrze sprawdzi się na przykład w jadalni pod ciężkim stołem. To także świetny chodnik do kuchni – jest dość odporny na plamy, można go także wygodnie wyprać.

Kolorowe i oryginalne chodniki sznurkowe

Chodniki do przedpokoju z reguły mają bardzo stonowane kolory i delikatne wzornictwo. Właśnie tak wygląda większość chodników sznurkowych – to nawiązanie do naturalnego sizalu, który nie był nigdy farbowany. Jednakże do kuchni czy do innych pomieszczeń możesz zafundować sobie intensywnie wybarwiony i wielokolorowy dywan czy chodnik, który zachwyci cię bogactwem wzornictwa. Sprawdź także artykuł z propozycjami dywanów ze sklepu OBI.

Chodniki sznurkowe nie wychodzą z mody, więc ma je w swojej ofercie bardzo wiele marek. To daje naprawdę ogromne możliwości. Może okazać się, że taki dywan będzie o wiele lepiej pasował do stylu twojego mieszkania, niż drogi dywan z wełny. To naprawdę dobre rozwiązanie, warto więc poszukać modeli, które będą najlepsze dla ciebie.

Chodniki sznurkowe czy też dywany sznurkowe lub dywany ze sznurka oraz polecane dywany sizalowe i chodniki podgumowane
Chodniki sznurkowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Modne dywany w super cenach

Chodniki sznurkowe – opinie o producentach

Bardzo wielu rodzimych i zagranicznych producentów w swojej ofercie ma różnego rodzaju chodniki sznurkowe. Najczęściej są one sprzedawane na metry a ich szerokość wynosi 80 cm lub 120 cm, ale zdarzają się także wyjątki. Dobre opinie zbierają chodniki marki Akcila. Wszystkie wyroby tej marki są zrobione z polipropylenu. W ofercie znajdują się zarówno chodniki o nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym wzornictwie, naprawdę wybór jest ogromny. Nieco mniejszą ofertę chodników sznurkowych ma Agnella. Seria Diuna to właśnie zbiór dywanów i chodników wykonanych ze sznurka utrzymanych w tonacji kolorów ziemi (brąz, beże), najbardziej uniwersalnej i pasującej niemalże do wszystkiego.

Na uwagę zasługują także chodniki sznurkowe z Łuszowa. To mała firma, której oferta zaskakuje różnorodnością. Największą popularnością cieszą się chodniki podgumowane, ale możesz także zamówić chodniki sizalowe. A może zainteresuje cię także ten artykuł z propozycjami klasycznych dywanów?

Porównanie chodników sznurkowych

Marka i model

Skład

Grubość

Cena za mb dla 80 cm

Cena za mb dla 120 cm

Akcila Scandigel

100% polipropylen

5 mm

47,5 zł

70 zł

Agnella Zafir

100% polipropylen

9 mm

69,9 zł

84 zł dla 100 cm

Łuszów Floorlux Taupe

100% polipropylen

6 mm

44 zł

66 zł

Dywany sznurkowe

Sznurkowe chodniki do przedpokoju to jeden rodzaj wyrobów sizalowych. Drugim są dywany. Mogą mieć różne wymiary i kształty. Znaczna część z nich jest na tyle oryginalna, że wspaniale prezentują się w pokojach. Dywany sizalowe niesłusznie uważane są za mało atrakcyjne, potrafią naprawdę bardzo dobrze się prezentować.

W swojej ofercie ma je przede wszystkim Agnella – najbardziej popularny producent dywanów w Polsce. Jednakże niezwykłe propozycje znajdziesz także w markowych salonach innych firm. Przedstawiamy porównanie najpopularniejszych dywanów o nowoczesnym wzornictwie. Dużą popularnością cieszą się także dywany sznurkowe z Belgii. Są niezwykle modernistyczne, dobrze dopasowują się do pomieszczeń w stylu skandynawskim. Sprawdź także ten artykuł z propozycjami dywanów typu shaggy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny