Ciemne tapety do wyjątkowych wnętrz – zobacz polecane aranżacje

Ciemne tapety dla amatorów wysmakowanego piękna

Aktualnie na czasie są te w kolorach butelkowej zieleni, oberżyny, nasyconej śliwki czy grafitu. Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma tutaj to, w jakim sąsiedztwie je umieścimy. Tym modnym tapetom warto się przyjrzeć!

Sprawdźmy najpierw, jak połączyć ciemne tapety z meblami. Istnieje pogląd (słuszny skądinąd), że jasne tapety można łączyć z rozmaitymi kolorami mebli, natomiast modele ciemne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w połączeniu z meblami białymi, beżowymi albo utrzymanymi w naturalnym kolorze sosny czy buku. W ten sposób przestrzeń na pewno nie będzie przytłaczająca. Okazuje się jednak, że meblom o ciemnych barwach także nie warto mówić stanowczego „nie”.

Ozdobne, eleganckie tapety na ścianę i ciemne meble jak najbardziej można zestawić! Zaskakująca informacja? No cóż, z pewnością można pokusić się także o ciemne meble, gdy chce się stworzyć stylową przestrzeń. W tym przypadku jednak koniecznym będzie użycie jasnych dodatków uzupełniających wnętrze (mowa choćby o tekstyliach, elementach oświetleniowych i dekoracyjnych). W ten sposób przestrzeń z nowoczesnymi tapetami będzie odpowiednio wyważona, gdy chodzi o kolorystykę. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Pora rozważyć, czy ciemne tapety do sypialni to dobra idea! Wszak, jeżeli komuś wydaje się, że ciemne tapety zarezerwowane są wyłącznie do wnętrza pokoju dziennego albo biura, jest w błędzie. W oazie snu i odpoczynku radzą sobie one bardzo dobrze, czyniąc je luksusowym. Te tapety do sypialni to dziś wielki hit.

Modne tapety w kropki sposobem na stylową przestrzeń

Kropki to print, który przeżywa dziś drugą młodość. Nic dziwnego, że w nowoczesnych aranżacjach ma on dla siebie ważne miejsce, gdy mowa o wzorach tapet.

Jakie polecane przez specjalistów tapety na ścianę możemy wyróżnić? Nie tylko geometryczne wzory złożone z trójkątów czy przeplatających się z sobą linii uchodzą za modne. Tapeta w kropki sprawdzi się równie dobrze.

Tapety na ścianę o ciemnych barwach można połączyć także z trójwymiarowością, uzyskując tym samym efekt głębi. Z powodzeniem da się zastosować nawet czerń. Tego typu modnym tapetom zawdzięczamy to, że wnętrze nie zostanie optycznie pomniejszone. Widać, że nie tylko jasne tapety nadają się do tego świetnie! Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Modne tapety na ścianę - sprawdź ceny!

Ciemne tapety do wyjątkowych wnętrz – zobacz polecane aranżacje

Modne tapety o ciemnych barwach niejedno mają imię. Ich różnorodność zaskakuje. Fanom stylu w nietuzinkowym wydaniu polecić warto również wzory tapet nawiązujące do kosmicznej rzeczywistości. Wprowadzą niezwykły nastrój w przestrzeni. Polecane są zwłaszcza jako tapety do sypialni, czyli do wnętrza, które nieodłącznie związane jest z tym, co oniryczne, zawieszone niejako między dwiema rzeczywistościami.

Nowoczesne tapety z motywami florystycznymi i nie tylko

Elementy florystyczne Polacy kochają właściwie od zawsze. Okazuje się, że można użyć ich również w tym przypadku. Ozdobne, eleganckie tapety na ścianę z kwiatowymi motywami łączą niejako tradycję z nowoczesnością. To bardzo ciekawy mariaż, takim tapetom do sypialni nie sposób nie oprzeć!

Jak sensownie połączyć wzory tapet i oświetlenie? Ciemne tapety trzeba odpowiednio oświetlić. Tylko wtedy wnętrze będzie ciekawe się prezentowało. Dobrze byłoby, gdyby strumień światła rozpraszał się właśnie na ścianie, na której pojawią się czarno-białe wzory. Tego typu tapety do sypialni czy pokoju dziennego zostaną w ten sposób odpowiednio wyeksponowane. Dla czarno-białych modeli powinno się znaleźć miejsce w stylowej przestrzeni!Nie bójmy się także połyskujących modeli, kiedy chcemy otoczyć się ozdobnymi, eleganckimi tapetami na ścianę w ciemnych barwach. Czarne lub czarno-białe, odbijające się w promieniach światła powierzchnie będą ciekawą dekoracją wnętrza. Niech skrzą się i błyszczą! A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach do przedpokoju?

Dlaczego poleca się wzory tapet o ciemnych barwach?

  • to ponadczasowa elegancja
  • wprowadzają powiew luksusu
  • pozwalają się zrelaksować
  • czynią wnętrze nietuzinkowym

Czy kogoś jeszcze dziwi to, że specjaliści z branży wnętrzarskiej polecają, by te ozdobne, eleganckie tapety na ścianę grały pierwsze skrzypce? Sprawdź także ten artykuł o najmodniejszych wzorach tapet ściennych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny