Jak oświetlić łazienkę? Kinkiety łazienkowe

Chyba najbardziej popularną formą wykorzystania kinkietów, jest montowanie ich w łazience. Aby podnieść estetyczne walory oświetlenia, warto pamiętać o tym, by kinkiety (https://www.multilampy.pl/kinkiety) umieszczać symetrycznie po dwóch stronach lustra. Dzięki takiemu rozwiązaniu świecące żarówki równo oświetlą naszą twarz na przykład podczas wykonywania codziennej toalety, lub robienia makijażu. Dobór odpowiedniego kinkietu nie powinien stanowić wielkiego problemu, ponieważ wybór modeli różnych producentów jest ogromny. Do nowoczesnej minimalistycznej łazienki wystarczy kinkiet prosty i powściągliwy w ozdobach, natomiast w przypadku gdy jesteśmy entuzjastami większej ilości ozdób, dobrze jest wybrać coś bardziej fantazyjnego, jak na przykład kinkiet z rozłożystym kloszem.

Kinkiety do sypialni – kinkiet nad łóżkiem

Kinkiety najlepiej prezentują się mocowane parami, dlatego tak samo jak w przypadku łazienki, w sypialni również dobrze będą wyglądać zawieszone symetrycznie po dwóch stronach łóżka. Dzięki takiemu rozmieszczeniu kinkiety świetnie sprawdzą się także w roli lampki nocnej, która pozwoli na wieczorne zatopienie się w lekturze. Wybierając kinkiety do sypialni, należy skupić się na tym, by były one dopasowane do wystroju, który panuje w pomieszczeniu. Proste, metalowe modele o geometrycznych kształtach świetnie dopełnią minimalistycznemu wystrojowi, natomiast te o bardziej złożonych, klasycznych liniach idealnie spełnią się w roli oświetlenia rustykalnej sypialni.

Kinkiet elewacyjny zewnętrzny – oświetlenie elewacji domu

Chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, oświetlenie zewnętrzne budynku także pełni bardzo ważną rolę.Dzięki umieszczeniu lamp w odpowiednich miejscach bryła domu zostaje subtelnie podkreślona, a elementy wokół budynku takie jak podjazd, czy furtka są lepiej widoczne w nocy. Kinkiety zewnętrzne dostępne są w wielu różnych odsłonach, od tych bardziej płaskich przylegających do elewacji, do bardziej wystających, które pomogą doświetlić większą ilość terenu. Aby ułatwić nieco cały proces wyboru i kupowania poszczególnych lamp, producenci często przygotowują specjalne zestawy, w których skład wchodzi kilka takich samych kinkietów, dzięki temu oświetlony za ich pomocą dom i taras wyglądają spójnie i estetycznie.

Na jakiej wysokości mocować kinkiet?

Jak już wiadomo kinkiety to idealne lampy, które ładnie doświetlą właściwie każde pomieszczenie. Będąc już szczęśliwym posiadaczem kinkietów, należy je odpowiednio zamocować do ściany, i tu pojawia się odwieczne pytania, na jakiej wysokości najlepiej jest to zrobić. Wysokość mocowania kinkietu zależy od kilku czynników:

  • Kinkiet mocowany w łazience – jak już wcześniej pisaliśmy, kinkiety w łazienkach najczęściej można spotkać po obu stronach lustra, w takiej sytuacji lampy najlepiej zamocować na wysokości wzroku, czyli około 160 centymetrów.
  • Kinkiet mocowany w sypialni – aby oświetlenie lampy sprzyjało czytaniu, kinkiet nad łóżkiem najlepiej zamocować około 75 centymetrów od górnej krawędzi materaca.
  • Kinkiet mocowany w innym pomieszczeniu – mocując kinkiet na ścianie w salonie, kuchni lub korytarzu należy wziąć pod uwagę odległość od 160 do 200 centymetrów od podłogi. Dokładna wysokość zależy jednak od tego, w którą stronę skierowane jest światło lampy.
  • Kinkiet świecący ku górze – kinkiet świecący w stronę sufitu mocujemy na wysokości około 160 - 170 centymetrów.
  • Kinkiet świecący ku dołowi – kinkiet, który świeci w stronę podłogi, wieszamy nieco wyżej około 180 - 200 centymetrów.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej