Ciekawostki

Wszystko o ciekawostki - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat ciekawostki. Nasze sprawdzone porady związane z ciekawostki pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Turkuć podjadek - rozpoznanie i zwalczanie - najpopularniejsze sposoby

Turkuć podjadek - rozpoznanie i zwalczanie - najpopularniejsze sposoby

, 7 sierpnia 2017

Waga samochodowa bezfundamentowa, czy mozliwe?

Waga samochodowa bezfundamentowa, czy mozliwe?

Firma Kersh dostarcza wagi samochodowe na terenie całej Polski. Działa w tej branży z powodzeniem już od wielu lat. Poza sprzedażą firma ta zajmuje się także montażem oraz serwisem tych urządzeń pomiarowych. Dla szukających precyzyjnych, wytrzymałych i solidnych bezfundamentowych wag samochodowych firma Kersh będzie doskonałym wyborem.
, 21 maja 2017

Jak wykonać stolik z palet euro? Zrób to sam krok po kroku

Jak wykonać stolik z palet euro? Zrób to sam krok po kroku

Meble z palet to eleganckie produkty, które coraz częściej zdobią nasze domy, mieszkania i ogrody.  Stół z palety jest jedną z łatwiejszych konstrukcji, jakie możemy wykonać w domowym zaciszu. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas montażu i w jaki sposób wykonać własny stolik kawowy z palet.
, 20 maja 2017

Czosnek niedźwiedzi - zastosowanie i uprawa w warunkach domowych

Czosnek niedźwiedzi - zastosowanie i uprawa w warunkach domowych

Niewprawnemu zbieraczowi zdarzyć się może, że pomyli dziki czosnek z konwaliami, które również pojawiają się w maju. Głównie za sprawą długich, jajowatolancetowatych i szerokich na dwa do pięciu centymetrów liści czosnku, które rzeczywiście przypominają liście konwalii. Łatwo je jednak odróżnić za pomocą zmysłu węchu, gdyż mają intensywny czosnkowy zapach. Próbowanie rosnących w stanie dzikim roślin, na przykład w trakcie spacerów w górach odradzamy, ponieważ konwalie to rośliny trujące, a być może nie każdy jest w stanie rozpoznać ich czosnkową woń. Zdecydowanie bardziej bezpieczna jest uprawa czosnku niedźwiedziego we własnym ogrodzie.
, 1 maja 2017

Jakie elementy wpływają na bezpieczeństwo domu?

Jakie elementy wpływają na bezpieczeństwo domu?

Dom jest najważniejszym miejscem w życiu każdego z nas. By czuć się w nim naprawdę komfortowo, musimy wiedzieć, że dostęp do niego mają tylko ci, których chcemy zaprosić. Można o to zadbać, sięgając po inteligentne systemy zabezpieczeń.
, 20 kwietnia 2017

Rekuperacja: czyste powietrze i oszczędności

Rekuperacja: czyste powietrze i oszczędności

Rekuperacja zapewnia stałą, niezależną od warunków zewnętrznych wymianę powietrza zużytego na świeże w pomieszczeniach. Zdecydowanie również podnosi jego jakość dzięki oczyszczaniu strumienia powietrza nawiewanego. Dodatkowo także odzyskuje energię, dzięki czemu w sezonie grzewczym wydatki na ogrzewanie są znacznie niższe.
, 13 kwietnia 2017

Przemysłowe hale stalowe – optymalne rozwiązania dla przedsiębiorstw produkcyjnych

Przemysłowe hale stalowe – optymalne rozwiązania dla przedsiębiorstw produkcyjnych

Hale stalowe firmy Borga od wielu lat cieszą się uznaniem przedsiębiorców. Wykorzystuje się je między innymi jako magazyny, obiekty rolnicze, sportowe, budynki biurowo-magazynowe czy hotele dla biznesu. Szczególne znaczenie odgrywają także w przemyśle – właściwości hal stalowych doskonale odpowiadają na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych. Jakie cechy hal przemysłowych firmy Borga decydują o tym, że są one najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się produkcją?
, 4 kwietnia 2017

Nie marnuj żywności! Nowy sprytny sposób

Nie marnuj żywności! Nowy sprytny sposób

Od jakiegoś czasu, coraz częściej słyszymy o marnowaniu żywności. W niektórych krajach wprowadzono nawet zakazy wyrzucania resztek z restauracji i obowiązkiem kelnera jest zapakować klientowi do domu, to czego nie zjadł. O co chodzi?
, 21 marca 2017

Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego - poradnik

Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego - poradnik

Palenie w piecu zasilanym paliwem stałym nie jest szczególnie skomplikowane, jednak większość z nas rozpala ogień w sposób mało ekonomiczny. W trakcie rozpalania i dokładania opału, często pojawiają się kłęby dymu, które niepotrzebnie zwiększają koszty ogrzewania. Podpowiadamy, jak palić węglem w domu krok po kroku i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie budynków.
, 19 marca 2017

Malowanie proszkowe - ceny, porady, co warto wiedzieć

Malowanie proszkowe - ceny, porady, co warto wiedzieć

Malowanie proszkowe to specyficzny sposób pokrywania farbą różnych powierzchni. W porównaniu z innymi metodami, posiada wiele wyróżniających go zalet. Wykorzystanie farby proszkowej pozwala na równomierne pokrycie malowanych powierzchni. Jest to jednak dopiero początek listy pozytywów. Lakierowanie proszkowe metali stanowi jedną z najbardziej efektywnych metod, stosowanych obecnie. Jakie jeszcze materiały można malować proszkowo? Jakie elementy metalowe warto pokrywać farbą proszkową? Poznaj popularne zastosowania tej metody, jej cechy charakterystyczne oraz inne, ważne informacje.
, 13 marca 2017

Przeprowadzki - jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzki - jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzki często wiążą się z dużym stresem i zamieszaniem. Jednak odpowiednie przygotowanie oraz zaplanowanie wszystkich działań może okazać się istotnym ułatwieniem. W większych miastach z pomocą przyjdą nam także firmy przeprowadzkowe. Co warto o nich wiedzieć? Jakie usługi oferuje firma przeprowadzkowa? Jak wybrać bezpieczną usługę? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
, 1 lutego 2017

4 sposoby jak kupować taniej sprzęt elektroniczny

4 sposoby jak kupować taniej sprzęt elektroniczny

Elektronika towarzyszy nam każdego dnia, ułatwiając życie i wyręczając z wielu prostszych i bardziej skomplikowanych zadań. Wszystko ma jednak swoją cenę. Co więc można zrobić, żeby podczas zakupu ta cena była jak najkorzystniejsza?
, 16 lutego 2017

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych

Drzwi, pierwszy element domu wprowadzający nastrój. O drzwiach można napisać wiele, mogą być niezwykle wyrafinowanym elementem wystroju, ważny jest ich kolor, kształt. Nie bez znaczenia jest również budowa skrzydła, zawiasów i zamka.
, 16 lutego 2017

Zamiokulkas zamiolistny - porady ogrodnicze

Zamiokulkas zamiolistny - porady ogrodnicze

Nazwa "zamiokulkas zamiolistny" brzmi bardzo egzotycznie, trochę jak czarodziejskie zaklęcie. Aż trudno uwierzyć, że pod tym mianem kryje się wszystkim bardzo dobrze znana roślina. Można ją spotkać niemal w każdym banku, u fryzjera, w wielu restauracjach. Ma tak małe wymagania, że wybiera się go do wielu punktów usługowych. To najlepsza roślina dla początkujących miłośników ogrodnictwa. Dowiedz się, jak uprawiać kwiat zamiokulkas w mieszkaniu.
, 23 grudnia 2016

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty drogowe są chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Odznaczają się łatwością montażu oraz wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Atutem płyt drogowych pozostaje także atrakcyjna cena zakupu, która sprawia, że budowa dróg i podjazdów staje się bardziej ekonomiczna. Poniżej podpowiemy, gdzie warto stosować płyty betonowe, czym się charakteryzują, a także określimy jaka jest cena ich zakupu.
, 24 grudnia 2016

Do czego stosuje się mydło malarskie?

Do czego stosuje się mydło malarskie?

Mydło malarskie, mimo obecności na rynku wydawałoby się skuteczniejszych środków, jest nadal szeroko stosowane nie tylko przy remontach i amatorskich pracach wykończeniowych w domu, lecz również przez profesjonalistów. Na czym polega jego fenomen? Do czego jeszcze oprócz gruntowania ścian może się przydać mydło malarskie ? Poniżej znajdziecie informacje o popularnych i mniej popularnych zastosowaniach mydła malarskiego.
, 22 grudnia 2016

Prezent dla nowoczesnej kobiety – sprawdź rankingi smartfonów i inne ciekawe propozycje

Prezent dla nowoczesnej kobiety – sprawdź rankingi smartfonów i inne ciekawe propozycje

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia i najwyższy czas pomyśleć o prezentach dla bliskich osób. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki prezent kupić dla żony lub partnerki, postaw na niesztampowe rozwiązania. Kolejny flakonik perfum czy bielizna może się okazać nie tylko nietrafionym, ale też nudnym rozwiązaniem. Oto kilka prezentów, które z pewnością zachwycą nowoczesne kobiety.
, 16 lutego 2017

Espresso – podstawa kawowych eksperymentów

Espresso – podstawa kawowych eksperymentów

Poranek i pobudzenie na dalszą część dnia? A może pora lunchu i doładowanie baterii w środku pracy? Bez względu na okoliczności, espresso jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów kawy. Jedni wolą wypić je w pobliskiej kawiarni, inni używają do tego celu własnych ekspresów. Jedno jest pewne – własnoręczne zrobienie espresso musi odbywać się w oparciu o kilka podstawowych zasad. Warto więc wiedzieć czym różni się popularna „mała czarna” od latte lub americano, a także co należy zrobić, by smakowała tak, jak trzeba.
, 16 lutego 2017

Bezpieczna hala produkcyjna

Bezpieczna hala produkcyjna

Jak zapewnić bezpieczeństwo podczas ewakuacji wszystkim pracownikom? Jakich czynności należy przestrzegać, aby utrzymać zerowy wskaźnik wypadków w naszym przedsiębiorstwie? Oto kilka ważnych punktów, o których należy pamiętać, myśląc o bezpieczeństwie i ewakuacji.
, 16 lutego 2017

Szorowarki automatyczne – czyli urządzenia zwiększające efektywność pracy

Szorowarki automatyczne – czyli urządzenia zwiększające efektywność pracy

Maszyny myjące to sprzęty niezbędne szczególnie w dużych marketach, na wielkopowierzchniowych halach i w innych miejscach wymagających użycia tego typu urządzeń czyszczących. Szorowarki aka automaty myjące, łączą w sobie wielofunkcyjność, znacznie podwyższają tempo pracy, są ekonomiczne i proste w użytkowaniu. Ich podstawowe możliwości to mycie powierzchni i automatyczne suszenie / odsysanie dzięki czemu myta podłoga jest od razu nie tylko czysta ale również gotowa do użytku.
, 16 lutego 2017

Najbardziej niezwykłe budynki na świecie

Najbardziej niezwykłe budynki na świecie

Wyobraźnia światowych architektów nie zna granic. Obok szarych, standardowych budynków coraz częściej powstają obiekty o zadziwiających kształtach i niecodziennej barwie. Takie niezwykłe budynki wyróżniają się z otoczenia. Jedne budzą zachwyt, inne wywołują zdziwienie. Serwis Kalkulatory Budowlane przygotował zestawienie najciekawszych, najbardziej niezwykłych budynków na świecie.
, 1 listopada 2016

Biokominek w Twoim domu - co musisz wiedzieć?

Biokominek w Twoim domu - co musisz wiedzieć?

Biokominki są odpowiedzią na potrzebę, która jest matką wynalazców. Jeśli nie mamy instalacji kominowej, lub posiadamy niewystarczający metraż do założenia kominka - biokominek jest odpowiedzią na nasze oczekiwania. Jest to rozwiązanie także dla tych, którzy chcą mieć w mieszkaniu żywy ogień bez wszystkich tego przykrych konsekwencji, takich jak dym czy popiół. Biokominki posiadają różnorodny kształt i aranżacja wnętrz może tylko zyskać na ich wykorzystaniu. Opowiemy jakie są rodzaje kominków na biopaliwo, przedstawimy ich zalety i wady, a także zorientujemy się w cenach tych urządzeń.
, 11 października 2016

Najlepszy prezent dla niego

Najlepszy prezent dla niego

Dzień Chłopaka, Dzień Ojca, urodziny, imieniny, rocznica pierwszej randki: okazji do obdarowania bliskiego sercu mężczyzny jest naprawdę wiele. Wybierając najlepszy prezent warto uwzględnić zainteresowania oraz pasje chłopaka oraz kierować się zasadą, że podarunek powinien być wyjątkowy.
, 16 lutego 2017

Cement portlandzki – charakterystyka, cena, zastosowanie, rodzaje

Cement portlandzki – charakterystyka, cena, zastosowanie, rodzaje

Bardzo często oznaczenia na cemencie mogą przyprawić o ból głowy. Bez fachowej wiedzy łatwo pogubić się w gąszczu liter i cyfr które oznaczają czystość cementu, stosowane dodatki oraz właściwości danego produktu. Nie wszystkie cementy, które noszą nazwę portlandzki, na takie miano zasługują. Nieświadomość w tym zakresie może dużo kosztować nabywcę. Spróbujmy zdefiniować czym jest cement portlandzki, jakie są jego zastosowania i rodzaje.
, 2 września 2016

Spadek po rodzicach lub dalszej rodzinie - mieszkanie - co musisz zrobić?

Spadek po rodzicach lub dalszej rodzinie - mieszkanie - co musisz zrobić?

Śmierć członka rodziny wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu spraw natury formalnej, a nieraz też zapłaty podatku. Jedną z nich są kwestie związane z dziedziczeniem. Spadek po rodzicach, czy tym bardziej po dalszej rodzinie nie jest prostą procedurą. Dlatego w niniejszym artykule przybliżymy kwestie formalno prawne, które dotyczą spadku nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem spadku po rodzicach dla dzieci.
, 1 września 2016

Co to jest zachowek i co możesz z niego uzyskać?

Co to jest zachowek i co możesz z niego uzyskać?

Zdarza się, że najbliższa rodzina zmarłego (spadkobierca ustawowy) zostaje pominięty w testamencie. Mimo tego w dalszym ciągu może dochodzić swoich roszczeń o przydzielenie części majątku, który wchodzi w skład schedy spadkowej. Interesy spadkobiercy ustawowego zostają zabezpieczone przez zachowek. Poniżej podpowiemy, komu należy się zachowek,  jak się o niego ubiegać, a także co można uzyskać.
, 29 sierpnia 2016

Jeden dom dla dwóch rodzin

Jeden dom dla dwóch rodzin

Dom dwurodzinny może kojarzyć się z bliźniakiem. To jednak nie to samo. W jednym i drugim mogą wygodnie zamieszkać dwie rodziny. Ale na tym podobieństwa kończą się, a zaczynają się różnice. Kiedy dom dwurodzinny będzie najlepszym wyborem?
, 10 kwietnia 2017

Pistolet do malowania – opinie, sposób użytkowania, ceny, opinie

Pistolet do malowania – opinie, sposób użytkowania, ceny, opinie

Pistolet do malowania to narzędzie które bardzo ułatwia proces malowania, lakierowania oraz pokrywania farbą różnych rodzajów powierzchni. Malowanie natryskowe nie powinno nastręczać specjalnych trudności. Istnieje jednak jeden warunek - musimy dobrać właściwe urządzenie do konkretnego zastosowania. Ponadto jeśli dokonamy dobrego wyboru, pistolet do malowania będzie nam służył długie lata. Poznajmy rodzaje tych urządzeń oraz sposób użycia.
, 21 sierpnia 2016

Kilka zalet wideorejestracji

Kilka zalet wideorejestracji

To, co jeszcze parę lat temu było gadżetem lub fanaberią, dziś jest niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Mowa o kamerkach montowanych przy lub na przedniej szybie auta, rejestrujących to, co dzieje się przed pojazdem.
, 16 lutego 2017

Płyta wiórowa, paździerzowa, OSB, MDF? Ceny, właściwości, co wybrać?

Płyta wiórowa, paździerzowa, OSB, MDF? Ceny, właściwości, co wybrać?

Płyta paździerzowa jako półfabrykat wykorzystywany w budownictwie i meblarstwie była  powszechnie stosowana jeszcze stosunkowo niedawno. Mimo iż posiada wiele zalet powoli wypiera ją płyta wiórowa, płyty osb i mdf. Płyta wiórowa i płyta paździerzowa posiadają jednak wiele wspólnych cech charakterystycznych oraz właściwości. Jakie obecnie zastosowanie ma płyta paździerzowa? Czym wyróżnia się na tle innych rozwiązań? Przedstawiamy charakterystykę różnych płyt wykorzystywanych we współczesnym przemyśle meblarskim i budownictwie.
, 20 maja 2017

Szkło wodne - zastosowanie, cena i wszystko inne, co warto wiedzieć?

Szkło wodne - zastosowanie, cena i wszystko inne, co warto wiedzieć?

Szkło wodne jest wykorzystywane obecnie na szeroką skalę. Znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu oraz w budownictwie. Różne środki i materiały które używamy każdego następującego po sobie dnia, zawierają w sobie tą substancję. Szkło wodne nie jest szkłem...ani wodą. Czym więc jest i jakie ma zastosowania? Co warto wiedzieć na temat szkła wodnego? 
, 10 maja 2017

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Mur oporowy, zbudowany z cegieł, kamieni czy betonu ma za zadanie zabezpieczyć ściany domów, skarp lub wykopów, aby grunt się nie osunął. Istnieje wiele rozwiązań wykorzystujących mury oporowe. Przykładowo ściany oporowe są wykorzystywane jako elementy małej architektury lub też  do stabilizacji uskoków ziemnych. W celu postawienia konstrukcji oporowej, czy też zlecenia jej postawienia firmie fachowej należy zgromadzić na ten temat podstawowe informacje.
, 16 sierpnia 2016

Księga wieczysta - założenie i odpis oraz sprawdzanie księgi wieczystej online

Księga wieczysta - założenie i odpis oraz sprawdzanie księgi wieczystej online

Księgi wieczyste prowadzi się dla każdej nieruchomości. Jest to podstawowy rejestr, dostarczający informacje na temat lokalizacji, statusu prawnego oraz ewentualnych obciążeń nieruchomości. W poniższym artykule podpowiemy jak zakłada się księgi wieczyste, w jaki sposób sprawdzić ich zapisy, a także jak uzyskać odpis.
, 31 sierpnia 2016

Najpopularniejsze błędy na budowie

Najpopularniejsze błędy na budowie

Przystępując do budowy domu staramy się uniknąć kosztownych błędów. Niestety na niemal każdym placu budowy popełnia się większe lub mniejsze niedociągnięcia, a kierownik budowy nie zawsze je zauważy. Dlatego przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami budowlanymi. Nauka na cudzych błędach pozwoli nam uniknąć wielu problemów i nadplanowych wydatków.
, 25 kwietnia 2016

Tego nie da się zepsuć, a jednak...

Tego nie da się zepsuć, a jednak...

Chyba każdy z czytelników słyszał kiedyś o głupich błędach wykonywanych podczas prac remontowo budowlanych, czy w trakcie rozbudowy domu. Jedne wywołują uśmiech na twarzy, inne przywołują na myśl mniej cenzuralne określenia. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka ciekawych historyjek, które zobrazują fachowość niektórych wykonawców.
, 22 kwietnia 2016

Domy na wodzie

Domy na wodzie

Domy na wodzie to jedne z najbardziej niebanalnych i oryginalnych budynków mieszkalnych. Wielu osobom kojarzą się z zabudową holenderską. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie Holandia stała się prekursorem budownictwa na wodzie. Pierwsze pływające domy były próbą zmierzenia się z siłami natury. Jednak w XXI wieku takie zabudowania spotkamy niemal na całym świecie. Poniżej przedstawimy najciekawsze , niebanalne projekty domów jednorodzinnych na wodzie!
, 29 kwietnia 2016

Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał przeznaczony do wykończenia nawierzchni zewnętrznych. Świetnie sprawdza się na alejkach w ogrodzie, ścieżkach komunikacyjnych, parkingach czy podjazdach do garażu. Bogata oferta handlowa sprawia, iż niedoświadczony inwestor może mieć pewne trudności w wyborze najbardziej odpowiedniego produktu. Dlatego poniżej podpowiemy państwu, jakie rodzaje kostki brukowej można odnaleźć w ofertach sprzedaży.
, 15 kwietnia 2017

10 najpotrzebniejszych narzędzi w każdym domu i mieszkaniu

10 najpotrzebniejszych narzędzi w każdym domu i mieszkaniu

Zestaw podstawowych narzędzi powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego domu i mieszkania. Nigdy nie wiemy, kiedy nastąpi drobna awaria, w jakim momencie trzeba będzie coś ulepszyć lub zmodernizować. Skompletowanie podstawowego zestawu narzędzi nie będzie zbyt kosztowne, a może przynieść duże korzyści. Poniżej opiszemy, które narzędzia powinny być na wyposażeniu każdego Pana bądź Pani domu.
, 22 kwietnia 2016

Zadbaj o porządek w kuchni!

Zadbaj o porządek w kuchni!

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. W lodówce znajdziemy przekąski, to tu powstają potrawy, a wspólny stół jest miejscem spotkania wszystkich domowników. Jednak ze względu na częste użytkowanie o porządek w kuchni trudno. Sprzątanie „na szybko” w konsekwencji prowadzi do chaosu, ponieważ nie wiemy, gdzie dokładnie znajduje się obierak do ziemniaków, a gdzie postawiliśmy chochlę do zupy. Aby gotowanie było przyjemne, a sprzątanie nie zabierało zbyt wiele czasu warto zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań. Oto wybrane przez nas projekty funkcjonalnych kuchni.
, 27 marca 2017

Niezbędne akcesoria do kuchni - co warto mieć?

Niezbędne akcesoria do kuchni - co warto mieć?

W kuchni spędzamy zazwyczaj sporą część dnia, gotując, zmywając, czy robiąc kanapki. Dobrze jest wiedzieć, że niektóre z nielubianych lub czasochłonnych czynności można sobie ułatwić, korzystając z nowoczesnych urządzeń, akcesoriów i dodatków do domowej kuchni. Które z nich są warte uwagi?
, 28 kwietnia 2016

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Kiedy już zapadnie decyzja o budowie lub dobudowie garażu, następną ważną sprawą jest, jakie drzwi do garażu wybrać. Obecnie producenci drzwi garażowych oferują nam szerokie spektrum możliwości. Jak odnaleźć się w tym gąszczu propozycji? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czym kierować się przy wyborze drzwi do garażu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
, 21 kwietnia 2016

Zbiornik na deszczówkę do domu jednorodzinnego – jaki wybrać?

Zbiornik na deszczówkę do domu jednorodzinnego – jaki wybrać?

Gromadzenie wody deszczowej to nie tylko nowa, ekologiczna moda, ale także sposób na zmniejszenie rachunków. Pojemny zbiornik na wodę może być bardzo pomocny podczas podlewania ogrodu czy spłukiwania toalety. Atrakcyjna cena sprawia, że Polacy coraz chętniej zastanawiają się nad zakupem tego typu instalacji i podłączenia jej pod rynny w domu. Dlatego spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, który zbiornik na deszczówkę jest najlepszym rozwiązaniem i jak wyglądają orientacyjne koszty tego przedsięwzięcia.
, 29 kwietnia 2016

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

Budowa domu z piwnicą to coraz rzadsza inwestycja. Niegdyś była oczywistą koniecznością, kiedy piwnica służyła jako pomieszczenie do przechowywania opału na zimę. Dziś piwnica to raczej dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduje się np. pralnia, siłownia, a nawet stół z bilardem. Rzadko decydujemy się na umieszczenie tam kotłowni, ponieważ przy obecnych metodach grzewczych nie potrzeba tak wiele miejsca na przechowanie opału czy miejsca na piece CO. Rolą piwnicy jest więc zwiększenie powierzchni użytkowej domu i brak konieczności budowania dodatkowych budynków gospodarczych na terenie działki, co zabiera teren ogrodu.
, 22 kwietnia 2016

Domy mobilne - co warto o nich wiedzieć?

Domy mobilne - co warto o nich wiedzieć?

Wakacje za pasem, a więc czas najwyższy rozejrzeć się za miejscem, w którym chcielibyście je spędzić. Być może ciekawą alternatywą do popularnych domków letniskowych byłby zakup domu mobilnego zwanego też domkiem holenderskim? Postaramy się wskazać wady i zalety tego rozwiązania oraz powiedzieć ile kosztują domki holenderskie.
, 19 kwietnia 2016

Mała drabinka do domu - przegląd dobrych i bezpiecznych produktów

Mała drabinka do domu - przegląd dobrych i bezpiecznych produktów

Przydatna do wieszania firan i zasłon, podczas wymiany żarówek, mycia okien i wielu innych domowych czynności – mała drabinka. Nowoczesne produkty nie przypominają już tych topornych sprzętów sprzed lat, mogą być ładne i eleganckie, a przy tym niezwykle bezpieczne. Takie dodatki do domu przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym! Czym drabinka do domu powinna się charakteryzować? Jak wygląda ranking takich produktów?
, 29 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij