Ciśnieniowy ekspres do kawy - najważniejsze informacje

Ciśnieniowy ekspres do kawy - ogólna charakterystyka

Ekspresy ciśnieniowe do kawy to urządzenia AGD, które charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością. Warto zwrócić uwagę na to, że ceny tych urządzeń nie zawsze są wyznacznikiem jakości. W związku z tym, jeżeli decydujemy się na zakup ekspresu do kawy, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego kluczowe parametry, takie jak rodzaj takiego ekspresu, ciśnienie, spienianie mleka rodzaj kawy, jaki można w tym ekspresie zastosować oraz walory estetyczne.

Ekspresy ciśnieniowe do kawy i ich rodzaje

Wśród rodzajów ciśnieniowych ekspresów do kawy, które stanowią bardzo szeroką grupę urządzeń AGD, najważniejszymi podkategoriami są ekspresy automatyczne oraz ekspresy kolbowe. Warto zwrócić uwagę na to, że ekspres kolbowy wymaga większego zaangażowania przy przyrządzaniu kawy niż automatyczny ekspres do kawy. W przypadku kolbowego ekspresu do kawy musimy samodzielnie odmierzyć ilość kawy, a następnie kolbę zapiąć w ekspresie. Ale dzięki temu mamy możliwość większego wpływu na proporcje, smak i jakość kawy, którą parzymy. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Automatyczny ekspres do kawy cechuje się natomiast większą bezobsługowością w swoim funkcjonowaniu. Użytkownik wciska jedynie odpowiedni przyciski i kładzie filiżankę w odpowiednim miejscu. Automatyczny ekspres może także mielić samodzielnie kawę, tak działa automatyczny ekspres do kawy z młynkiem. Ekspresy automatyczne są znacznie łatwiejsze w obsłudze, ale zwykle są większe i droższe od ekspresów kolbowych.

Ciśnienie w ekspresie do kawy

Innym bardzo ważnym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy kupujemy expres do kawy, jest jego ciśnienie. Wysokociśnieniowe ekspresy do kawy charakteryzują się większą mocą niż niskociśnieniowe, mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników i są znacznie lepszym rozwiązaniem.

Funkcja spieniania mleka

Większość ciśnieniowych ekspresów do kawy występuje z funkcją spieniania mleka. To bardzo wygodne rozwiązanie. W przypadku ekspresów kolbowych funkcję tą najczęściej spełnia dysza do spieniania mleka. Natomiast w automatycznych modelach najczęściej występuje specjalny zintegrowany pojemnik na mleko. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ekspresie do kawy?

Czas na najlepszą kawę!

Rodzaje kawy stosowane w ekspresach ciśnieniowych

W ciśnieniowych ekspresach można stosować różne rodzaje kawy. Najczęściej umożliwiają one stosowanie kawy mielonej. Niektóre modele oferują również parzenie kawy w saszetkach lub w kapsułkach. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest ekspres do kawy z młynkiem, który umożliwia stosowanie w nich kawy ziarnistej.

Ekspresy ciśnieniowe do kawy - wygląd

Design, wygląd urządzenia to kolejny element, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego ekspresu do kawy. Oferta producentów jest na tyle zróżnicowana, że nie powinniśmy mieć problemów w wyborem urządzenia o odpowiednim dla siebie kolorze, wielkości czy designu. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu artykuły o piekarnikach?

Młoda kobieta podczas picia kawy. Porady, jaki ciśnieniowy ekspres do kawy warto wybrać i polecane marki.
Ciśnieniowy ekspres do kawy - najlepsze modele, opinie, ceny, porady zakupowe

Ciśnieniowy ekspres do kawy - najlepsze modele wiodących producentów

  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Magnifica S ECAM 22.100 B kosztuje 1199 zł. To bardzo popularny mały expres do kawy, który ma bardzo dobre opinie. Jego pojemność wynosi 1,8 l. Jest tu urządzenie wysokociśnieniowe o ciśnieniu 15 bar i mocy 1450 kW. Jest to urządzenie dyszowe, które posłuży do uzyskania smacznego Cappucino. Występuje w kolorze czarnym.
  • Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika One Touch Cappucino Titan to ceny ok. 1498 zł. Ten wysokociśnieniowy ekspres o ciśnieniu 15 bar i mocy 1850 W umożliwia przyrządzenie doskonałego cappuccino. Expres ten zaopatrzony jest w młynek do ziaren, a jego zbiornik na wodę ma pojemność 2,5 l. Występuje w kolorze czarno-srebrnym.
  • Ekspres ciśnieniowy Zelmer ZCM2150X wiążę się z wydatkiem 479 zł. Jest to dyszowy expres wysokociśnieniowy o ciśnieniu 15 bar i mocy 1050 W. Posiada on elektroniczne sterowanie z wyświetlaczem LCD oraz funkcję podgrzewania filiżanek. Pojemność tego urządzenia to 2,1 l. Występuje w kolorze brązowo-srebrnym.
  • Ekspres ciśnieniowy Philips HD8829/09 to wydatek rzędu 1498 zł. To automatyczny mały ekspres do kawy, którego pojemność wynosi 1,8 l. Ma on bardzo dobre opinie i jest często wybierany. To wysokociśnieniowy ekspres, który charakteryzuje się mocą 1850 bar i ciśnieniem 15 bar. Ma sterowanie elektroniczne, podwójny dozownik. Występuje w kolorze czarnym.
  • Ekspres ciśnieniowy Krups EA8161 to ceny od ok. 1338 zł. Jest ekspres automatyczny ze sterowaniem elektronicznym i automatycznym wyłączaniem. Posiada młynek do mielenia kawy i spieniacz do mleka. Jego moc wynosi 1450 W, ciśnienie 15 bar, a pojemność to 1,8 l. Występuje w ciekawej białej kolorystyce. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat AGD.
  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Dedica EC 685.W to wydatek 641,50 zł. Jest to ręczny mały ekspres do kawy, jego pojemność wynosi 1,1 l, a ciśnienie 15 bar. Można w nim przyrządzić bardzo dobre cappuccino oraz gorące mleko. Występuje w kolorze białym.


  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Dedica EC 685.BK kosztuje 615 zł. To ręczny ekspres do parzenia kawy. Charakteryzuje się ciśnieniem 15 bar, mocą 1300 W i pojemnością 1,1 l. Występuje w ciekawej kolorystyce czarno-srebrnej.
  • Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika Black wiąże się z wydatkiem 1181 zł. Moc tego urządzenia wynosi 1850 W. Posiada sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem. Zaopatrzony został w młynek do kawy oraz spieniacz mleka. Charakteryzuje się czarną kolorystyką.
  • Ekspres ciśnieniowy Saeco Incanto HD8917/09 to cena 2199 zł. Ten ciśnieniowy ekspres do kawy charakteryzuje się ciśnieniem 15 bar, mocą 1850 i pojemnością 1,7 l. Jest to ekspres automatyczny ze sterowaniem elektronicznym. Posiada podwójny dozownik. Można w nim stosować kawę mieloną lub ziarnistą. Pozwala na przygotowanie espresso oraz cappuccino. Dostępny jest w czarnym kolorze.
  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B kosztuje 2388 zł. Urządzenie to charakteryzuje się ciśnieniem 15 bar i mocą 1450 W. To automatyczny ekspres do kawy ze sterowaniem elektronicznym i podwójnym dozownikiem. Został zaopatrzony w spieniacz do mleka. Występuje w czarnym kolorze.

Ekspresy ciśnieniowe do kawy są bardzo funkcjonalnymi urządzeniami AGD, które ułatwiają i przyspieszają proces parzenia kawy, a przy tym pozwalają na wydobycie świetnego smaku i aromatu. Urządzenia te cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno w gospodarstwach domowych, zakładach pracy, jak również w gastronomii. Przy zakupie ekspresu do kawy warto wziąć pod uwagę rodzaj tego urządzenia, jego ciśnienie, funkcję spieniania mleka, rodzaj kawy, jaki możemy w tym urządzeniu zastosować oraz wygląd ekspresu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny